12:31:29 1399/12/9

وقتی وزیر حاضر است برای نکیسا مذاکره کند...حمایت از محصولات بومی و استفاده نکردن از محصولات خارجی در صورتی که مشابه آن محصول در داخل تولید شود، گرچه بارها از سوی مسئولان و صاحب منصبان تاکید شده اما درعمل به موانعی خورده که بعضا باعث دلسردی تولیدکنندگان آنها شده است. اما این میان هستند مسئولانی که می خواهند این فضارا تغییر دهند و از محصولات با کیفیت ایرانی حمایت کنند.

یکی از این افراد،محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات است که تاکید زیادی بر حمایت از محصولات بومی دارد به شرطی که آن محصول با کیفیت و جوابگوی نیازها باشد.

نکیسا، محصول آریاهمراه ، این خصوصیات را دارد و به همین خاطر است که وزیر مایل است از آن حمایت کند. آذری جهرمی در نمایشگاه اینترنت اشیا گفت که اگر یک دستگاه دولتی از نرم‌افزار مشابه خارجی نکیسا بهره‌ می‌برد به او اعلام شود تا نکیسا را جایگزین آن کند.

وزیر فاوا اما در نمایشگاه دستاوردهای بومی شبکه ملی اطلاعات حتی حاضر شد برای حمایت از این محصول وارد مذاکره هم بشود. او وقتی متوجه شد که این محصول در پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی بسیار کاربردی است اما بعضا از نمونه مشابه کانادایی‌اش استفاده می شود، گفت: "قولی که در نمایشگاه اینترنت اشیا دادم سر جایش است. حتی اگر لازم باشد مدیر پتروشیمی را دعوت کنم به اتاقم تا با او صحبت کنم، این کار را می کنم."

آذری جهرمی برای حمایت از یک محصول ایرانی حاضر است وارد مذاکره هم بشود و این بسیار ارزشمند و دلگرم کننده است.

0
1

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها