17:08:17 1397/11/11

مروری بر اتفاقات جشنواره فیلم فجر در 24 ساعت گذشتهاستقبال از "شبی که ماه کامل شد"

دیشب اولین سانس فوق‌العاده فیلم‌های جشنواره در پردیس کورش، به «شبی که ماه کامل شد» تعلق گرفت.

نرگس آبیار نیز بعد از اکران فیلم گفت: من تمام مدت کنار ایستادم چون عکس‌العمل شما برایم مهم بود و دوست داشتم، فیلم را دوست داشته باشید.

شاکردوست نیز ضمن تشکر از مردم بیان کرد: اینکه، یک فیلم مردانه را یک زن بسازد، خیلی سخت است.

هوتن شکیبا هم در پایان گفت: اولین بار بود که این فیلم را کنار مردم روی پرده می‌بینم.«شبی که ماه کامل شد» فیلم خیلی سختی بود و امیدوارم جواب این سختی را جوری بگیریم که شما مردم آن را دوست داشته باشید.

صدرعاملی: فیلمم درباره خیانت نیست

نشست خبری فیلم "سال دوم دانشکده من": فیلم تازه رسول صدرعاملی اگر چه در سالن رسانه‌ها با واکنش‌ها و حس و حال متفاوتی همراه بود و برخی آن را قصه‌ای از خیانت و دروغگویی در میان نسل جوان امروز دانستند اما کارگردانش تاکید کرد که ایده این فیلم پرداختن به غریزه بوده و قصد داشته به سینمایی انسانی برسد.

پولاد کیمیایی:‌ ما نجابت به خرج داده‌ایم!

کارگردان فیلم سینمایی «معکوس» در نشست خبری این فیلم در اعتراض به جا به جا شدن زمان اکران اثرش در اولین روز جشنواره گفت: چطور فیلمی که دیده و تکمیل نشده(تختی) برای حضور در جشنواره انتخاب شد؟ بر چه اساسی فیلم‌ها را انتخاب کرده‌اید؟ این‌ کار بسیار توهین‌آمیز بود و بازیگران نتوانستند فیلمی را که در آن بازی کرده‌اند، ببینند.

عذرخواهی از پولاد کیمیایی

تهیه‌کننده و کارگردان فیلم «تختی» با عذرخواهی از مسعود و پولاد کیمیایی برای جایگزین شدن فیلم معکوس به جای فیلم خودشان در پردیس ملت تاکید کردند: نسخه کامل تختی توسط هیأت انتخاب دیده شده بود و یک مشکل فنی باعث تأخیر در نمایش آن در سالن رسانه‌ها شد.

"خون خدا" به رقابت در فیلم فجر ادامه می‌دهد

مرتضی علی عباس میرزایی کارگردان فیلم سینمایی «خون خدا» درخصوص انصراف این فیلم از جشنواره فیلم فجر که روز گذشته در پی اتفاقات و بی نظمی های روز اول اکران از سوی تهیه کننده اعلام شد گفت: طبیعی بود که تهیه کننده فیلم ما بعنوان مسئول صیانت از حقوق اثر و عواملی که برای این فیلم زحمت کشیده‌اند به بی نظمی و جابجایی‌های غیرحرفه ای سانس‌ها واکنش نشان دهد، تا این مساله و اعتراض به گوش مدیران جشنواره برسد. اما به احترام مخاطبان و همچنین سینمادوستان از ماجراهای پیش آمده چشم پوشی کرده و در رقابت حضور خواهیم داشت.

«متری شش و نیم» به جشنواره رسید

فیلم سینمایی «متری شش و نیم» سعید روستایی از امروز (پنجشنبه) نمایش خود را در جشنواره آغاز می‌کند.‌

 

حرفهای بهرام توکلی در نشست خبری فیلم تختی

بهرام توکلی در پاسخ به سوالی پیرامون نمایش دوران کودکی غلامرضا تختی گفت: در مورد کودکی ایشان و روایتی که داشتیم باید بگویم که ما تلاش کردیم تا وجوه مختلف ایشان را در بازه‌های زمانی متنوع بررسی کنیم. علاوه بر این، در هر مقطع تلاش کردیم تا از دست نوشته‌های ایشان و اسنادی که قطعیت داشت، استفاده کنیم. در حقیقت، بر بخشی از اسناد که توسط خود ایشان بیان شده بود، متمرکز شدیم و راهنمای اصلی ما برای انتخاب برش‌های مختلف از زندگی ایشان، خودش بود.

ماجرای کنار رفتن امیر جدیدی

ملکان ،تهیه کننده تختی در پاسخ به سوالی مبنی بر کنار گذاشتم امیر جدیدی و حواشی پیرامون آن گفت: در مورد ایشان باید بگویم که چون باید از ایشان در مقاطع سنی مختلفی استفاده می‌کردیم، نیاز به گریم‌های سنگینی بر روی ایشان داشت. بنابراین با مشورت خود ایشان، از ایشان خداحافظی کردیم. البته دوستی و همکاری ما با ایشان ادامه دارد و حتی این فیلم را در کنار همدیگر دیدیم. باید بگویم که اگر چه آقای جلیلی نقش تختی را بازی نکرد اما رفتار و الگویش شبیه به او بود چرا که ایشان علی رغم تمامی حواشی‌ها همراه من آمد و فیلم را دید. امیدوارم که این رفتار در جامعه ما تبدیل به الگو شود.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها