16:31:14 1397/7/16

روزهای انتقام نزدیک است

نگاهی به بازی های باقیمانده پرسپولیس تا پایان نیم فصلپرسپولیس در ۸ بازی ابتدایی لیگ برتر با چالش محرومیت کنار آمد و توانسته تا به اینجای کار با ۱۶ امتیاز در رده سوم جدول قرار گیرد. پرسپولیس تنها با صدر جدول یک امتیاز فاصله دارد و از مدعیان قهرمانی به حساب می آید اما نکته مهم در بازی های پرسپولیس تقابل با ۴ تیم پایین جدول است و سرخپوشان از نیمه بالای جدول تنها با پدیده و استقلال بازی کردند که حاصل آن ۴ امتیاز بود. چالش اصلی سرخپوشان با شهرآورد آغاز شده و در نیمه دوم نیم فصل اول کار دشواری خواهند داشت. در ادامه بازی های پرسپولیس تا پایان نیم فصل اول را مرور می کنیم.

انتقام از آقامعلم

پیکان فصل گذشته در آزادی با تک گل مرتضی آقاخان پرسپولیس را شکست داد و تنها باخت نیم فصل اول سرخپوشان را رقم زد. پرسپولیس یک بار دیگر در شرایطی که باختی را در کارنامه ندارد، به مصاف پیکان می رود و در اندیشه انتقام شکست فصل گذشته مقابل آقا معلم است. پیکان هم که نسبت به فصل گذشته لیگ را بهتر آغاز کرده و تنها یک امتیاز کمتر از پرسپولیس دارد، برای عقب نماندن از کورس صدرنشینی به دنبال کسب هر ۳ امتیاز است و جدال دو تیم برای برد می تواند جذاب باشد.

انتقام از شهریار

پرسپولیس بعد از دیدار با پیکان باید به مصاف یک تیم دیگر تهرانی برود و مهمان سایپا خواهد بود. سایپا با علی دایی آخرین تیمی بود که پرسپولیس را در تهران شکست داده و برانکو باید از او هم انتقام بگیرد. سایپا در حال حاضر ۱۴ امتیازی و پنجم جدول است و رقابت سختی با بالا نشینان برای کسب سهمیه آسیا دارد.

رو در روی مهندس

پرسپولیس بعد از پیکان و سایپا باید از ذوب آهن هم انتقام بگیرد چون آخرین تیمی که پرسپولیس را در لیگ برتر شکست داد،همین ذوب آهن بود. البته جدا از انتقام شکست، رودررو شدن برانکو با محسن مسلمان هم جذابیت های خاص خودش را دارد و باید منتظر نمایش بازیکن مورد غضب برانکو مقابل تیم سابقش باشیم.

انتقام از ژنرال

امیر قلعه نویی آخرین مربی ای بود که در لیگ برتر پرسپولیس را شکست داد و با ذوب آهن تیم برانکو را برد. حالا ژنرال با سربازهای سپاهانی در اندیشه قهرمانی است و برای رسیدن به هدفش باید پرسپولیس را از پیش رو بردارد. رقابت ژنرال و پروفسور می تواند فینال لیگ برتر در مرحله رفت باشد. دیداری که از نظر برانکو الکلاسیکوی ایران است و به اندازه رقابت با استقلال اهمیت دارد.

سد محکم پرشورها

پرسپولیس بعد از سه بازی حیاتی باید به مصاف تراکتورسازی تبریز برود که با جذب کاپیتان های تیم ملی جان تازه ای گرفته و مدعی کسب عنوان قهرمانی به حساب می آید.رقابت سیدجلال حسینی کاپیتان سابق تیم ملی با جانشینانش جذاب ترین بخش این بازی است و باید دید سیدجلال می تواند دژاگه،شجاعی و حاج صفی را مهار کند یا خیر.

ماشین سواری

پرسپولیس بعد از ۵ بازی دشوار به مصاف ماشین سازی پایین جدولی می رود که معمولاً به پرسپولیس خوب می بازد و سرخپوشان می توانند روی ۳ امتیاز این بازی حساب کنند.البته به شرط اینکه مانند بازی با استقلال خوزستان و نفت مسجدسلیمان غافلگیر نشوند.

پایان روزهای سخت

آخرین بازی پرسپولیس با محرومیت، مقابل پارس جنوبی برگزار می شود و روزهای سخت سرخپوشان بعد از این ۹۰ دقیقه به پایان می رسد. پرسپولیس باید در آخرین بازی نیم فصل به مصاف پارس جنوبی سرسختی برود که فصل گذشته در ورزشگاه آزادی تیم قهرمان را متوقف کرده بود و نمی شود آنها را دست کم گرفت.چالش اصلی پرسپولیس در لیگ برتر با شهرآورد آغاز شده و برانکو اگر هت تریک قهرمانی را می خواهد باید از این روزهای سخت امتیازات سختی را به دست آورد و حتی انتقام شکست های فصل قبل را از حریفانش بگیرد.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها