10:17:43 1397/11/15

نشست خبری "خون خدا" / کارگردان:سلبریتی ها حاضر نشدند در فیلمم بازی کننددر نشست خبری فیلم "خون خدا" چه گذشت؟

حاشیه نشست

مرتضی علی عباس میرزایی، کارگدان فیلم در بخشی از نشست گفت که برای حضور در فیلم به برخی از سلبریتی ها زنگ زده اما آنان حضور در این فیلم را قبول نکرده اند: من به خیلی از سلبریتی‌ها زنگ زدم برای حضور در این فیلم اما آنان قبل از خواندن فیلمنامه آن را رد می‌کردند و حتی ما فحش شنیدیم برای این کار.

حرفهای کارگردان

مرتضی علی عباس میرزایی: روزگار امروز باعث شد من به سراغ این سوژه بروم من همواره به دنبال روایتهای نو از زندگی هستم و این بار هم تلاش کردم همین کار را بکنم، در ساخت فیلمهایم هم سعی می کنم خودم باشم و تقلید نکنم.

به نظرم مخاطبی که بخواهد کار متفاوت ببیند از این فیلم استقبال می کند. حال در اکران یا هنر و تجربه فرقی نمی کند.

زندگی ما خود یک معجزه است. من دوست دارم نام سیدالشهدا را بیاورم و چرا فکر می کنیم نباید به یک کارتن خواب نظر بشود. همیشه در ذهنم می پرسم آیا پول شخصیت و هویت می آورد؟

بازیگر فیلم به شدت بازیگر خوبی است .یک بازیگر بین‌المللی است. کارگردانان بزرگ دنیا هم از ایشان تقدیر و تشکر کردند.او جایزه بهترین بازیگری یکی از فستیوالهای بین المللی گرفته است.

حرفهای تهیه کننده

سیاوش حقیقی: وقتی نام امام حسین(ع) برای ساخت این فیلم به میان آمد اعلام آمادگی کردم. فارابی هم برای ساخت 200 میلیون به ما کمک کرد.

با چند دفتر پخش صحبت کردیم و برای اکران و پخش فیلم اعلام آمادگی کردند. اما علاقه شخصی من این است که فیلم برای ایام محرم اکران شود. ما در فیلم بازیگر چهره نداشتیم هر چند که خیلیها فکر می کنند برای فروش گیشه باید بازیگر چهره داشت. اما ما از بهترینهای سینما و تئاتر استفاده کردیم.

حرفهای بازیگران

رضا اخلاقی راد: هر نقشی سختی های خود را دارد من در این فیلم شرایط ویژه ای داشتم اما تجربه مشابه را دارم همچنین برای درک بهتر نقش به سراغ کارتن خوابها رفتم. از یک کارتن خواب نخبه گرفته تا یک کارتنخواب کارخانه دار.

سالها خرافه را به جای فیلم مذهبی رواج دادیم که غلط است. معجزه، واقعی است چون به چشم دیدم. من در یک زمان در حرم امام رضا کار کردم و این مسائل را دیده ام اما نمی شود بیان کرد. متاسفم که باید بگویم در تسری دین در جامعه درست عمل نکردیم.

من بی محبتی زیادی دیدم و چرا چیزی به نام عشق بین آدمها نیست و دردناک بود که در یک جامعه متناقض زندگی می‌کنیم. رسالتی بر دوش بود که این نقش را بازی می‌کنم همین که یک تلنگر به مخاطب بزنیم برام کافی است.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها