15:26:29 1398/5/20

چرا فوتبال ایران بازیکن پست 9.5 ندارد؟پروسه بازیکن سازی در فوتبال کشورمان با مشکلاتی همراه است و یکی از پست هایی که طی سال های گذشته ثمره چندانی نداشته، بازیکن پست 9.5 است.

این روزها شاهد گرایش ویژه تیم های ایرانی به استفاده از بازیکنان خارجی در این پست هستیم که مهر تأییدی به مشکلات بازیکن سازی در این پست می زند.

بازیکنان پست 9.5 در میان خط هجومی (خط واصلِ یک سوم میانی و یک سوم هجومی) به کار گرفته می شوند. در فوتبال روز دنیا ضرورت استفاده از بازیکنان در این پست افزایش یافته و در فوتبال کشورمان سال هاست که مهره قابل اتکایی در پست 10 و همچنین 9.5 ساخته نمی شود و زنگ خطر در این خصوص سال هاست که به گوش می رسد.

یکی از تفاوت های بازیکن پست 9.5 با 10، گرایش ویژه به پرس حریف از جلو و قدرت تمام کنندگی است. از دیگر نکات بارز بازیکنان این پست می توان از قدرت بازیسازی، توانایی تشکیل مثلث ها و ... نام برد.

در شرایطی که کماکان در فوتبالمان با مشکلات متعددی در پست 10 دست و پنجه نرم می کنیم و عموما تیم ها برای رفع این خلأ روی به بازیکنان خارجی آورده اند، ضروری است به صورت سیستماتیک از تیم های پایه استفاده از بازیکنان پست 9.5 را رواج دهیم تا در سال های آینده با معضل بزرگ تری در این خصوص مواجه نشویم.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها