11:46:37 1397/11/19

نشست خبری پر حاشیه فیلم "جان دار" / پول فیلم از کجا آمده؟در نشست خبری فیلم "جان دار" چه گذشت؟

حاشیه نشست

احسان وحید مدیر تولید این اثر توضیح داد که آقای امامی که مشکلات مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان داشته رسماً از حضور در این پروژه کنار کشیده بود و حتی فاطمه معتمدآریا پیش از بستن قرار دادش از من قرارداد سرمایه گذار را خواست و مطمئن شد.

حرفهای کارگردان

حسین امیری دوماری یکی از کارگردانان فیلم "جان‌دار" که در ژانر اجتماعی ساخته شده و روایتی از یک قتل عمد را به تصویر کشیده است، بیان کرد در این اثر سعی نکرده‌اند بدبختی‌های مردم را نشان دهند.

پدرام امیری دوماری دیگر کارگردان این فیلم درباره وجه تسمیه این اثر گفت که "جان‌دار" از دو کلمه جان و دار تشکیل شده که نشان از زندگی و مرگ است.

این کارگردان درباره پایان بندی این فیلم هم که با سوالات و انتقادات زیادی مواجه شده بود، توضیح داد: کاراکتر "جمال" تصمیم خود را گرفته بود و حاضر نبود زیربار ناعدالتی برود. ادامه دادن فیلم کار سختی نبود و اگر سکانس اعدام یا مُردن را نشان می‌دادیم، امیدی که در فیلم هست دیگر به وجود نمی‌آمد.

حرفهای تهیه کننده

کامران مجیدی: ۵۰ درصد سرمایه این فیلم توسط خود بنده تامین شده و بقیه توسط علی اسدزاده بوده که در وزارت ارشاد فعال بودند.

در ادامه این نشست بحث زیادی بر روی ابعاد حقوقی و قاتونی این فیلم مطرح شد که با واکنشهایی هم از جانب عوامل فیلم و حاضران نشست مواجه شد.

حرفهای بازیگران

حامد بهداد: من از مسائل اقتصادی یا بوروکراسی و روابط پنهان بی خبر هستم و از خواندن فیلمنامه لذت می‌برم. من بعد از پیشنهاد این دو کارگردان جوان، سه دفعه فیلمنامه را روخوانی کردم و گفتم مبادا گوشه ذهن آنها سو تفاهم به وجود بیاید که من نگاه بالا به پایین دارم.

فاطمه معتمدآریا با وجود آنکه در این نشست حضور نداشت، پیام کوتاهی را به صورت صوتی ارسال کرده بود.

جواد عزتی: ممکن است من منتقد پایان‌بندی فیلم باشم اما این انتخاب کارگردانان بود که سکانس را رقم میزد.

پدرام پور امیری، حسین امیری دوماری (نویسندگان و کارگرانان)، حامد بهداد، جواد عزتی، گیتی قاسمی، علی شادمان، امیر احمد قزوینی (بازیگران)،هانیه بساتینی (برنامه ریز و دستیار اول کارگردان)، احسان وحید (مدیر تولید)، حسین فرضی زاد (مجری طرح)، محمدرضا دلپاک (صداگذار)، هومن بهمنش (مدیر فیلمبرداری) کامران محمدی (تهیه کننده)، بابک کریمی طاری (طراح صحنه) در این نشست حضور داشتند.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها