10:26:55 1397/11/13

نشست خبری "سمفونی نهم" / هنرمند: این فیلم نهم من است!در نشست خبری فیلم "سمفونی نهم" چه گذشت؟

حاشیه نشست

محمدرضا هنرمند در پاسخ به سوالی مبنی بر کمدی بازی کردن حمید فرخ نژاد در نقش عزرائیل گفت: من موافق این موضوع نیستم. او طنازی کرده و شیرین بازی کرده است و اصلا کمدی نیست.

حرفهای کارگردان

محمدرضا هنرمند:این فیلم نهم من است و دوست داشتم که اسمش سمفونی نهم باشد. علاوه بر این، همان‌طور که می‌دانید، سمفونی نهم بتهوون به اسم سمفونی مرگ مشهور است. البته نمی‌خواستم سمفونی مرگ نام داشته باشد به همین دلیل آن را سمفونی نهم نام گذاشتم.

می‌دانم که وضعیت ارشاد و ممیزی‌ها چگونه است. من سریال کاکتوس را کار کردم و به خوبی با این موضوع آشنا هستم. امیدوارم که چنین واکنش‌هایی رقم نخورد. تلاش کردم که از کنار خط قرمزها سر بخورم و تعارضی با آن‌ها نداشته باشم.

حرفهای تهیه کننده

زینب تقوایی:فیلم‌نامه سمفونی نهم از ابتدا معلوم می‌کرد که کار بسیار سختی در پیش داریم. بعد از ساخت چند سریال می‌دانستم که ساخت چنین فیلمی تا چه اندازه زمان‌بر است و هزینه بسیاری دارد.

رفتن به سمت فیلم‌نامه‌های گیشه‌ای دور از ذهن من نبود اما انتخابم این گونه بود که در اولین کار سینمایی خود اثری بسازم که قابل افتخار باشد و بتوانم در کنار آن بایستم.

بر طبق قانون، برای تهیه‌کنندگی یک سری امتیازات احتیاج است. در چارت‌های وزارت ارشاد یکی از این امتیازها ساختن 2 فیلم سینمایی است.  با توجه به این که بیش‌ترین امتیازات را در بخش‌های دیگر داشتم و البته از آن‌جا که این فیلم هزینه زیادی داشت مخالفتی با تهیه‌کنندگی من نشد. علاوه بر این، باید بگویم که به دلیل تحصیلات و امتیاز دکتری بنده مخالفتی از سوی اتحادیه و وزارت ارشاد صورت نگرفت.

ساخت این فیلم، 5 میلیارد تومان هزینه داشت. البته باید بگویم که تمام همکاران من در این پروژه مبلغ بسیار کمتری را نسبت به دیگر قراردادهای خود دریافت کردند. اگر قرار بود که دستمزدهای واقعی‌شان را به آنان بدهیم، هزینه فیلم بسیار بیش‌تر می‌شد.

حرفهای بازیگران

حمید فرخ نژاد:وقتی قرار است شخصیتی را بازی کنی که ما به ازای واقعی آن وجود ندارد، کار بسیار سخت‌تر می‌شود. ما براساس مشاوره‌هایی که با آقای هنرمند داشتیم به این نتیجه رسیدیم که بازیگر این کاراکتر باید بی‌حس باشد و نسبت به اتفاقاتی که پیرامونش رخ می‌دهد، بی‌تفاوت بگذرد. البته سعی کردیم که رگه‌های بسیار ضعیفی از تبدیل این موجود ماورایی به موجود زمینی را ببینیم. اساس این فیلم، مواجهه با مرگ است و بنابراین نیاز به کسی داریم که تکنسین باشد و نسبت به بقیه کاراکترها بی‌حس باشد. البته نکته مهم این بود که این شخصیت باید کمی شیرینی هم داشته باشد و طنازی کند. در فیلم دموکراسی در روز روشن، محمدرضا گلزار نقش حضرت عزرائیل را بازی می‌کرد و در فیلم حلقه‌های سبز نیز با یک معلول روبه‌رو بودیم بنابراین این نقش من شباهتی به آن دو فیلم دیگر ندارد.

پژمان بازغی : ماجرای دعوت ایشان تا حضور من برای تصویربرداری کمتر از یک روز طول کشید. در کنار این موضوع، بازی کردن نقش امیرکبیر مساله بسیار متفاوتی بود که اصلا نمی‌توانستم آن را رد کنم. برای تبدیل شدن به امیرکبیر، یک گریم 4 ساعته داشتم و در همین جا باید از آقای مجید اسکندری گریمور این کار تشکر کنم.

0
0

نسخه قابل چاپ

پست های مرتبط

از سراسر وب

نظر ها