14:56:35 1397/7/16

ماجرای درگیری بازیکن سابق پرسپولیس و سامان قدوس در اردوی تیم ملیبي شك بي نظيرترين و مهيج ترين صحنه اين هفته از لاشامپيونه، ضربه استثنايي سامان قدوس بود.

 ستاره ايراني آميان، ضربه اي روانه دروازه ديژون كرد كه شبيه ضربات سوباسا در كارتون فوتباليست ها بود. قدرت شوت او به قدري بود كه توپ كات عجيبي برداشت.قاعدتا ضربه بايد به سمت چپ دروازه ديژون مي رفت اما سر از سمت راست درآورد. سامان بعد از بازي لبخندي زد و به خبرنگار اكيپ گفت: مي خواستم شانسم را روي شوتزني امتحان كنم و... خب گل شد.

زمان آن رسيده كه سامان قدوس در تيم ملي تبديل به مهره فيكس شود.بعد از جام جهاني روسيه و با توجه به كيفيت خوبي كه سامان نشان داد، خيلي ها به انتقاد از كارلوس كی روش پرداختند و اعتقاد داشتند بايد بيشتر به او ميدان مي رسيد.

در آن روزها سامان هم توقع داشت بيشتر بازي كند ولي كارلوس در هر سه مسابقه تصميم گرفت از ابتدا او را در تركيب ثابت ايران قرار ندهد. در همان روزها وقتي از قدوس در اين باره سؤال كرديم، گفت:واقعا فرقي ندارد يك دقيقه بازي كنم يا 5 دقيقه. مهم اين است كه پيراهن ایران را بپوشم چون برايم افتخار بزرگي است.وقتي خبرنگاري سوئدي پيش از جام جهاني از كی روش درباره قدوس پرسيد، سرمربي تيم ملي پاسخ داد: سامان نياز به زمان بيشتري دارد.او تازه به تيم ملي ملحق شده و طبيعتا براي جا افتادن در تيم،فرصت بيشتري مي خواهد.

در جام جهاني ظاهرا كارلوس هم متوجه شده بود توقع اين است كه سامان بازي كند. به همين دليل خودش در يكي از روزها اين بازيكن را كنار كشيد و به او گفت: همان طور كه قبلاً هم گفته ام تو تازه به تيم آمده اي و كم كم بايد در تركيب جا بيفتي. من در جام ملت ها به بازيكني مثل تو فرصت بيشتري خواهم داد. در واقع آنجا تو از مهره هاي ثابت من هستي. سامان خيلي زود متوجه شده بود كارلوس دقيقا از چه چيزي حرف مي زند. هر چند كل تيم به راحتي او را پذيرفتند و در چشم به هم زدني در دل بچه ها جا باز كرد ولي يكي مثل رامين رضاييان، رابطه خوبي با اين بازيكن نداشت. اين دو با هم به اختلاف خوردند و نزديك بود حتي كارشان به درگيري فيزيكي بكشد.

 رضایيان كلاً بازيكن خوش اخلاقي نيست و رفتارش با همه بازيكنان فرق دارد.او يك بار با سامان در تمرين و يك بار هم خارج از زمين به مشكل خورد. ظاهرا بحث رامين اين بوده كه چون قدوس تازه آمده، نه بايد كاشته بزند و نه در صف،جلوتر از او قرار بگيرد؛ مثلاً در صف عكاسي فيفا! آنجا رامين جلوي سامان ايستاد تا مثلا به تازه وارد تيم نشان دهد بايد عقب تر از او قرار بگيرد. سامان هم كه در يك لحظه داغ كرد، خطاب به او گفت: مگر اينكه از روي جنازه ام رد شوي و جلوتر از من بروي! بعد رضا گوچي هم وارد اين دعوا شد.او طرف سامان بود چون از رامين قبلاً چيزهاي ديگري هم ديده بود، همين طور اشكان دژاگه.

در يكي از جلسات تمريني كه باز هم رامين به سامان گير داده بود، رضا گوچي در يك صحنه طوري مدافع راست تيم را زد كه حساب كار دستش بيايد.حالا سامان به تيم ملي باز میگردد ولي رامين رضاييان خط خورده؛بازيكني كه معتقد بود تازه واردها بايد پشت سرش بايستند. بي شك با عملكردي كه قدوس در لاشامپيونه داشته،نگاه كارلوس كی روش هم به اين بازيكن متفاوت شده است.او مي تواند قدوس را همه كاره تيم ملي كند چون اين  بازيكن نشان داده لياقتش را دارد.

طبيعتاً با كيفيتي كه قدوس داشته،حالا اشكان دژاگه و مسعود شجاعي هم شانس كمتري براي بازي خواهند داشت. قدوس با قدرت بازيسازي و همين طور شوتزني خود قطعاً مي تواند خيلي از مشكلات ايران را در بخش تهاجمي حل كند. بايد منتظر ماند و ديد آيا كي روش به قولش عمل مي كند يا نه؟ 

گل سامان سوژه تیم ملی

گل زيباي سامان قدوس در ليگ فرانسه، در اردوي تيم ملي هم دست به دست چرخيد. اين گل آنقدر زيبا بود كه بازيكنان تيم ملي هم آن را براي هم فوروارد كنند و به تعريف و تمجيد از اين گل بپردازند.

قدوس در پاری سن ژرمن؟!

سامان قدوس خيلي زود توانست توانايي هاي خود را در ليگ فرانسه و باشگاه آميان نشان دهد.او يا گل مي زند و يا گل مي سازد. حتي توانسته در اولين ماه حضورش،بازيكن ماه اين باشگاه هم شود. سامان وقتي به فرانسه رفت گفت دوست دارد به باشگاه بزرگي چون پاري سن ژرمن هم ملحق شود.او با عملكردي كه داشته بي شك در تيررس اين باشگاه و ديگر باشگاه هاي بزرگ فرانسه خواهد بود. اگر سامان را در نيم فصل در باشگاه بزرگتري ديديد تعجب نكنيد.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها