09:59:04 1399/10/17

چرا کارمندان گوگل و اپل کارایی بیشتری دارند؟یک شرکت مشاوره ای معتبر تحقیقاتی انجام داده که نشان می دهد چرا شرکت هایی مثل اپل،گوگل و نتفلیکس نسبت به سایر شرکت ها تا 40 درصد کارایی بیشتری دارند.

اگر فکر می کنید دلیل کارایی بیشتر این شرکت ها حضور نیروهای متخصص در آنهاست، سخت در اشتباهید. تحقیق شرکت مشاوره ای «Bain&Company» نشان می دهد که زمان ، استعداد و انرژی در این شرکت ها بسیار درست مدیریت می شود.

"مایکل مانکینز" یکی از مدیران شرکت Bain&Company می‌گوید:در شرکت های بزرگ 16 درصد نیروها متخصص هستند و در سایر شرکت ها 15 درصد.بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که شرکت های بزرگ با مدیریت درست سه مولفه اصلی زمان ، استعداد و انرژی باعث افزایش 40 درصدی بهره وری مجموعه کاری خود می شوند و در نتیجه حاشیه سود 30 تا 50 درصد بیشتری را در بازار از آن خود می‌کنند.

مانکینز ادامه می دهد:درشرکت‌های بزرگ ،کارمندان تا ساعت 10 صبح حجم زیای از کارهای خود را انجام داده اند اما در سایر شرکت ها این اتفاق رخ نمی دهد.

مدیریت درست نیروهای با استعداد دلیل دیگر افزایش کارایی شرکت های بزرگ است.

به طور مثال اپل برای توسعه iOS 10 در مدت زمانی کمتر از دو سال به 600 مهندس نیاز داشت. حال آنکه مایکروسافت برای توسعه ویستا، در مدت 5 سال از 10 هزار نیروی متخصص کمک گرفت. اپل کل تیم را مورد ارزیابی قرار می داد و پاداش هایش برای "تیم" بود اما مایکروسافت عملکرد تک تک اعضا را مورد بررسی قرار می داد.

طبق این تحقیق  25 درصد زمان مفید در سازمان‌ها و شرکت‌ها صرف موضوعات بی اهمیت می‌شود.

در نتفلیکس تنها سیاست این است که همه چیز به نفع نتفلیکس باشد و همواره سعی دارد از اتلاف وقت و انرژی به هر شکلی جلوگیری کند. همین نوع نگاه و انتقال آن به کارمندان باعث می‌شود که آنها نیز بازدهی بیشتری داشته باشند.

بر اساس این تحقیق یک کارمند متعهد حدود 50 درصد بیشتر از یک کارمند راضی کارایی دارد اما کارمندی که در یک محیط الهام بخش کار می‌کند حدود 125 درصد بیشتر از یک کارمند راضی کارایی دارد.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها