15:51:48 1398/9/6

کنفرانس جنجالی انریکه: روبرت مورنو وفاداری را زیر پا گذاشتلوئيز انریکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا از قطع همکاری با روبرت مورنو به دلیل بی وفایی خبر داد.

به گزارش as، لوچو در این کنفرانس مطبوعاتی جنجالی گفت:

روز بسیار خاص و لذت بخشی برای من و خانواده‌ام است. به خانه، تیم ملی برگشتم تا پروژه ناتمامی که پیشتر شروع کرده بودم را تمام کنم. می‌دانم که احتمالا تمرکز رسانه‌ها اکنون روی اتفاقات چند ماه اخیر است. از همین رو مجبورم بیشتر از چیزی که باید، به شما توضیح بدهم. من شخصا از حاشیه گریزان هستم و این را همه نزدیکانم می‌دانند. اما مجبورم توضیح بدهم چون این جنجال را کسی به پا کرده که سال‌ها کنار من کار کرده است.

تنها کسی که موجب شد روبرت مورنو در کادر فنی‌‌ام نباشد، من هستم. نه روبیالس نه مولینا و نه فدراسیون نقشی نداشتند. از روز 12 سپتامبر اختلاف من و مورنو شروع شد. این تنها روزی است که با او صحبت کردم. مورنو تماس گرفت؛ در منزل من ملاقاتی داشتیم و احساس کردم او می‌خواهد در یورو 2020 هم سرمربی اسپانیا باشد اما بعد از آن اگر من مایل بودم، حاضر است دوباره دستیارم باشد. درک می‌کنم که مورنو هیجان زده باشد. بالاخره او سال‌ها به سختی تلاش کرده و یورو را موقعیتی طلایی برای بروز خودش می‌بیند چون جاه طلب است. ولی این اقدام از نظر من نامش خیانت و بی وفایی است. اگر جای او بودم چنین کاری نمی‌کردم و طبعا هرگز به چنین فردی در کادرم نیازی ندارم. جاه طلبی بیش از حد نه تنها خصلت خوبی نیست که یک نقطه ضعف بزرگ محسوب می‌شود.

او را در کادرم نمی‌خواهم و انگیزه زیادی برای شروع دوباره کارم دارم. آن جلسه کاملا محترمانه و احساسی تمام شد و من فورا به دیگر اعضای کادر فنی زنگ زدم تا آنها را بی کم و کاست در جریان اتفاقات قرار بدهم. نمی‌خواستم از رسانه‌ها بشنوند و از حرف‌های من برداشت بدی شود. از طرفی باید بگویم هیچ وقت با فدراسیون تماس نگرفتم تا خودم را پیشنهاد بدهم. هرگز چنین کاری نکرده و نخواهم کرد که خودم را به تیم یا سازمانی پیشنهاد بدهم. چند ماه پیش مجبور به ترک تیم ملی شدم. بازگشت من از ماه اکتبر کلید خورد که فدراسیون تماس گرفت و جلسه خوبی داشتیم. 

وقتی فدراسیون پیشنهاد داد اولین حرفی که به آنها زدم این بود که شما هیچ چیز به من بدهکار نیستید که بخواهید اول به من پیشنهاد بدهید. نظرم را گفتم و به توافق رسیدیم. البته به نحوه پایان کار مورنو افتخار نمی‌کنم. حالا انگیزه زیادی برای یورو و جام جهانی دارم و می‌خواهم با بازیکنان صحبت کرده و به آنها آرامش منتقل کنم. تیم ملی عوض نخواهد شد. اگرچه تغییراتی نسبت به مربی قبلی - مورنو - خواهیم داشت!

خبرنگاری در اولین سوال از انریکه پرسید چه اشکالی داشت اگر به مورنو اجازه می‌دادید در یورو هم سرمربی اسپانیا باشد؟ انریکه گفت:

خودم هم قبول دارم که شاید داستان مورنو را چندان شفاف نگفته باشم ولی من سرمربی اسپانیا در یورو خواهم بود چون فدراسیون زنگ زد و این شغل را پیشنهاد داد. نمی‌خواهم داستان را جور دیگری تعریف کنم. از نگاه خودم گفتم و حالا هم نوبت من است. قضیه را جور دیگری نمی‌بینم که بخواهم تعریف کنم. در زندگی فرصت‌هایی پیش می‌آید که بهتر اطرافیانتان را به شما می‌شناساند. اینکه چه کسی دوست شما است و چه کسی نه. ارزش‌های من با کاری که مورنو کرد، فرق دارد. خیلی فکر کردم ولی در نهایت تصمیم به جدایی گرفتم و به آن افتخار می‌کنم. اگرچه تعریف کردن چنین ماجراهایی حس خوبی ندارد.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها