10:27:03 1398/8/14

اسکورسیزی: 4 سال در فکر ساختن جوکر بودم اما در نهایت ردش کردممارتین اسکورسیزی اعتراف کرد دست‌کم برای چهار سال در فکر نشستن روی صندلی کارگردانی «جوکر» بوده اما در نهایت آن را رها کرده است.

اسکورسیزی درباره تصمیم خود برای ساختن «جوکر» گفت: «چند سال به کارگردانی کردن یا نکردن این فیلم فکر می‌کردم. تا اینکه سرانجام تصمیم گرفتم به دلیل نداشتن وقت یا نداشتن میل و علاقه آن را کنار بگذارم. چون دوست نداشتم سازنده فیلمی باشم که قهرمان اصلی آن یکی از شخصیت‌های دنیای کتاب‌های مصور یا کامیک‌هاست.» او در عین حال از ساخته فیلیپس تقدیر کرد.

اسکورسیزی این روزها «ایرلندی» را با بازی رابرت دنیرو و ال پاچینو روی پرده سینماها دارد و خودش گزینه درخشیدن دوباره در اسکار است. او بدون اینکه منظور خود را روشن کند، درباره «جوکر» گفت: «آنچه تاد فیلیپس ساخته، عناصری آشنا از فیلم‌های من در خود دارد. خیلی فکر کردم که آن را بسازم یا نه. تاد به من می‌گفت مارتی این فیلم توست اما من معتقد بودم به دلایل شخصی نمی‌خواهم وارد آن شوم. هر چند فیلمنامه را از بر بودم.»

خالق «راننده تاکسی» در این گفتگو از موضع پیشین خود درباره فیلم‌های ابرقهرمانی اندکی پایین آمد و با اشاره به اینکه می‌توان این آثار را «گونه‌ای دیگر از هنر» دانست، افزود: «ساختن این فیلم‌ها آسان نیست. افراد بسیار بااستعداد فراوان هستند که کارهای خوب می‌کنند و بسیاری از جوانان خیلی خیلی از این کارها لذت می‌برند. با این حال، معتفدم این پروژه‌ها را می‌توان گسترش‌یافته پارک‌های سرگرمی دانست.»

این در حالی است که باب آیگر، رئیس استودیو دیزنی به بی‌بی‌سی گفته بود با کارگردانی اسکورسیزی در پروژه «جوکر» مشکلی نداشته اما شک داشته که خالق «ایرلندی» در زندگی خود حتی یکی از فیلم‌های مارول را هم دیده باشد.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها