11:11:44 1397/7/28

ناگفته های تهمینه میلانی از اتفاقاتی که برای وی رخ دادتهمینه میلانی، کارگردان سینمای ایران در مصاحبه ای به بیان برخی اقدامات که از سوی افراد ناشناس علیه وی صورت گرفته است، پرداخت.

به گزارش نوداد نیوز، کارگردان فیلمهای : "دو زن"، "آتش بس" و ... گفته است: سرایدار دفتر من را می‌خرند یا نمی‌دانم چیکار می‌کنند که لب تاب من را هک می‌کنند و عکس‌های بسیار خصوصی من را روی میز قاضی می‌گذارند و این خیلی تلخ است. مثلاً من دخترم را در خارج از کشور به دانشگاه بردم و حجاب ندارم، می‌گفتم شما چرا عکس بی‌حجاب من را نگاه می‌کنید، این عکس خصوصی من است. یا مثلاً فلان خواننده‌ای که شما دوستش ندارید با من عکس گرفته است و یک خانم است و به شما ربطی ندارد، ایشان دوست من است. حتی در یک خانواده افراد می‌توانند شبیه هم فکر نکنند. این کارها را با من کردند و وقتی نتیجه نگرفتند، شروع کردند به تهدید من. اصلاً طرف من را نمی‌شناخت که این حرف‌ها را می‌زد. خلاصه ما شکایت کردیم و اتفاقاً طرف شناسایی شد و صد ضربه شلاق و صد روز زندان مجازاتش بود، ولی هرگز دستگیر نشد. بعد از آن شکستن شیشه ماشین من شروع شد.

میلانی درباره دلایل سفر دخترش به خارج از ایران می‌گوید: چند بار پنج شیشه ماشین من شکسته می‌شد که پرونده شکایت من در دادسرای الهیه باز است. بعد تهدید به اسیدپاشی و کشتن من کردند. این اتفاقات برای 6 سال قبل است. به خاطر همین مسائل ، دخترم را سوار ماشین خودم نمی‌کردم تا مشکلی برای او‌ پیش نیاید. روزی که دیپلم خودش را گرفت و ١٨ ساله شد به من گفت مامان من می‌خواهم بروم پیش عمه‌های خودم درس بخوانم و زندگی کنم. آن روز انگار دنیا را به من دادند. خیلی سخت است که شما یک بچه داشته باشید و بعد آن را از خودت دور نگهداری. چرا، چون ارزش نداشت که به خاطر شوق دیدن او، او را با خطر مواجه کنم.

خالق «آتش‌بس» از عدم شناخت بخشی از هنرمندان این خاطره را تعریف می‌کند: یک بار داستانی را درباره ظلم‌پذیری زنان در خانه سینما تعریف کرده بودم که درباره زنان ایلامی شوش دانیال بود، شب همان روز آقای ده‌نمکی که روزنامه شلمچه را داشت به امام جمعه شوش گفته بود که حکم شرعی ایشان را بدهید تا بتوانند حساب مرا برسند! چرا؟ می‌گفتند من به زنان شهید توهین کرده‌ام! گفتم این داستانی که من تعریف کردم مربوط به سال 58 است که من دانشجوی سال اول بودم و اصلاً جنگ شروع نشده بود، چطوری به زن شهید توهین کرده‌ام؟ تصور داشتند که من از صبح تا شب تو پارتی هستم و فلان و بهمان، وقتی ده نمکی فهمید برادر من در جنگ صدمه خورده است و ‌من از او ‌نگهداری می‌کنم، شوکه شدند و‌ همه‌چیز درست شد، اما هیچ‌وقت عذرخواهی نکرد ولی الان با هم سلام و علیک داریم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها