23:21:15 1399/5/2

هفته 26 لیگ برتر / این استقلال به جایی نمی رسدهفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال ایران با انجام 7 بازی آغاز شد.

توقف تراکتور در مشهد

در یکی از این بازیها تیم های شهر خودرو و تراکتور از ساعت ۲۰:۱۵ در ورزشگاه امام رضا(ع) به مصاف هم رفتند. این مسابقه در نهایت با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

تراکتور با این تساوی ۴۵ امتیازی شد و موقتا در رده دوم باقی ماند. در صورت پیروزی سپاهان برابر صنعت نفت آبادان تراکتور به رده سوم سقوط می کند. شهر خودرو هم با ۴۳ امتیاز موقتا جای سپاهان را در رده سوم گرفت اما اگر سپاهان برابر صنعت نفت پیروز شود به رده چهارم و اگر استقلال هم نساجی را ببرد به رده پنجم سقوط می کند.

شهر خودرو در نیمه اول بسیار بهتر از رقیبش بازی کرد و موقعیت های خطرناکی به دست آورد اما بی دقتی بازیکنان باعث شد دو تیم بدون گل به رختکن بروند. تراکتور که امتیاز از دست دادنش در قهرمانی زود هنگام پرسپولیس تاثیرگذار بود برای رسیدن به گل در نیمه دوم بهتر عمل کرد اما شهر خودرو در این نیمه هم پا پس نکشید و موقعیت های خوبی به دست آورد. در هر دو نیمه مسابقه بازیکنان دوندگی زیادی داشتند و توپ دائم بین زمین دو تیم جا به جا می شد اما مسابقه بدون اینکه گلی از خط دروازه ها عبور کند به پایان رسید.

تراکتور با این تساوی ۴۵ امتیازی شد و دیگر حتی روی کاغذ هم شانسی برای قهرمانی ندارد.

برد دلچسب گل گهر

در دیگر دیدار همزمان تیم های ماشین سازی و گل گهر در ورزشگاه بنیان دیزل برابر هم قرار گرفتند. این مسابقه در نهایت با پیروزی ۲ بر یک گل گهر به پایان رسید. برای ماشین سازی شاهین ثاقبی (دقیقه ۶۲) و برای گل گهر هم میلاد کمندانی (دقیقه ۱۷) و علیرضا ابراهیمی (دقیقه ۸۹) گلزنی کردند. ماشین سازی با این شکست ۲۷ امتیازی و موقتا در رده دهم باقی ماند. گل گهر هم با ۲۵ امتیاز به رده سیزدهم جدول صعود کرد. گل گهر که هفته قبل شاهین را شکست داده بود توانست با پیروزی برابر ماشین سازی شرایطش را بهتر کند و کمی از منطقه سقوط دور شود.

برد اقتصادی سپاهان

دیدار دو تیم سپاهان اصفهان و صنعت نفت آبادان از ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه در ورزشگاه نقش جهان آغاز شد.

در دقیقه ۵ حسین ساکی، محمد محبی را در محوطه جریمه سرنگون کرد و سید علی، داور دیدار پنالتی زود هنگامی برای زرد پوشان اصفهانی اعلام کرد. در ادامه محبی پشت ضربه پنالتی قرار گرفت اما نتوانست فرصت مناسب سپاهانی‌ها را تبدیل به گل کند و ناصر سالاری دروازه نفتی‌ها را بسته نگه داشت.

در دقیقه ۱۵ سانتر ترکمان از روی نطقه کرنر به محمد محبی رسید و او توپ را به محمدرضا مهدی زاده رساند و در نهایت مهدی زاده با یک ضربه سر دروازه صنعت نفت آبادان را باز کرد.

در نیمه دوم هر دو تیم چند موقعیت‌ روی دروازه یکدیگر شکل دادند اما گلی حاصل نشد تا سپاهانی‌ها با همین‌ تک گل از سد صنعت نفت آبادان بگذرند. سپاهانی‌ها با این برد ۴۵ امتیازی شدند و با یک پله صعود به رده‌ دوم جدول رده بندی بازگردند و صنعت نفت آبادان با ۳۷ امتیاز در رده هفتم باقی ماند.

در آخرین ثانیه های نیمه نخست، سروش رفیعی پس از انجام خطای شدید، با کارت قرمز مستقیم داور از بازی اخراج شد.

نکته قابل توجه این دیدار حضور دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی بود که از ابتدای بازی و از جایگاه ویژه نظاره گر برد شاگردان امیر قلعه نویی بود.

این استقلال به جایی نمی رسد

در جریان هفته بیست و ششم رقابت های لیگ برتر، دو تیم استقلال و نساجی مازندران به مصاف هم رفتند که نتیجه این بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

کارت زرد: مسعود ریگی (دقیقه ۱۱) برای استقلال و حسین ماهینی (دقیقه ۴۵) برای نساجی مازندران.

کارت قرمز: -

گل ها: شیخ دیاباته (دقیقه ۴۰) برای استقلال و محمد میری  (دقیقه ۴۱) برای نساجی مازندران

نیمه اول

این بازی که قضاوتش را رضا کرمانشاهی بر عهده داشت، در اوایل کار در میانه میدان در جریان بود و بازیکنان دو تیم یکدیگر را محک زدند.

اولین موقعیت بازی را علی شجاعی از تیم نساجی به ثبت رساند و این بازیکن در دقیقه ۷ با نفوذ از سمت چپ، شوتی را روانه دروازه استقلال کرد که راه به جایی نبرد.

در دقیقه ۱۰ میلیچ با نفوذ خود به محوطه جریمه نساجی به دروازه شاگردان محمود فکری هجوم برد که شوت او را علیرضا حقیقی موفق شد دفع کند.

در ادامه دو تیم در سعی کردند تا موقعیت هایی روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند اما تلاش و نفوذهای نصفه و نیمه دو تیم راه به جایی نبرد.

جدی ترین موقعیت این بازی در دقیقه ۲۱ رخ داد، توپ ربایی علی کریمی از بازیکن نساجی، مهدی قایدی را صاحب یک موقعیت تک به تک با دروازه بان کرد و این بازیکن بوشهری نتوانست از این فرصت استفاده کند و علیرضا حقیقی موفق شد این توپ را دفع کند.

دقیقه ۳۰ مهدی قایدی با نفوذ خود از سمت راست محوطه جریمه، توپ را به دست فرشید اسماعیلی رساند و شوت این بازیکن کم جان بود و حقیقی را توپ را به راحتی مهار کرد.

پس از توقف سه دقیقه ای بازی در دقیقه ۳۰، بازی در میانه میدان در جریان بود که در دقیقه ۳۸ مهدی قایدی با نفوذ خود به محوطه جریمه استقلال، توسط بازیکن نساجی نقش زمین شد و داور این صحنه را پنالتی اعلام کرد و  این ضربه پنالتی را دیاباته در دقیقه ۴۰ به گل اول استقلال تبدیل کرد.

یک دقیقه بعد، محمد میری با یک شوت دیدنی از میانه میدان، دروازه استقلال را باز کرد تا شادی آبی پوشان ادامه دار نباشد و بازی به تساوی یک بر یک کشیده شود.

در پایان تلاش دو تیم برای زدن گل دوم بی ثمر بود تا نیمه اول این بازی با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

نیمه دوم

نیمه دوم این بازی با حملات استقلال آغاز شد. دقیقه ۴۷ فرصت خوبی برای گشودن دروازه نساجی داشت اما علیرضا حقیقی این توپ را راهی کرنر کرد و در ادامه ضربه کرنر استقلال با ضربه سر دیاباته به بیرون رفت.

دقیقه ۵۲، محمد میری با یک پاس دقیق محمد مهدی نظری را صاحب یک  موقعیت گلزنی کرد و ضربه چیپ این بازیکن به شکلی خطرناک از بالای دروازه استقلال به اوت رفت.

 تیم نساجی ماندران در دقیقه ۶۱ فرصت خوبی در محوطه جریمه استقلال پیدا کرد اما فرشید باقری با حضور به موقع در محوطه جریمه، توپ را به کرنر فرستاد. در ادامه ضربه کرنر شاگردان محمود فکری موجب شد تیم نساجی به گل دوم برسد اما داور بازی این گل را آفساید اعلام کرد.

در دقیقه ۶۷ ارسال فرشید اسماعیلی روی یک ضربه آزاد به محوطه جریمه نساجی، استقلال را می توانست به گل دوم برساند اما بازیکنان استقلال از این فرصت استفاده نکردند و توپ توسط علیرضا حقیقی دفع شد.

بعد از گل آفساید نساجی، بازی به شکلی آرام جلو رفت و پس از توقف سه دقیقه ای این بازی در دقیقه ۷۵، دو تیم با پاس کاری های متعدد سعی در ایجاد موقعیت روی دروازه یکدیگر داشتند اما فرصت های نصفه و نیمه دو تیم راه به جایی نبرد.

در دقیقه ۸۵، تیم نساجی و رضا دهقانی از پشت محوطه جریمه صاحب یک موقعیت شدند که شوت این بازیکن با اختلافی زیاد از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

استقلال در دقیقه ۸۶ روی ارسال وریا غفوری از سمت راست محوطه جریمه نساجی صاحب یک موقعیت خوب شد که شیخ دیاباته و ارسلان مطهری نتوانستند از این فرصت استفاده کنند و توپ از کنار دروازه نساجی به اوت رفت.

در دقیقه ۹۰، زکی پور با نفوذ خود به محوطه جریمه تیم مقابل، توسط بازیکن نساجی سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت و این مساله باعث اعتراض کادر فنی شد و در ادامه داور به یکی از اعضای کادر فنی، کارت زرد داد.

در پایان، تلاش دو تیم برای زدن گل برتری نتیجه ای نداشت و این بازی در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا دو تیم یک امتیاز از این بازی کسب کنند.

با این نتیجه، تغییری در جایگاه دو تیم به وجود نیامد و استقلال با ۴۲ امتیاز در جایگاه پنجم جدول باقی ماند و نساجی با ۲۹ امتیاز در رده نهم ماندنی شد. با این نتیجه استقلال دیگر روی کاغذ هم هیچ امیدی به قهرمانی ندارد.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، فرشید باقری، روزبه چشمی، وریا غفوری، میلاد زکی پور، مسعود ریگی (دقیقه ۷۵- ارسلان مطهری)، علی کریمی، فرشید اسماعیلی، هرویه میلیچ (دقیقه ۶۶- امیرحسین خدامرادی)، شیخ دیاباته و مهدی قایدی.

ترکیب نساجی: علیرضا حقیقی، مجتبی بیژن، مجتبی ممشلی، علی اصغر عاشوری، محمدمهدی نظری (دقیقه ۵۹- رحمان جعفری)، علی شجاعی (دقیقه ۶۶- رضا دهقانی)، حامد شیری، سیدمحمد میری، حسین ماهینی، حسین زامهران (دقیقه ۸۹- روح الله باقری)، محمدعرفان معصومی.

فولاد سهمیه می خواهد

فولاد خوزستان از ساعت ٢١ در ورزشگاه شهدای فولاد میزبان ذوب‌آهن اصفهان بود که این دیدار در نهایت با برتری دو بر یک شاگردان نکونام به پایان رسید.

در دقیقه ۵۵ این دیدار، فرشاد احمدزاده با یک حرکت خوب از سمت چپ، لوسیانو پریرا را درون محوطه جریمه ذوب‌آهن صاحب توپ کرد و این بازیکن نیز با جا گذاشتن یک بازیکن، دروازه ذوب‌آهن را باز کرد.

در ادامه در دقیقه ۶٣ فرشاد محمدی‌مهر گل تساوی را برای ذوب‌آهن به ثمر رساند اما این پایان کار نبود و صابر حردانی در دقیقه ۸۹ گل برتری فولاد را به ثمر رساند تا این تیم خوزستانی سه امتیاز این مصاف خانگی را به حساب خود واریز کند.

سایپا در بوشهر متوقف شد

شاهین شهرداری بوشهر از ساعت ٢١ در ورزشگاه خانگی خود میزبان سایپا بود که این دیدار در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

در دقیقه ۶٩ بازی روی یک حرکت از سمت راست و ارسال توپ روی دروازه شاهین شهرداری، توپ روی سر آرمان رمضانی فرود آمد و این بازیکن نیز با یک ضربه سر گل اول تیمش را به ثمر رساند.

در ادامه در دقیقه ٧٢ میلاد صارمی از روی نقطه پنالتی گل تساوی را برای تیمش وارد دروازه سایپا کرد.

با این نتیجه سایپا ٢۴ امتیازی شد و در رده چهاردهم جدول باقی ماند. شاهین شهرداری بوشهر با ١۶ امتیاز در رده شانزدهم قرار گرفت.

پیکان روی لبه پرتگاه

در دیگر دیدار امروز تیم فوتبال پیکان از ساعت ٢١ در ورزشگاه شهدای شهر قدس میزبان پارس جنوبی جم بود که این دیدار در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید.

این تساوی پیکان را ٢٣ امتیازی کرد اما این تیم همچنان در رده پانزدهم باقی ماند. پارس جنوبی نیز ٢۵ امتیازی شد و در رده سیزدهم قرار گرفت.

این دیدار در حضور وحید هاشمیان مربی تیم ملی فوتبال ایران برگزار شد.

 

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها