19:00:03 1398/7/24

یک هشتم نهایی جام حذفی / حذف ذوب آهن، شهرخودرو و سایپامرحله یک هشتم نهایی جام حذفی امروز با انجام 3 دیدار آغاز شد.

حذف شهرخودرو

تیم‌های فوتبال شهر خودرو و نفت مسجد سلیمان از ساعت ۱۶:۳۵ در ورزشگاه امام رضا(ع) به مصاف هم رفتند. این مسابقه در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود نفت به پایان رسید تا شاگردان تارتار راهی مرحله بعدی شوند.

نیمه نخست در شرایطی به پایان رسید که هیچ‌یک از دو تیم نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند.

در نیمه دوم، بازیکنان نفت مسجدسلیمان با دفاع بسته، چشم به ضدحملات دوختند و توانستند با اشتباه علی نبی‌زاده، هافبک دفاعی تیم شهرخودرو، به گل برسند. احمد الجبوری در دقیقه ۶۰ با سرعت بالای خود توانست توپ را از روی سر مهدی رحمتی وارد دروازه شهرخودرو کند.

در ادامه گل‌محمدی با اضافه کردن روح‌الله باقری سعی کرد بر توان هجومی تیمش بیافزاید، اما این تعویض هم اثرگذار نبود و شهرخودرو نتوانست موقعیت آنچنان خطرناکی روی دروازه حریف خلق کند تا در نهایت تیم پدیده خداحافظی زود هنگامی با جام حذفی داشته باشد.

شگفتی در اصفهان

در ادامه مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان از ساعت ۱۶:۵۰ میزبان مس کرمان بود که این دیدار در نهایت با برتری چهار بر دو مس به پایان رسید.

برای مس در این دیدار حسین شنانی در دقیقه ۵ و شروین بزرگ در دقایق ۵۱ و ۵۹ گلزنی کردند و تک گل ذوب آهن را دانیال اسماعیلی‌فر در دقیقه ۲۴ به ثمر رساند.

در دقایق آغازین نیمه نخست بازیکنان مس صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند و با استفاده از این فرصت توپ بلندی را به درون محوطه جریمه ذوب‌آهن ارسال کردند تا توپ به حسین شنانی برسد و این بازیکن نیز با یک شوت زیبا، در دقیقه ۵ مس را پیش انداخت. در ادامه شاگردان منصوریان در دقیقه ۲۴ صاحب ضربه کرنر شدند و با استفاده از این فرصت، توپ را به درون محوطه جریمه مس ارسال کردند و سپس توپ به دانیال اسماعیلی‌فر رسید تا این بازیکن با یک ضربه ساده، بازی را به تساوی بکشد.

دو تیم در نیمه نخست با تساوی یک بر یک به رختکن رفتند و در نیمه دوم، سفید پوشان مس روی یک ضد حمله صاحب فرصت بسیار خوبی شدند در ادامه با یک پاس زیبا، موقیت بسیار خوبی برای شروین بزرگ ایجاد شد تا این بازیکن در دقیقه ۵۱ با یک شوت پای راست، گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

در ادامه این دیدار و در دقیقه ۵۹ ارسال بلندی که از سمت چپ روی دروازه ذوب‌آهن انجام شد، فرصت بسیار خوبی برای شروین بزرگ ایجاد کرد و این بازیکن نیز با یک ضربه سر، گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

اما تیم مس موفق شد به گل چهارم هم برسد. این تیم توسط امیرحسین عسگری در دقیقه ۸۴ روی ارسال یک توپ بلند از جناح راست و با یک شوت محکم دروازه ذوب‌آهن را برای بار چهارم باز کرد ولی این پایان کار نبود و ذوب‌آهن موفق شود توسط خلعتبری در دقیقه ۸۶ یکی از گل‌های خورده را جبران کند تا این بازی در نهایت چهار بر دو به پایان برسد و ذوب‌آهن وداع زودهنگامی با جام حذفی داشته باشد.

سایپا هم حذف شد

دیدار دو تیم شاهین‌ شهرداری‌بوشهر و سایپا در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۲ بر صفر به سود نماینده شهر بوشهر به پایان رسید.

شاهینی‌ها عملکرد خوبی در نیمه نخست داشتند و با دو گل ۴۵ دقیقه اول را به پایان رساندند. گل اول شاهین شهرداری را بهمن سالاری در دقیقه ۲۸ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و گل دوم را هم دانیال مومنی در دقیقه ۳۶ با یک ضربه بغل‌ پا از روی خط هجده قدم وارد دروازه سایپا کرد تا نیمه اول با نتیجه ۲ بر صفر به سود شاهین‌ شهرداری‌بوشهر به پایان برسد.

دو تیم در نیمه دوم خطر خاصی روی دروازه هم ایجاد نکردند و این دیدار با صعود شاهین شهرداری به یک چهارم نهایی و حذف سایپا از رقابت‌های جام حذفی به پایان رسید.

از اتفاقات این بازی می‌توان به مصدومیت عارف حاجی عیدی بازیکن جوان سایپا در دقیقه ۵۵ از ناحیه سر اشاره کرد. این اولین بازی رسمی کاپیتان تیم امید نارنجی پوشان در تیم بزرگسالان این باشگاه بود.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها