16:41:15 1397/8/23

پایان نیم قرن انتظار برای تماشای فیلمی از سیدنی پولاکتقریبا نیم‌دهه زمان برد تا یکی از اجراهای متمایز آریتا فرانکلین بالأخره در معرض دید علاقه‌مندان جهانی قرار بگیرد.

فیلم کنسرتی گریس شگفت‌انگیز ۴۶ سال پیش ضبط شد اما مسیر کامل شدن و اکرانش با مشکلات بسیاری همراه شد تا این‌که ظاهراً حالا آماده نمایش در سینماهاست.

پس از درگذشت فرانکلین در اوایل سال میلادی جاری، بازماندگان این خواننده بزرگِ سبک سول، سر نمایش این فیلم برای عموم توافق کردند.

این مستند بجز اضافه شدن دیرهنگام و غافلگیرکننده‌اش به فهرست آثار جشنواره فیلم مستند شهر نیویورک/ DOC NYC قرارست در لس‌آنجلس و نیویورک هم روی پرده برود؛ و البته به‌واسطه همین اکران محدود، فیلم در زمره رقبای کسب نامزدی در بخش بهترین مستند اسکار ۲۰۱۹ قرار می‌گیرد؛ بخشی که همین الان رقابت سختی در آن جریان دارد و بسیار شلوغ است.

به هر حال ماجراهای گریس شگفت‌انگیز از سال ۱۹۷۲ آغاز شد، زمانی که سیدنی پولاک فقید، فرانکلین را دو شب پیاپی در یک کنسرت در کلیسایی در لس‌آنجلس فیلم‌برداری کرد.

نمایش فیلم ابتدا به خاطر مشکلات مربوط به صدای تصاویر ضبط‌شده به تأخیر افتاد و در نهایت این آلن الیوت تهیه‌کننده بود که همت کرد و فیلم را به پایان رساند.

در ۲۰۱۵ قرار بود فیلم در جشنواره تلیوراید روی پرده برود که فرانکلین به خاطر اختلافی در حقوق اثر، مانع آن شد؛ این مخالفت ادامه پیدا کرد و فیلم از نمایش در جشنواره تورنتو هم بازماند.

0
0

نسخه قابل چاپ

پست های مرتبط

از سراسر وب

نظر ها