14:43:03 1396/9/11

برانکو:ایران گزینه صعود نیست اما حق دارد خوش بین باشدسرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید از عملکرد خوب بازیکنانش بیشتر از شکسته شدن طلسم نبردن مقابل ذوب آهن خوشحال است.

به گزارش 24 نیوز، برانکو ایوانکوویچ پس از تمرین امروز (شنبه) سرخ‌پوشان درباره پیروزی مقابل ذوب آهن و شکست طلسم نبردن‌های پرسپولیس مقابل این تیم اصفهانی اظهار کرد: برای این برد خیلی خوشحال هستم. یک بار دیگر به خاطر نمایش عالی که بازیکنانم در این بازی داشتند به آنها تبریک می‌گویم واقعا یک بازی باکیفیت را در حد لیگ قهرمانان آسیا بازی کردند. آن‌ها مسئولیت‌پذیرانه با نظم تاکتیکی و منسجم بازی کردند و به همین خاطر از آن‌ها راضی هستم. این من را بیشتر از شکستن طلسم نبردن خوشحال می‌کند. از هواداران‌مان هم تشکر می‌کنم.

او افزود: ما موقعیت‌های گل بیشتری هم داشتیم و به طور خاص یک تیم خوب بودیم. ما مقابل تیم خوبی بازی کردیم که شاید الان با نتایج خوبی روبه‌رو نیست اما در آینده می‌تواند نتایج خوبی کسب کند. می‌دانستیم بازی سختی داریم.

سرمربی پرسپولیس درباره صحبت‌های قلعه‌نویی مبنی بر این که این تیم موقعیت‌های زیادی نداشت و تنها چهار توپی که توانست به روی دروازه ذوب آهن بیاورد را تبدیل به گل کند گفت: این صحبت‌ها طبیعی است. هر کسی به روش خودش نگاه می‌کند اما یک چیز را یادآوری می‌کنم. اولین شانس گل منشا دقیقه پنج بود. یک شانس دیگر هم مسلمان در موقعیت تک به تک داشت و پس از آن دوباره منشا صاحب موقعیت شد. موقعیت‌های دیگری هم داشتیم که شاید کمتر خطرناک بود. خود حریف می‌دانست که ما ضربه‌های ایستگاهی زیادی تمرین می‌کنیم و روی همین کار هم به گل رسیدیم. این برد ما اتفاقی نبود و شانس‌های گل ۱۰۰ درصد زیادی داشتیم. دوست دارم یکی بگوید ذوب آهن چقدر شانس گل‌زنی داشت. امروز هم که هنوز مشخص نشده پنالتی که علیه ما گرفته شد درست بود یا نه.

برانکو درباره صحنه پنالتی که علیه تیمش گرفته شد تصریح کرد: این پنالتی در یک لحظه کلیدی علیه ما گرفته شد. مقابل پارس جنوبی هم همین طور برای تیم حریف پنالتی گرفته شد. این تصمیمات تاثیرگذار است. من دوست ندارم درباره داوری صحبت کنم چون به تصمیم آن‌ها احترام می‌گذارم ولی ما باید طوری کار کنیم که تیم ما روز به روز بهتر شود. به خاطر همین گفتم که از تیم به لحاظ تاکتیکی و تکنیکی راضی هستم.

او در ادامه درباره قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا بیان کرد: مطمئن نیستم که ما الان در گروه یک قرعه‌کشی هستیم یا نه اما پارسال نشان دادیم که با هر تیمی می‌توانیم بازی کنیم و نگران این موضوع نیستیم. با هر تیمی هم‌گروه شویم برای برد به مصافش می‌رویم.

سرمربی پرسپولیس درباره قرعه ایران در جام جهانی فوتبال اظهار کرد: زمان سرمربی‌گری من هم با پرتغال هم‌گروه شدیم. مربی آن‌ها قهرمان جهان، اسکولاری بود. شاید آن تیم بهترین تیم ملی تاریخ پرتغال بود. آن زمان آن‌ها در جام ملت‌های اروپا دوم شده بودند آنها رونالدو، فیگو، دکو، مانیش و ... را در اختیار داشتند و تیم عجیبی ساخته بودند. ما ۲ بر صفر به آن‌ها باختیم ولی یک پنالتی علیه تیم ما گرفته شد که نباید آن اشتباه را می‌کردیم. دکو هم از فاصله ۳۰-۴۰ متری به ما گل زد. ایران گزینه صعود نیست اما من روی انگیزه و شوق مبارزه بازیکنان حساب باز می‌کنم. آن‌ها خیلی وقت است که با هم هستند و ایران حق خوش‌بینی را دارد.

برانکو در ادامه درباره به میدان رفتن دو هافبک دفاعی در ترکیب پرسپولیس که موجب می‌شود این تیم خیلی تهاجمی بازی نکند تصریح کرد: هجومی بازی کردن به این که چند بازیکن عقب و چند بازیکن جلو بازی می‌کنند بستگی ندارد بلکه باید به این توجه کرد که چه تعداد بازیکن به ۱۸ قدم حریف وارد می‌شوند. من همیشه از بازیکنانم می‌خواهم که حداقل سه تا چهار نفر در محوطه جریمه حریف حضور داشته باشند. من آزادی عمل می‌دهم تا بتوانند فشار مضاعف روی تیم حریف بیاورند. ما در حال حاضر نسبت به پارسال نتایج بهتری کسب کردیم و گل‌های کمتری هم دریافت کردیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا پرتغال در رونالدو خلاصه می‌شود تاکید کرد: نه این طور نیست. پرتغال قهرمانی اروپا را بدون رونالدو کسب کرد. اگر یادتان باشد پس از ۱۰-۱۵ دقیقه در فینال مصدوم شد. او یکی از بازیکنان خیلی مهم است که تفاوت را ایجاد می‌کند اما قطعا به تنهایی نمی‌تواند کاری کند. هیچ بازیکنی در دنیا نمی‌تواند به تنهایی کاری انجام دهد.

سرمربی پرسپولیس در خصوص این که نظرش درباره هم‌گروه نشدن ایران و کرواسی چیست، گفت: ایران می‌توانست در گروه کرواسی باشد. ایران، کرواسی و صربستان سخت‌ترین گروه را دارند.  پرتغال در سال ۲۰۰۶ خیلی سخت ما را شکست داد. در آن دیدار نصرتی و کعبی خیلی خوب ظاهر شدند. علی‌رغم این که پرتغال گزینه قهرمانی بود اما موقعیت‌های خوبی ایجاد کردیم. ما خیلی عالی بازی کردیم.

او درباره گروه کرواسی خاطرنشان کرد: در گروه کرواسی آرژانتین نایب قهرمان جهان حضور دارد. نیجریه هم تیم جوانی است که آرژانتین را هم شکست داد.

برانکو درباره تفاوت تیم ملی با اسپانیا و پرتغال و تفاوت گروه ایران با جام جهانی ۲۰۱۴ گفت: نمی‌توان ۱۰ سال پیش را با امروز مقایسه کرد اما فلسفه بازی‌شان تغییر نکرده است. پرتغال یک ابرقدرت بوده و هست و فلسفه‌شان یکی است. شاید فوتبال کمی تغییر داشته باشد. زمانی پرتغال بازیکنان فوق‌العاده‌ای مثل رونالدو، فیگو و دکو داشته اما الان رونالدو حضور دارند.

سرمربی پرسپولیس درباره گروه مرگ گفت: گروه ایران خیلی سخت است. اگر از نظر یک ایرانی نگاه کنید این گروه، گروه مرگ است. گروه‌های صربستان و کرواسی هم سخت است. هر کس از نگاه خودش به گروه‌بندی‌ها نگاه می‌کند.

برانکو درباره شانس ایران برای صعود به دور دوم جام جهانی تصریح کرد: باید این امید وجود داشته باشد. همه این رویا را دارند. چرا ایران نباید از گروه صعود کند؟ این کار سخت خواهد بود اما چهار سال پیش اسپانیا و ایتالیا، شرم‌آور از جام جهانی حذف شدند.

وی درپاسخ به سوالی درباره تمدید قراردادش و زمان بازنشستگی از فوتبال گفت: نه. من هرگز از بازنشستگی صحبت نکرده‌ام و نمی‌خواهم بازنشسته شوم.

برانکو در پاسخ به سوالی درباره چمن مصنوعی ورزشگاه خانگی سپیدرود رشت، اظهار کرد: برای ما و حریف یک دردسر خواهد بود و البته ما دنبال بهانه آوردن نیستیم. سخت است ولی باید تلاش کنیم و عادت کنیم.

سرمربی پرسپولیس درباره بحث جدایی کی‌روش از تیم ملی بعد از جام جهانی گفت: من خبر ندارم. من چرا باید این خبر را دنبال کنم؟ می‌دانید ماگات در چین استعفا داد؟ ماگات بماند یا دیگران بروند و بمانند به من چه ربطی دارد؟ این زندگی است.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها