16:09:22 1397/12/14

واکنش کارگردان "چهار انگشت" به لغو اکران نوروزی فیلمشسرانجام اصرار داروغه زاده بر اینکه فیلم هایی که فرم جشنواره فجر را پر نکرده اند حق اکران نوروزی ندارند باعث شد «چهارانگشت» و «ایکس لارج» از جمع گزینه‌های اکران نوروز خارج شوند.

 این در حالی است که در آیین نامه اکران چنین بندی وجود ندارد و حضور همزمان ابراهیم داروغه زاده به عنوان دبیر جشنواره فجر و مدیر اداره نظارت و ارزشیابی باعث این اتفاق شد.

در جلسه دیروز شورا و به دنبال جلوگیری از اکران «چهارانگشت» دفتر نمایش گستران «زهرمار»(جواد رضویان) را جایگزین این فیلم برای سرگروه زندگی کرد فیلمی که حتی در ۱۶ گزینه اعلام شده روز گذشته سخنگوی شورایعالی اکران برای اکران نوروز نبود با استدلال اشتباه تایپی دفتر پخش به یکباره نامزد اکران نوروزی سینماها شد.

در این میان حامد محمدی،کارگردان "چهار انگشت" می گوید: با شرط پرکردن فرم جشنواره برای اکران نوروز: «چهارانگشت» را محترمانه توقیف کردند.فیلم بعد از ٦ ماه با اصلاحيه‌هاي فراوان پروانه ساخت گرفت و در نهایت ٦ ماه قبل هم  با دریافت يك صفحه مميزي بالاخره  پروانه نمايش گرفت. حتی تیزر و آنونس فیلم هم آماده بود اما به ما اعلام کردند که نمی‌توانید آن را اکران کنید.

به نظر مي‌رسد توقيف‌هاي نامحترمانه و سليقه‌اي وزارت ارشاد كم بود كه حالا توقيف‌هاي محترمانه فيلم‌ها به عملكرد مديران مدعي  اضافه شده است.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها