17:06:59 1397/7/23

امیدوارم شجاع بتواند به السد گل بزند

محسن کیایی: اگر مسلمان ملی پوش بود اینقدر حاشیه دار نمی شدمحسن کیایی در خصوص شرایط پرسپولیس صحبت کرده است.

به گزارش نوداد نیوز ، کیایی پیش بینی می کند منشا و خلیل زاده در مصاف با السد گلزنی می کنند.

وضعیت پرسپولیس را در آستانه دیدار برگشت مقابل السد چطور می بینید؟

از لحاظ روحی و ذهنی شرایط پرسپولیس بسیار خوب است و بعد از برد شیرین خارج از خانه مقابل السد در بهترین فرم خود به سر می برد ولی شک ندارم دیدار برگشت به مراتب سخت تر از بازی رفت خواهد بود چون السدی ها چیزی برای از دست دادن ندارند و قطعا برای برد به میدان می آیند. ضمن اینکه نباید از کنار بازیکنان باکیفیت این تیم گذشت و نباید فراموش کنیم آنها چه بلایی سر استقلال در تهران آوردند.

بازی با الدحیل را که دقیق حدس زدید، دیدار مقابل السد را چطور پیش بینی می کنید؟

من فکر می کنم بازی 2- 2 مساوی شود. یعنی از آن باز یهایی می شود که پرسپولیس عقب می افتد و در دقایق پایانی گل مساوی را می زند و به فینال صعود می کند.

گل ها را چه کسانی می زنند؟

فکر می کنم گل های پرسپولیس را منشا و شجاع خلیل زاده می زنند.

شما آنقدر می گویید شجاع گل می زند تا بالاخره او گلزنی کند...

بله خیلی دوست دارم شجاع گل بزند.اتفاقا در این چند بازی اخیر عملکرد بسیار خوبی دارد و پرش های فوق العاده ای انجام می دهد. امیدوارم شجاع در این بازی بتواند گلزنی کند.

عده ای می گویند باتوجه به حضور پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، این تیم با انگیزه کمتری در باز یهای لیگ برتر حاضر می شود.

به نظرم اصلاً این طور نیست و با شناختی که از برانکو دارم امکان ندارد بازی های لیگ برتر و جام حذفی را دستکم بگیرد. ضمن اینکه سومین قهرمانی پی در پی در لیگ برتر برانکو و تیمش را برای همیشه دست نیافتنی می کند و در بازار دنیای فوتبال قیمتش چند برابر می شود.

پرسپولیس توانایی قهرمان شدن در آسیا را دارد؟

اگر واقع بین باشیم باید بگویم کار بسیار سخت است. تیم های شرق آسیا از همه لحاظ در سطح بالایی قرار دارند و بسیار خوب کار کردند. ولی به نظرم سخت ترین بازی پرسپولیس مقابل السد است و این دیدار به مراتب دشوارتر از دیدار مقابل تیم های شرق آسیا خواهد بود. اگر پرسپولیس به فینال برود تجربه و تاریخ نشان داده تیم های ایرانی مقابل تیم های شرق آسیا خیلی خوب کار می کنند ضمن اینکه بازی برگشت در آزادی خیلی به پرسپولیس کمک خواهد کرد.

با توجه به شرایط سخت و کمبود بازیکن پرسپولیس عملکرد جوان ترها را چطور دیدید؟

بد نبودند و به نسبت توانستند خواسته های کادرفنی را اجرا کنند ولی باید چند بازی در لیگ به میدان بروند تا بتوان در مورد عملکرد آنها نظر داد.

ستاره پرسپولیس در بازی های آسیایی چه کسی بود؟

همه بازیکنان زحمت کشیدند و عملکرد خوبی داشتند ولی برانکو ستاره واقعی پرسپولیس بود که با دست خالی توانست نظم و اعتماد به نفس خوبی به تیم بدهد و عامل اصلی موفقیت های پرسپولیس به شمار می رود.سال های قبل دیده بودیم پرسپولیس پر از ستاره بود ولی تیم نبود اما با آمدن برانکو همه چیز عوض شد.

بیرانوند نامزد دریافت بهترین بازیکن آسیا شده،باتوجه به اینکه شما گلر بودید این اتفاق را چطور ارزیابی  می کنید؟

علی عملکرد بسیار خوبی هم در جام جهانی و هم در لیگ قهرمانان آسیا داشته و امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد و بیرانوند مرد سال آسیا شود. هرچند معمولا دروازه بان ها شانس کمتری برای بردن این جایزه دارند.

در مورد دعوت فقط دو بازیکن از پرسپولیس به تیم ملی چه نظری دارید؟

کی روش نشان داده همیشه بهترین ها را به تیم ملی دعوت می کند و نتایج تیم ملی نشان دهنده همین موضوع است. اگر سیدجلال که قطعاً آماده ترین و بهترین مدافع ایران است را فاکتور بگیریم، فکر  می کنم علیپور هم می توانست به تیم ملی دعوت شود چون زحمات زیادی کشیده و باید دیده شود. هرچند کی روش باید حرف اول و آخر را بزند ولی به نظرم علیپور می توانست به جای آزمون که خداحافظی کرده بود، دعوت شود.به شخصه حرف ها و رفتار سردار آزمون را نپسندیدم. ارزش پیراهن تیم ملی خیلی بالاتر از این مثلاً خودم فکر می کنم اگر بازیکنی مثل محسن مسلمان عضو تیم ملی بود خیلی کمتر از این چیزی که الان است دچار حاشیه می شد و قطعاً  می توانست جایگاه بهتری داشته باشد. تیم ملی جایی است که بازیکن با دعوت شدن نتیجه زحماتش را می گیرد و احساس رضایت می کند.

در این چند وقت اخیر شایعاتی پیرامون بازگشت رامین رضا ییان و مهدی طارمی به پرسپولیس به  گوش رسید. نظر شما به عنوان یک هوادار پرسپولیس چیست؟

من خیلی بازی رامین و مهدی را دوست دارم و این دو بازیکنان باکیفیتی هستند که حضورشان به هر تیمی کمک می کند ولی برانکو نشان داده بازیکن پرحاشیه را دوست ندارد و تجربه ثابت کرده هرچه حواشی کمتر باشد پرسپولیس بهتر نتیجه می گیرد ولی این اتفاقاتی که برای طارمی افتاد، رابطه اش با هواداران پرسپولیس تیره شده و به نظرم مهدی راه طولانی و بسیار سختی برای به دست آوردن دوباره دل هواداران پرسپولیس دارد.

سؤال آخر اینکه قصد ندارید برای دیدن بازی پرسپولیس به ورزشگاه بروید؟

بدم نمی آید بروم ولی این روزها به دلیل مشعله بسیار زیاد و اینکه در شهرستان هستم نمی توانم به استادیوم بروم  ولی اگر فرصت داشته باشم حتما این کار را می کنم.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها