09:37:52 1397/11/14

نشست خبری "مسخره باز" / چیزی شبیه "می‌سی‌سی نشسته می‌میرد"در نشست خبری فیلم "مسخره باز" چه گذشت؟

حاشیه نشست

در ابتدای این جلسه، علی مصفا ضمن اشاره به درگذشت همسر علی نصیریان، گفت: متاسفیم که آقای نصیریان نتوانستند در این جلسه همراه ما باشند. امروز به این فکر می‌کردیم که شاید لازم باشد که این جلسه را برگزار نکنیم و عذرخواهی کنیم اما وقتی فکر کردیم دیدیم که باید پای قرارمان بایستیم. ما پایبندی به عهد و وفا را از ایشان یاد گرفتیم و تنها دلیل حضور ما در این جلسه همین موضوع بود. 

حرفهای کارگردان

همایون غنی‌زاده: با چندپارگی فیلم‌نامه موافقم. این چندپارگی انتخاب من بوده است. تکرارهای زیادی در فیلم وجود دارد که بعضا کسالت‌آور و خسته‌کننده است اما این موضوع امری تعمدی بود. این چندپارگی برای من یک انتخاب بود. امیدوارم که آن را دوست داشته باشیم.

ساخت این فیلم، دقیقا همان حسی را در من زنده کرد که ساخت «می‌سی‌سی نشسته می‌میرد» در من زنده کرد. در فیلم‌های بعدی من نیز چنین خواهد بود.

تلاش کردم که این فیلم از آن نمایش بهتر باشد. شباهت‌ها مانند دامی است که ممکن است در آن بیفتم. من همان کارگردان هستم و این شباهت‌ها مانند دام است. البته تلاش می‌کنم که از آن بجهم اما نمی‌توانم چرا که در درون من است. اصلا قصد نداشتم که مخاطب یاد آن نمایش بیفتد و در خلوتم به این فکر می‌کردم که کسی آن را یادش نمی‌آید و خیلی‌ها ندیده‌اند. این موضوع ضعف من است اما امیدوارم که به ضعف فیلم تبدیل نشود. باید بگویم که اثرات آثارهای قبلی هنرمند، سرمایه‌های او است و شاید درست نباشد که از آن سرمایه‌ها استفاده نکنیم.

(در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا این فیلم، زمان و مکان ندارد) چرا می‌گویید مکان ندارد؟ مگر روز و شب زمان نیست یا کنار دریا و آرایشگاه مکان نیست؟ حتما باید مکان فیلم در پاریس، تهران یا بالای برج ایفل باشد؟ این فیلم هم مکان دارد و هم زمان دارد. این فیلم همان زمان و مکانی را دارد که من به عنوان کارگردان آن را خواسته‌ام.

حرفهای تهیه کننده

علی مصفا: فیلم این قابلیت را دارد که اکران خوبی داشته باشد و در اظهارات مردم نیز این موضوع را دیدم. نگران اکران این فیلم نیستم.

هزینه ساخت این فیلم 4 میلیارد است.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها