11:22:45 1398/2/2

پیمان قاسم خانی: سینمای کمدی مثل لیگ 2 است!کارگاه «انتقال تجربه» با حضور پیمان قاسمخانی و اجرای شادمهر راستین در چهارمین روز از سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در سالن شماره سه سینما فلسطین برگزار شد.

به گزارش نوداد نیوز، حرفهای جالب پیمان قاسم خانی را در این نشست بخوانید:

برای من زمان زیادی برای رسیدن ایده به طرح سپری می‌شود و بارها می‌نویسم تا به طرح کاملی برسم و پس از آن نگارش فیلمنامه را آغاز می‌کنم.

در بسیاری از اوقات هم سفارش کار می‌گیریم و در این سفارش‌ها تهیه‌کننده ایده‌ای دارد که در این موارد موضوع حرفه‌ای‌تر و دشوارتر است؛مثل فیلم «مارمولک» که منوچهر محمدی طرح را پیشنهاد داد. در ابتدا خیلی سوژه فیلم برایم جذاب نبود چون از جمله فیلمنامه‌های پیام‌دار بود اما از آن جایی که من همیشه می‌گردم و چیزی پیدا می‌کنم که به من نزدیکش کند، با این طرح هم همین کار را کردم.

اقتباسی بودن فیلمنامه «مارمولک»:«یک عمر است که به من درباره «مارمولک» همین را می‌گویند که اقتباسی است و من هر بار انکار می‌کنم. من تنها از «بینوایان» ایده‌هایی برای این فیلم گرفته بودم.»

کسانی که وارد سینمای کمدی می شوند، می دانند قرار نیست در جشنواره‌ای جایزه بگیرند، ما لیگ دو سینما هستیم و کمتر مورد توجه قرار می‌گیریم. من برای انتخاب بازیگران دشواری‌هایی دارم چون بازیگران کم‌تری حاضر به ایفای نقش در فیلم کمدی می‌شوند.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها