12:37:05 1398/5/15

نکاتی که متقاضیان "معافیت پزشکی" باید بدانندمشمولاني كه مشكلات پزشكي خود را به هنگام معاينه اوليه بيماري خود را عنوان نكنند، چنانچه در دوران آموزش يا خدمت بدليل اعلام نكردن مشكل پزشكي، دچار حادثه شوند مسئوليت آن بر عهده خود مشمول است.

همچنین مشمولاني كه در سير مراحل رسيدگي پزشكي قرار گرفته اند چنانچه در دانشگاه يا حوزه هاي علميه پذيرفته شده و ثبت نام نمايند مجاز به ادامه رسيدگي بوده و در صورت نداشتن شرايط معافيت و دارابودن ساير شرايط، مي توانند از معافيت تحصيلي استفاده كنند.

مشمولين چنانچه در شوراي پزشكي معاف از خدمت تشخيص داده نشوند به خدمت اعزام می شوند و در صورت اعتراض به رای شورای پزشکی پرونده آنان در شورای عالی مطرح و رای شورای عالی قطعی و لازم الاجراست و حق اعتراض ندارند .

البته مشمولاني كه بدون غيبت درخواست پزشكي خود را ثبت مي کنند و در سير معافيت پزشكي قرار مي گيرند، چنانچه در مدت رسيدگي به درخواست پزشكي عمدا باعث طولاني شدن مراحل رسيدگي شوند (‌مانند عدم مراجعه بموقع به بيمارستان ، عدم حضور در جلسات شوراي پزشكي و ... ) وارد غيبت مي شوند.

مشمولاني كه در سير رسيدگي پزشكي قرار دارند مجاز به انصراف از درخواست پزشكي نيستند و راي شوراي پزشكي در خصوص آنان ملاك عمل است.

همچنین دارندگان كارت معافيت پزشكي درصورت بهبودي و سلامت كامل مي‌توانند با احراز شرايط ،درخواست ابطال كارت معافیت کنند تا پس از بررسي و اثبات سلامتي كامل توسط شوراي پزشكي ويژه وظيفه عمومي به خدمت دوره ضرورت اعزام گرديده و از كارت پايان خدمت استفاده کنند.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها