12:22:34 1397/11/17

نشست خبری"23 نفر" / 23 بازیگر و 22 آزاده،کنار هم!در نشست خبری فیلم "23 نفر" چه گذشت؟

حاشیه نشست

در نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «۲۳نفر» هر ۲۳ بازیگر نوجوان این فیلم و ۲۲ نفر از آزادگان حضور داشتند. احمد یوسف‌زاده یکی از ۲۳ آزاده نیز که مشاور فیلمنامه هم بوده است، درباره میزان واقعیت این اثر گفت: با دیدن این فیلم من و دوستانم شوکه شدیم. نمی‌دانستیم گریه کنیم یا بخندیم و همزمان با اشک بلندبلند می‌خندیدیم.

حرفهای کارگردان

مهدی جعفری:از روز اول دنبال بچه‌هایی بودیم که این داستان را واقعی کنند و در خود واقعیت هم این افراد از شهرستان‌های مختلف و با زبان‌های مختلف بودند و انگار آنها سنبل کشور ایران بودند.

ماه با این بچه‌ها کار شد تا سطح بازیگران یکی شود و یک ماه و نیم هم انتخاب این بچه‌ها طول کشید.

این اثر اقتباسی بوده از داستان اصلی و از نام دقیق هر کدام از افراد استفاده نشده است.قرار نبود فیلم جنگی بسازیم و عملیات بهانه‌ای بود تا این قصه را راه بیندازیم.

حرفهای تهیه کننده

مجتبی فرآورده:آقای رئیسیان به واسطه اینکه تهیه‌کننده مستند بودند، حقوق مالکیت مادی فیلم به او تعلق نداشت و برای تلویزیون بود. از ابتدا هم در جلسه‌ای که داشتیم گفتیم شما حقوق مادی ندارید و حقوق معنوی شما را حفظ خواهیم کرد. او هم بعد از این اتفاق چند جا از جمله در خانه سینما از ما شکایت کردند که البته ما محکوم نشدیم.

ترجیح می‌دهیم اکران ما یا در زمان عید فطر باشد یا پاییز. مخاطب اصلی فیلم جوانان هستند و دوست داریم شرایطی فراهم شود که دانش‌آموزان و جوانان بتوانند به دیدن آن بنشینند.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها