10:02:40 1397/11/13

نشست پر حاشیه "ناگهان درخت" / مهناز افشار: خوشحالم یکی از پیرزنان ایرانمدر نشست رسانه ای فیلم "ناگهان درخت" صفی یزدانیان چه گذشت؟

حاشیه

مهناز افشار در بخشی از صحبت های خود گفت: باید از منتقدین تشکر کنم و بگویم که اتفاقا حرف‌های آنان باعث می‌شود که بهتر کار کنم و در این مسیر مصرتر بشوم. باید به آن منتقدان عزیزی که قصد دارند با واژه‌هایی بسیار تلخ، قلبی را بشکنند بگویم که شما نمی‌دانید که این حرف‌هایتان تا چه اندازه به بازیگران و خود من کمک می‌کند. اگر زن هستید، روی ماهتان را می‌بوسم و اگر هم زن نیستید اصلا چنین کاری را انجام نمی‌دهم.

حرفهای کارگردان

صفی یزدانیان:این جا را خانه اول هر فیلم می‌دانم و فکر می‌کنم که تماشاگر از همین‌جا آغاز می‌کند. او با خواندن نوشته‌های شما خبرنگاران قضاوت خود نسبت به فیلم را آغاز می‌کند و انتخاب می‌کند که این را ببینید یا خیر.

من از طرف مادری رشتی هستم و به این موضوع افتخار می‌کنم. خود پیمان معادی نیز اصالتا رشتی است و یکی از دلایل اصلی که همکاری ما با هم آغاز شد، به همین مساله بازمی‌گردد.

همیشه فیلم‌ها را به دلیل موسیقی آن دوست داشتم و بنابراین تلاش کردم تا فیلمی بسازم که موسیقی آن در ذهن باقی بماند.

حرفهای تهیه کننده

پیمان معادی:این دومین فیلمی است که به عنوان تهیه‌کننده حضور دارم. هر زمان که به عنوان تهیه‌کننده یا بازیگر در فیلم حضور دارم، در سناریو دخالتی نمی‌کنم چرا که اساسا در فیلمی که نیاز به دخالت در سناریو داشته باشد، بازی نمی‌کنم. از نظر من، فیلم‌نامه این فیلم بسیار کامل و دقیق بود و نیاز به هیچ دخالتی از جانب من نداشت. البته ما در مورد نقش‌ها و نوع بازی هر بازیگر صحبت‌هایی داشتیم.

انتخاب خانم افشار، انتخاب قطعی صفی یزدانیان بوده است و انتخاب تمام عوامل بر عهده ایشان بود. روزی که با صفی یزدانیان، لیست عوامل را نوشتیم، لیست فوق العاده ای بود و باید تلاش می کردم که همه آنان را بیاورم.  در مورد نقشی که به من پیشنهاد شد باید بگویم که بازی چنین نقش‌هایی، جنس سینمای من است و اگر چنین نقشی نباشد اصلا آن را بازی نمی‌کنم. من از جمله بازیگرانی نیستم که سالی چند فیلم بازی کنم و اگر ببینم که فیلمی از جنس سینمای من نیست، آن را بازی نمی‌کنم.

ناگهان درخت قرار نیست که بیاید و 25 میلیارد بفروشد. هم‌چنین محاسبات من این‌گونه نبوده است که به دنبال سود رسانی در این فیلم باشد. ممکن است که افراد کمی این فیلم را دوست داشته باشند و حتی ممکن است که به بخش هنر و تجربه برود. شاید تنها 10 درصد از مخاطبان سینما به دیدن این فیلم بیایند اما برای من مهم این است که این 10 درصد عاشقان سینما هستند.

حرفهای بازیگران

مهناز افشار: پیمان معادی در دو مقطع، کمک بزرگی به من کرد. یکی بازی در فیلم برف روی کاج‌ها بود که ایشان شجاعانه پای من ایستادند و دیگری بازی در همین فیلم بود. ایشان به عنوان تهیه ‌کننده و یک همکار، من را بسیار یاری کردند. در روز اولی که با آقای یزدانیان روبه‌رو شدم، ایشان به من گفت که باید چیزی بشوی که تاکنون نبوده‌ای. در همین جا بود که فهمیدم باید یک مجموعه‌ای از اتفاقات را بپذیرم و با آن کنار بیایم. باید بگویم که در این روزها بعضی از واژه‌ها افتخار است. خیلی خوش‌حال هستم که یکی از پیرزنان ایران هستم.

مهراب قاسمخانی: هیچ وقت وسوسه بازی کردن را ندارم اما حضور در این فیلم برایم هیجان انگیز بود. در این سن و سال اصلا قصد تجربه‌های جدید را ندارم اما قصد داشتم تا پس از 25 سال فیلم‌نامه نویسی، بازی کردن را هم تجربه کنم. کار اصلی من نوشتن است و فقط دوست دارم که بنویسم.

حرفهای آهنگساز

کریستوف رضاعی: در این فیلم موسیقی بیشتر در خدمت پیچیدگی و لایه‌های مختلف روایت بوده است و به همین دلیل بر روی رنگ‌های موسیقی بازی کردم. باید بگویم که بر سر انتخاب موسیقی‌های این فیلم، بحث و چالش زیادی با صفی داشتم و او در انتخاب این موسیقی‌ها نقش بسیار زیادی داشت. شاید به دلیل این که موسیقی بر روی رنگ‌های دیالوگ‌ها بازی می‌کرده است، موسیقی فیلم خیلی عامه‌پسند نباشد.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها