11:38:46 1397/11/14

"همه می دانند" دست خالی مراسم "گویا" را ترک کردسی‌وسومین دوره جوایز سینمایی «گویا» موسوم به اسکار سینمای اسپانیا در حالی برندگان خود را معرفی کرد که فیلم «همه می‌دانند» با وجود نامزدی در 8 شاخه  دست خالی این مراسم را ترک کرد.

به گزارش نوداد نیوز، مراسم اعطای جوایز سینمایی «گویا» به عنوان مهم‌ترین جوایز سینمایی اسپانیا برگزار شد و در نهایت فیلم «قهرمانان» به کارگردانی «خاویر فسر» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم این رویداد سینمایی شد.

این فیلم کمدی که امسال به عنوان نماینده سینمای اسپانیا در جوایز سینمایی اسکار انتخاب شده بود، جایزه بهترین فیلم جوایز گویا ۲۰۱۹ را در رقابت با «همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی، «کارمن و لولا» از «آرنتا اِچوریا»، «قلمرو» به کارگرانی «رودریگو سوروگوین» و «میان دو آب» از «ایساکی لاکوئستا» به خانه برد.

اما فیلم «همه می‌دانند» که در ۸ شاخه بهترین فیلم، کارگرانی و فیلمنامه‌ی اصلی (اصغر فرهادی)، ترانه اصلی (خاویر لیمون)، بازیگر نقش اصلی مرد (خاویر باردم)، بازیگر نقش اصلی زن (پنه‌لوپه کروز)، بازیگر نقش مکمل مرد (ادوارد فرنادز) و بهترین تدوین (هایده صفی یاری) نامزد کسب جایزه از معتبرترین جایزه سینمایی کشور اسپانیا شده بود، شب اعطای جوایز آکادمی فیلم اسپانیا را دست خالی ترک کرد.

فیلم «قلمرو» ساخته «رودیرگو سوروگوین» که در ۱۳ شاخه نامزد کسب جایزه بود، در نهایت پیشتاز این رویداد سینمایی نام گرفت و موفق به کسب ۷ جایزه از جمله بهترین کارگردانی، بازیگر نقش اصلی مرد (آنتونیو دلا توره)، نقش مکمل مرد (لوئیز زاهرا) و همچنین فیلمنامه اصلی، موسیقی، تدوین و صدابرداری شد.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها