11:09:15 1398/9/9

یک ایرانی راننده "ویلیامز" در فرمول یک شددنیای مهیج رقابت‌های فرمول یک این روزها با خبری جذاب برای علاقه‌مندان ایرانی این رشته همراه بوده است.

نیکولاس لطیفی راننده ایرانی - کانادایی از فصل جدید رقابت‌های فرمول یک به‌عنوان یکی از دو راننده اصلی تیم ویلیامز در مسابقات حضور خواهد داشت. این برای نخستین‌ بار در تاریخ است که یک راننده ایرانی‌تبار در فرمول یک ظاهر می‌شود. مدیران تیم ویلیامز تاکید کردند که راننده رزرو تیم یعنی نیکولاس برای فصل ۲۰۲۰ فرمول یک جایگزین رابرت کوبیتسا خواهد شد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که مدت‌ها زمزمه حضور این راننده در فرمول یک شنیده می‌شد. لطیفی که هم‌اکنون در مسابقات فرمول ۲ حضور دارد و در جدول رده‌بندی این مسابقات در جایگاه دوم قرار گرفته، فصل آینده در کنار جورج راسل دو راننده اصلی تیم ویلیامز را تشکیل خواهند داد.

پدر نیکولاس، مایکل لطیفی تاجر ایرانی - کانادایی و صاحب شرکت مواد غذایی سوفیناست. مادر او نیز ماریلنا دختر خانواده معروف ساپوتو است. مایکل، پدر نیکولاس یکی از ثروتمندترین افراد کانادا به حساب می‌آید. شرکت او در زمینه تهیه گوشت با محصولات تازه و منجمد فعالیت می‌کند. او شرکتش را در سال ۲۰۰۶ تاسیس کرد و در سال ۲۰۱۰ به سوددهی ۱۳۰ میلیون دلاری دست یافت.

زمانی نام خانواده لطیفی یعنی مایکل و ماریلنا در رسانه‌های ورزشی جهان مطرح شد که خبر سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون پوندی‌ این خانواده در گروه مک‌لارن، یکی دیگر از تیم‌های حاضر در فرمول یک منتشر شد.

شرکتی که این سرمایه‌گذاری را انجام داد، شرکت نیدالا (Nidala) یکی از شرکت‌های کوچک مایکل با مدیریت نیکولاس بود. این سرمایه‌گذاری باعث شد تراز مالی مک‌لارن مثبت شود و بزرگی این امپراتوری صنعت خودروسازی به ۲.۷۵ میلیارد دلار برسد.

هنگامی که خانواده لطیفی در کنار فعالیت پسرشان در مسابقات فرمول دو چنین سرمایه‌گذاری بزرگی در مک‌لارن کردند، خیلی‌ها معتقد بودند که مایکل و ماریلنا دنبال راهی هستند تا پسرشان را در رقابت‌های فرمول یک صاحب یک ماشین کنند. اما کارشناسان بر این عقیده بودند که خانواده لطیفی صرفا به این خاطر که این تجارت پرسود است، پول‌شان را روانه فرمول یک کرده‌اند

نیکولاس که هم‌اکنون ۲۴ ساله است، از سال ۲۰۱۲ و زمانی که تنها ۱۷ سال سن داشت تبدیل به یک راننده حرفه‌ای شد.

این راننده ایرانی - کانادایی که در بیوی پیج اینستاگرامش سه پرچم ایران، کانادا و ایتالیا به چشم می‌خورد در مورد پیوستنش به ویلیامز در اینستاگرامش نوشت: «خیلی هیجان‌زده‌ام که اعلام کنم در فصل ۲۰۲۰ فرمول یک برای تیم ویلیامز رانندگی خواهم کرد. این رویای من بود که به حقیقت پیوست و هنوز درست و حسابی باورش نکرده‌ام.»

او همچنین در مورد فصل بعد مسابقات نیز در یک مصاحبه گفت: «من از فرصتی که ویلیامز در اختیارم قرار داده سپاسگزارم. من حداکثر تلاشم را خواهم کرد و هر کاری انجام می‌دهم تا تیم را به جلو ببرم و به نتایجی برسیم که بتوانیم به آن افتخار کنیم.»

0
0

نسخه قابل چاپ

پست های مرتبط

از سراسر وب

نظر ها