18:05:10 1398/3/9

نگرانی اسکورسیزی از چهره جوان" دنیرو" و "پاچینو" در فیلم مرد ایرلندیاسکورسیزی برای جوان‌تر ساختن ظاهر «رابرت دنیرو» و «ال پاچینو» در بعضی از صحنه‌های فیلم «ایرلندی» از جلوه‌های ویژه‌ی رایانه‌ای استفاده کرده است.

به گزارش نوداد نیوز، درام گانگستری «ایرلندی» (The Irishman) پس از وقفه‌ی طولانی پس از تولید به علت وجود جلوه‌های ویژه‌ی سنگین، سرانجام پاییز آینده از طریق نت‌فلیکس منتشر می‌شود و در چند سالن سینما روی پرده می‌رود.

 فیلمنامه‌ی «استیون زیلین» برای «ایرلندی» از رمان «شنیده‌ام خانه‌ها را رنگ می‌زنی» به نوشته‌ی «چارلز برنت»‌ اقتباس شده و داستان «فرانک شیران» کهنه سرباز جنگ جهانی دوم را بازگو می‌کند که به آدمکشی روی می‌آورد و در ناپدید شدن «جیمی هوفا» رهبر حزب کارگران آمریکا نقش دارد.

«رابرت دنیرو» نقش شیران را در طول سه دهه‌ی زندگی‌اش بازی کرده و اسکورسیزی با استفاده از جلوه‌های ویژه سن او را ۳۰ سال کاهش داده. همین جلوه‌ها برای «ال پاچینو» نیز که در نقش هوفا بازی می‌کند به کار برده شده است.

اسکورسیزی در مصاحبه با پادکست استودیوی A24 و «جوانا هاگ»‌ کارگردان «ره‌آورد» (The Souvenir) اعتراف می‌کند که جلوه‌های ویژه‌ی فیلم همچنان او را نگران می‌کند.

 اسکورسیزی می‌گوید: «نگران هستم، نگرانی همه‌ی ما این است که به دیدن چهره‌های سالخورده‌ی اینان عادت کرده‌ایم. وقتی که [هر دو ظاهر] در کنار یکدیگر قرار بگیرند، [صحنه میان دو ظاهر شخصیت] جا به جا شود… [با خود می‌گوییم:] حالا واقعی شد، حالا متوجه می‌شوم، حالا باید در بعضی نماهای خاص بر روی چشم‌ها بیشتر کار شود، باید توضیح داده شود که چرا چشمانی که متعلق به یک نفر است، چین و چروک‌ها و دیگر خصوصیاتش تغییر کرده. اصلاً چشم تغییر می‌کند؟ اگر اینطور است، من از چه ویژگی چشم خوشم آمده بود؟ آیا شور و اشتیاق شدیدش بود؟ یا جدیتش بود؟ یا تهدیدش؟»

اسکورسیزی نمی‌خواهد هنگام به کارگیری جلوه‌های ویژه شور و شوق نگاه دنیرو از دست برود و به نظر می‌رسد که علت اصلی طولانی شدن مراحل پس از تولید همین باشد. نت‌فلیکس هنوز تاریخ انتشار دقیقی برای «ایرلندی» اعلام نکرده و با انتشار اولین تیزر تأیید کرد که فیلم در پاییز ۲۰۱۹ عرضه می‌شود.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها