15:45:44 1398/7/15

پشت پرده فنی نیمکت نشینی سیدجلالدر فصل نوزدهم یک نکته در پرسپولیس بیش از سایر تیم ها به چشم می خورد و آن بازيسازي مدافعان از زمين خودي است.

به گزارش نوداد نیوز، این بازیسازی مدافعان از زمین خودی روش مورد علاقه گابريل كالدرون است.در اين روش توپ از مدافعان به هافبك ها و از هافبك ها به مهاجمان منتقل مي شود. در این سيستم هيچ یك از مدافعان پرسپوليس نبايد زير توپ بزنند. درست برخلاف خيلي ديگر از تيم هاي ليگ برتري كه همچنان زير توپ مي زنند و هافبك های خود را از بازي خارج مي كنند. 

كالدرون معتقد است تيمي كه مي خواهد فوتبال بازي كند نبايد تحت فشار هم توپ را از دست بدهد.

سرمربي آرژانتيني البته در تمرين همواره به شاگردانش مي گويد تا جايي كه مطمئن هستيد توپ را از دست نمي دهيد، زير توپ نزنيد. شنيديم یكي از دلايلي كه باعث كنار گذاشتن سيدجلال حسيني از ترکيب اصلي و حتي ليست 18 نفره پرسپوليس شد عادت كاپيتان پرسپوليس به دفع بدون ريسك توپ و زدن زير آن باشد.

كالدرون خوشش نمي آيد مدافع ولو تحت فشار زير توپ بزند و معتقد است بايد مدافعان روي زمين بازي كنند. بازي روي زمين باعث مي شود تيم پرسپوليس هم روان و هجومي تر بازي كند و تماشاگران هم لذت ببرند.حالا باید منتظر جلسه کالدرون و سیدجلال باشیم تا ببینیم آیا کاپیتان پرسپولیس به ترکیب بر می گردد یا خیر.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها