18:29:31 1398/3/19

از عدم شناخت کافی تا انگیزه برای پیشرفت

مثبت و منفی های حضور استراماچونی در استقلالبه نظر می رسد حضور استراماچونی در استقلال قطعی شده است و این مربی فصل آینده هدایت آبی پوشان را برعهده خواهد داشت.

دانش فنی کافی

مسلما برای مربیگری در لیگی همچون سری آ و تیمی مانند اینتر، باید از دانش فنی کافی برخوردار بود. لیگ ایتالیا همواره خاستگاه تئوری های تاکتیکی متعددی بوده و برای کار کردن در چنین لیگی باید از دانش فنی کافی برخوردار بود. اعتماد سران اینتر به مربی جوان لزوما بر پایه اعتقاد به دانشِ فنی وی بوده و می توان انتظار داشت استراماچونی از این حیث در شرایط مطلوبی قرار داشته باشد.

ابهام در شاخصه اصلی استراماچونی

بررسی ها نشان می دهد استراماچونی در کار کردن با بازیکنان جوان و به طور کل بازیکن سازی تبحر دارد. اما استقلال در شرایط فعلی مسلما به دنبال فتح جام خواهد بود و در چنین مواقعی، استفاده از مربیان "برداشت کننده" ضرورت می یابد. اما استراماچونی مولفه های یک مربی برداشت کننده را در گذشته نداشته و این مورد نخستین و مهم ترین چالش آبی ها خواهد بود.

قدرت جوانی و انگیزه برای پیشرفت

یکی از عوامل مهم برای موفقیت یا عدم موفقیت مربیان در لیگی همچون ایران، انگیزه کافی برای کار کردن است. کمتر دیده ایم مربیان پا به سن گذاشته، صرفا برای کسب نتیجه به ایران آمده باشند و عموما انگیزه های مالی در اولویتِ آن ها بوده. اما استراماچونی جوان است و مطمئنا از انگیزه کافی برای پیشرفت خودش و تیمش بهره می برد.

عدم شناخت کافی از فوتبال ایران و آسیا

یکی دیگر از موارد قابل توجه، شناخت به فضای فوتبال ایران و آسیاست؛ موردی که استراماچونی هرگز آن را تجربه نکرده و مسلما در ابتدای راه زمان زیادی صرف این قضیه خواهد شد.

قدرت مدیریت

برای کار کردن در فضای فوتبال ایران، مدیریتِ مربی نقش تعیین کننده ای خواهد داشت و به طور کل اگر سه ضلع اصلی (دانش، مدیریت و تجربه) برای مربیگری متصور باشیم، ضلعِ مدیریت در ایران نقش کارسازتری دارد و باید دید استراماچونی در این زمینه چه توانایی هایی دارد. 

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها