10:59:34 1398/7/8

نگرانی از خشونت موجود در فیلم "جوکر" در آستانه اکران آنواکین فینیکس، بازیگر آمریکایی و قهرمان فیلم جوکر، در مواجهه با سؤال خبرنگار روزنامه تلگراف انگلستان دچار دستپاچگی شد و به سؤال او پاسخ نداد و کنفرانس مطبوعاتی را ترک کرد.

سؤال درباره اتفاقات فیلم و میزان تأثیر آن بر اقشار مختلف مردم و تشویق آن‌ها به خشونت و آدمکشی بود، که فینیکس از پاسخ به آن سر باز زد.

انجمن فیلم‌های آمریکایی رتبه "R" را به فیلم جوکر داده است و این نخستین بار است که یک فیلم ابرقهرمانی چنین رتبه‌ای می‌گیرد، زیرا حاوی صحنه‌های بسیاری از خشونت، کلمات و تصاویر خشن است و مناسب تماشای خانوادگی و کودکان نیست.

این فیلم با فیلم‌های قبلی جوکر که دارای امتیاز PG۱۳ بود متفاوت است، به این معنی که آن‌ها حاوی بخش‌های مناسب برای تماشای خانوادگی و متناسب با همه سنین بودند.

برخی منتقدان تصریح کرده اند که این فیلم حاوی صحنه‌های خشونت آمیز و تیراندازی است و نوعی تهدیدی برای جامعه به شمار می‌رود. فیلم "جوکر" قرار است از چهارم اکتبر در سینما‌ها نمایش داده شود.

برخی از بزرگترین زنجیره سینماهای آمریکا استفاده از ماسک، گریم یا وسائل تزیینی مربوط به فیلم «جوکر» را برای تماشاگران فیلم ممنوع کردند چرا که ممکن است برخی افراد با الگو گرفتن از شخصیت اصلی فیلم دست به خشونت بزنند. این نگرانی بیراه نیست چرا که سال ۲۰۱۲ هنگام نمایش «بتمن: شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» در یک سالن سینما در شهر آوروا فردی مسلح که خودش را به شکل جوکر درآورده بود، به روی تماشاگران آتش گشود و جان ۱۲ نفر را گرفت.

به همین دلیل است که بزرگترین زنجیره سینما در آمریکا اعلام کرد حین نمایش این فیلم تماشاگران نباید از ماسک یا چیزی که به هر نحوی چهره‌شان را بپوشاند، استفاده کنند. علاوه بر این رنگ کردن چهره با گریم آشنای جوکر هم ممنوع خواهد بود.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها