12:25:18 1398/4/10

واکنش کارگردان فیلم "خرس" به درخواست نتفلیکس برای خرید حق پخش فیلمهشت سال از زمان ساخته شدن فیلم «خرس» ساخته‌ خسرو معصومی می‌گذرد اما تا به حال نتوانسته پروانه نمایش دریافت کند. در روزهای گذشته خبری مبنی بر اینکه کمپانی نتفلیکس درخواست داده تا حق پخش فیلم «خرس» را برعهده بگیرد، منتشر شد.

خسرو معصومی درباره اینکه کمپانی نتفلیکس درخواست داده تا حق پخش فیلم را برعهده بگیرد، توضیح می‌دهد: «من اعلام کردم که نتفلیکس می‌خواهد حق پخش فیلم «خرس» را به دلار بخرد و طبیعتا موقعیت بدی برای فیلم من نیست. همچنین اکران فیلم در کانادا هم اتفاق خوبی خواهد بود، اما پاسخی که به من دادند این بود که درموردش فکر می‌کنیم. الان پنج سال است که در حال فکر کردن هستند. من براساس یک فیلم‌نامه مصوب، فیلم را مقابل دوربین بردم و اینطور نبود که فیلم را بدون پروانه ساخت کارگردانی کنم. زمانی هم که تدوین فیلم را انجام دادم، خیلی چیزها را لحاظ کردم که مبادا فیلم در آینده دچار مشکل شود.

او ادامه می دهد: بعضی از کسانی که در زمان آقای احمدی‌نژاد در وزارت ارشاد بودند، بی‌خود و بی‌جهت گفتند که فیلم مشکل شرعی دارد. در صورتی که فیلم «خرس» در مدرسه مفید قم هم نمایش داده شد و تمام طلاب گفتند که فیلم مشکل شرعی ندارد.

به گفته خسرو معصومی، در ایران هم «خرس» می‌توانست پروانه نمایش بگیرد و ما می‌توانستیم فیلم را به بازار جهانی بفروشیم. اما جلوی پای ما سنگ می‌اندازند و معلوم هم نیست چه کسی این کار را انجام می‌دهد. یعنی اصلا مشخص نیست که چه کسی نمی‌خواهد این فیلم اکران شود. من فقط از این ناراحت هستم که یک موقعیت خوبی که برای فیلم به وجود می‌آید، چرا باید بازار جهانی را از دست بدهد.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها