09:07:47 1399/6/10

واکنش خسرو معصومی به قاچاق «خرس»«خرس» به کارگردانی خسرو معصومی و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی یکی از چند فیلم توقیف شده سینمای ایران است که اگرچه سال 90 در جشنواره فیلم فجر نمایش داده شد و دو جایزه هم گرفت، اما به دستور مدیران وقت توقیف شد و اجازه اکران پیدا نکرد.

در این سال‌ها بارها و بارها کارگردان فیلم نسبت به صادر نشدن مجوز اکران فیلمش که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم هم ادامه داشته، اعتراض کرد. او همواره تاکید داشت که فیلمش فقط به برخی مشکلات و آسیب‌های پس از جنگ می‌پردازد که در هر جنگی ممکن است اتفاق بیفتد.

معصومی آنقدر به اکران فیلمش روی پرده سینما اصرار داشت که حتی امسال و در شرایط کرونایی که سینماها اول تعطیل شدند و بعد هم از رونق افتادند حاضر به اکران آنلاین فیلمش نشد و تاکید کرد، «خرس» برای پرده سینماست.

اما حالا پس از 9 سال انتظار برای صدور مجوز نمایش «خرس» به او خبر رسیده که فیلمش قاچاق شده شده و نسخه‌ای از آن با لوگوی «شکوفا فیلم» منتشر شده است.

معصومی درابن باره  می‌گوید: نمی‌دانم چه باید بگویم، آنقدر مجوز ندادند که آخر کار به اینجا رسید و لابد اگر هم اعتراض کنیم می‌گویند کار خودتان بوده است.

او با گله‌ از کسانی که در این سال‌ها برای رفع توقیف فیلم تلاشی انجام ندادند، گفت:‌ یکی دو سال قبل از نتفلیکس درخواستی آمد که فیلم «خرس» را نمایش دهند. حتی گفت‌وگویی هم با من داشتند و من گفتم فیلم مجوز نمایش ندارد. سپس از آنجا که فیلم به موسسه رسانه‌های تصویری فروخته شده بود که بعد هم با بنیاد سینمایی فارابی ادغام شد، در جمعی با حضور همکاران این بنیاد گفتم که چنین اتفاقی افتاده و برای مجوز نمایش فیلم پیگیری کنند، اما متاسفانه گویا حرف من به عنوان کارگردان اهمیتی نداشت.

وی در این‌باره توضیح داد: من در دوران مدیریت آقایان ایل‌بیگی و طباطبایی‌نژاد در معاونت نظارت و ارزشیابی نامه‌ای برای اکران فیلم نوشتم ولی اتفاقی نیفتاد، چون گفته می‌شود برای پیگیری مجوز فیلم باید تهیه‌کننده درخواست دهد و وقتی درخواستی نیست نمی‌توان اقدامی کرد. اصلا این چه حرفی است که می‌گویند تهیه‌کننده باید پیگیری کند؟ این فیلم بچه من است. من باید پیگیری کنم نه تهیه‌کننده. آیا الان تهیه‌کننده فارابی است؟ آیا سازمان سینمایی به فیلم توقیف شده‌ای که خودش خریداری کرده مجوز نمایش می‌دهد؟ 

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها