12:17:14 1398/9/13

یک نماینده مجلس رقم قرارداد ویلموتس را فاش کرداحسان قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مجلس شورای اسلامی درباره قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال اظهار کرد: با ویلموتس، قرارداد بسیار گران‌تری از کی‌روش بسته شد. قیمت ویلموتس، در اروپا حدود ۵٠٠ هزار یورو بود اما با وی قرارداد ٣ میلیون یورویی بسته‌اند. قرارداد ٣ برابری با ویلموتس نسبت به کی‌روش، قابل قبول نیست و نیازمند تحقیق و تفحص است. کی‌روش هم به قراردادش با فدراسیون فوتبال استناد می‌کرد.

*‌ نقش دلال‌ها در قرارداد ویلموتس

قاضی‌زاده هاشمی با انتقاد از سیاست‌های فدراسیون فوتبال در نحوه عقد قرارداد با مارک ویلموتس، گفت: بعد از شکست مقابل ژاپن، کی‌روش بعد از سال‌ها از سمتش کناره‌گیری کرد. فدراسیون مدتی دنبال سرمربی بود و اسامی زیادی مربیان از جمله زیدان مطرح شده بود و نهایتا به آقای ویلموتس رسیدند. البته شنیده‌ام که در حضور ویلموتس در ایران، نقش برخی از دلال‌های عرصه فوتبال و ایرانیان مقیم هلند موثر بود.

* در بیت‌المال، محرمانه نداریم

عضو مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر تاج به بلژیک برای عقد قرارداد یادآور شد: در آن زمان این بحث مطرح بود که چرا او برای عقد قرارداد به ایران نمی‌آید؟ با این حال تاج به سفارت ایران در بلژیک رفت و قرارداد را امضا کرد. از طرفی متن و شرایط این قرارداد شفاف نبود. تاج قرارداد غیرشفافی با ویلموتس در بلژیک بست. وقتی اعتباری از بودجه بیت‌المال پرداخت می‌شود، چیزی به نام محرمانه وجود ندارد.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: با وجود اینکه ما تجربه همکاری با کی‌روش را داشتیم که به مراتب مربی بهتری نسبت به مارک ویلموتس بود، پیشنهاد شد که مسائل گذشته در قرارداد با ویلموتس تکرار نشود اما این قرارداد در بلژیک امضا شد و ویلموتس هفت ماه است که سرمربی تیم ملی شده است.

وی در پاسخ به این سوال که منظورش از عدم شفافیت قرارداد چیست، گفت: شفافیت یعنی قرارداد او برای افکار عمومی روشن نیست. در خیلی از قراردادها و پیمان‌ها چیزی به نام محرمانه نداریم. زمانی که اعتباری از بودجه عمومی و بیت‌المال پرداخت می‌شود، چیزی به نام محرمانگی نداریم. ما نیازمند شفافیت هستیم. در مجلس هم شفافیت مطرح شده است. ما شفافیت در رای را مطرح می‌کنیم. تبعا در مورد امری مانند قرارداد که میلیون‌ها ایرانی نسبت به تیم‌ملی حساس هستند، عشق دارند و دنبال می‌کنند، همه چیز باید شفاف باشد.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها