12:08:19 1400/3/22

اپلیکیشن سرو چه خدماتی می دهد؟شهروندان شیرازی طی روزهای آینده می توانند از اپلیکیشن سرو بهره برداری کنند.

به گزارش نوداد نیوز، معاون هوشمندسازی سازمان فاوای شهرداری شیراز با اعلام اینکه از اپلیکیشن سرو شیراز بزودی رونمایی خواهد شد، گفت: با بهره برداری از این برنامه، شهروندان شیرازی برای دریافت خدمات شهرداری که گسترده هم است و بیش از 400 خدمت را شامل می شود، دیگر نیازی به مراجعه به دستگاه ها و زیرمجموعه های متعدد شهرداری نخواهند داشت و با استفاده از این اپلیکیشن تمامی خدمات مورد نیاز شهری خود را دریافت خواهند کرد.

اپلیکیشن سرو مخفف "سرویس های رایانه ای واحد" شهر شیراز است که توسط مهندسان شرکت آریاهمراه ، واحد جنوب کشور، طراحی و توسعه داده شده است.

شهروندان شیرازی با نصب این اپلیکیشن به خدماتی نظیر پرداخت الکترونیکی عوارض خودرو، ثبت پیام 137 ، کیف پول شهروندی و بلیط افزار،نرخ محصولات در میادین و بازارهای روز، نظرسنجی شهری و ... دسترسی پیدا خواهند کرد.

به گفته معاون هوشمندسازی سازمان فاوای شهرداری شیراز هدف از طراحی و توسعه این اپلیکیشن این است که شهروندان شیرازی برای دریافت خدمات الکترونیک و رایانه ای صرفا به یک اپلیکیشن مراجعه کنند و از مراجعه به سامانه ها و سایت های متعدد دستگاه های مختلف بی نیاز شوند.از این رو در مراحل بعدی خدمات سایر دستگاه ها نیز به این اپلیکیشن اضافه خواهد شد.

وی تأکید کرد:برای ما صرفا سکونت افراد در شهر شیراز ملاک شهروندی نیست و در تلاش هستیم به مانند شهرهای توسعه یافته با ارائه شناسه یکتای شهروندی به هر شهروند شیرازی،رجیستر شدن افراد را معیار شهروندی قرار دهیم که همه این امور در همین اپلیکیشن انجام خواهد شد.

گفتنی است آریاهمراه، در حال راه اندازی سامانه دیگری برای شهرداری شیراز با سه زیر سیستم Open Data ، Open API و ژئو پورتال است.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها