13:36:33 1399/10/24

مزایای استفاده از روش OKR در آریا همراه برای پایش اهداف تعیین شدهشرکت آریا همراه در سال جاری از روش OKR برای دستیابی به اهداف خود بهره برده است.

به گزارش نوداد نیوز، اهداف و نتایج کلیدی ( OKR ـ Objective & Key Results ) روشی برای تعریف و پیگیری اهداف و نتایج آنها است که معمولاً به صورت فصلی (۳ ماهه) ،6 ماهه یا سالانه تعریف می ‌شود.

 این روش ابتدا در Intel ابداع شد، اما امروزه در شرکتهای بسیاری ازجمله گوگل، لینکدین، توییتر، اوراکل، زیگنا و … اعمال می شود.

با استقرار این روش هر شخصی در شرکت قادر به دیدن این است که فرد دیگری در شرکت روی چه موضوعی کار می کند.

تدوین OKR از بالاترین سطح سازمان شروع می شود و با OKR تک تک افراد سازمان خاتمه می ‌یابد.

الهام مقدم ، معاون برنامه ریزی راهبردی شرکت آریاهمراه، در خصوص استقرار روش هدف گذاری OKR در شرکت آریاهمراه به خبرنگار نوداد نیوز می گوید: شرکت های پیشتاز همواره به دنبال استفاده از یک روش منحصر به فرد و کاربردی برای مدیریت اهداف کوتاه و بلند مدت خود بوده‌اند که نظارت مستمر و مشخص شدن وظایف کارکنان را در بر داشته باشد.این که شرکت های بزرگ مانند اینتل، گوگل، توییتر، اوبر، لینکدین و… از چه روشی برای مدیریت شرکت های خود استفاده می کنند همواره برای سازمان ها هیجان انگیز بوده است.حتما می دانید که این شرکت ها از روشی به نام OKR برای مدیریت برنامه ها و اهداف خود بهره می برند. شرکت آریاهمراه  نیز در جرگه شرکت هایی است که در مسیر ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود همانند دیگر مجموعه های بزرگ از روش OKR برای رهبری تیم خود و ایجاد ارتباط بین دپارتمان های مختلف بهره می برد.

او می افزاید: OKRیک روش هدفگذاری است که از اهداف و نتایج کلیدی استفاده می‌کند. اهداف جایی است که می‌خواهید به آن برسید. نتایج کلیدی، برنامه شما برای رسیدن به آن اهداف است.

به گفته معاون برنامه ریزی راهبردی آریاهمراه، مزایای استفاده از این روش که از سال جاری در آریاهمراه اجرا می شود،تمرکز تلاش ها و فعالیت های سازمان ، شکل گیری یک نظام فکری مناسب در شرکت، مشخص شدن اهداف اصلی شرکت و امکان اندازه گیری میزان دسترسی به اهداف است.

1
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها