10:19:31 1397/11/16

نشست خبری فیلم "یلدا" / 24 سرمایه گذار برای یک فیلم!در نشست خبری فیلم یلدا چه گذشت؟

حاشیه نشست

تهیه کننده فرانسوی فیلم در این نشست گفت که اروپایی ها تصویر مدرنی از ایران ندارند و این نماها که در فیلم می آید برایشان ناشناخته است.

حرفهای کارگردان

مسعود بخشی:از ابتدا تولید چالش اصلی ما این بود که یک فیلم راجع به برنامه تلویزیون بسازیم اما تبدیل به یک فیلم تلویزیونی نشویم.

7 سال است فیلم نساختم و بعد از 7 سال تلاش نتوانستم سرمایه ایرانی جذب کنم و در نهایت با سرمایه‌گذاری و تولید مشترک با فرانسه به نتیجه رسیدم. تولید مشترک مزایایی دارد اما مشکلاتش قوانین متفاوت کشورهاست.

تم فیلم بخشش است و در کل فیلم فقط سه بار کلمه قصاص می آید و دلیل اینکه داستان برای تهیه‌کنندگان کشورهای مختلف جالب بوده زیبایی بخشش در فرهنگ جهانی است. می‌خواستم از طریق داستان با دو کاراکتر زن به دنبال ترویج بخشش باشم. البته در منطق روایی باید گفت اغراق یکی از راه‌های رسیدن به درام است.

در این شرایط سخت تحریم ما سعی کردیم ارز را به ایران وارد کنیم در کنار آثاری که فقط از کشور ارز خارج می‌کنند.

قواعد تولید در کشورها متفاوت است، کشوهایی که تولید مشترک انجام می‌دهند مسائل حل می‌شود و به صندوقهای حمایتی دست پیدا می‌کند. بنیاد فارابی به این مسائل آگاه است. اما کشور ما به عنوان یکی از 10 کشوری که سینمایش شناخته شده است، قرارداد تولید مشترک ندارد. تلاش من در این بوده‌است که از عوامل ایرانی استفاده کنیم و این افتخاری برای ماست.

حرفهای تهیه کننده

علی مصفا:مسعود بخشی چندین سال تلاش کرد تا مقدمات تولید این فیلم را فراهم کند و من وقتی به فیلم اضافه شدم که تهیه‌کننده قبلی نتوانسته بود وارد پروسه تولید شود و من به جای او وارد کار شدم و من تهیه کننده بخش ایران هستم.

حمایت فارابی در زمان اکران محقق خواهد شد اما در مرحله تولید حمایتی صورت نگرفته است. هزینه ساخت این فیلم در ایران 2 میلیارد و 500 میلیون تومان شده است.

تهیه کننده فرانسوی

سینمای ایران دارای اهمیت بالایی است و جهان و اروپا نیازمند سینمای ایران است و ما به‌دنبال این بودیم تا در این معنای مشترک یعنی  عفو فیلمی ساخته شود.

من و تهیه‌کننده دیگر به مسعود بخشی ایمان داریم و سرمایه‌گذاران متعددی را گرد هم آوردیم تا برای تولید کمک کنند و در انتهای کار 24 سرمایه‌گذار را مشاهده می‌کنید.

وقتی من می‌گویم 24 منبع سرمایه‌گذاری باید ذکر کنم منابع بسیار کوچک هستند و باید وارد کشورهای مختلف برای جذب سرمایه می‌شدیم.

0
0

نسخه قابل چاپ

پست های مرتبط

از سراسر وب

نظر ها