09:59:40 1398/2/25

کن 2019 / فیلم جیم جارموش نتوانست نظر منتقدان را جلب کندجشنواره فیلم کن دیشب با اکران فیلم "مرده ها نمی میرند" جیم جارموش افتتاح شد.

به گزارش نوداد نیوز، فیلم تازه این کارگردان شناخته شده اما نتوانست نظر منتقدان را به خود جلب کند.

پیتر برادشاو در گاردین از پنج ستاره، سه ستاره به این فیلم داد و نوشت: کمدی سرد جیم جارموش، موجز و محزون است و با وجود دیالوگ های طنازانه و بازی های فوق العاده مطمئن از بازیگران طراز اول اش، جان نمی گیرد. برادشاو در این ریویو در گاردین، به این نکته اشاره می کند که مرده ها نمی میرند برای علاقه مندان سینما، ارجاعاتی به سینمای وحشت هیچکاک هم دارد. او این فیلم را یک فیلم ناامیدانه و ناتمام، متشکل از ایده ها و حس ها و بازیگران معتبری می داند که در یک داستان بی هدف سرگردان اند اما بیان ظریف و کنترل ضرباهنگ اش و تصویربرداری زیبایش باعث می شود همیشه بتوان آن را تماشا کرد.

دیوید الریچ در ایندی وایر به فیلم نمره B- داده است و گفته کمدی زامبی کند جیم جارموش، ترامپ را هدف گرفته است. الریچ این فیلم را فیلمی می داند که حتی با استانداردهای کند جارموش هم، منفعل و کند است و آن را در بهترین حالت پادزهر سریال  The Walking Dead می داند. او در این یادداشت نوشته: «به جز پایان دنیا، تقریبا اتفاقی در این فیلم نمی افتد.»

اوون گیلبرمن هم در ورایتی نوشت: «کمدی زامبی پیرو مد جیم جارموش، با بیل مورای و آدام درایور، بابت چیزی به خودش تبریک می گوید که فیلم های دیگر بهترش را انجام داده اند.»

تیم گریرسون در اسکرین دیلی هم درباره ی مرده ها نمی میرند نوشت: «مرده ها نمی میرند در اینکه خودش را در موقعیتی قرار دهد که بدترین عناصر دنیای مدرن را تفسیر کند، خوب و نافذ نیست.»

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها