13:31:06 1398/6/31

قصه‌ی عجیب و خواندنی عشق پنجاه ساله‌ی سوفیا لورن و کارلو پونتیسوفیا لورن عشق تمام دوران زندگی اش، کارلو پونتی، را در سن ۱۶ سالگی ملاقات کرد. او در ابتدا تنها تهیه کننده و مدیر برنامه های لورن بود.

پونتی برای آموزش لورن وقت گذاشت، به او سبک رفتاری یک بازیگر را آموخت، باعث شد لورن از لهجه ایتالیایی اش خلاص شود، او را وادار کرد کتاب هایی در مورد هنر بخواند و اصرار داشت که بازیگر زیبای آینده سینمای ایتالیا و هالیوود انگلیسی بیاموزد.

پونتی محافظ لورن بوده و با حساسیت از او مراقبت می کرد و خیلی زود، احساساتی قوی این دو را درگیر یکدیگر ساخت. علیرغم ۲۲ سال اختلاف سنی، این عشق بود که به آن ها کمک کرد بر بسیاری از موانع سر راه زندگی شان برای رسیدن به شادی فائق آیند.

پونتی در زمان آشنایی با لورن متاهل بوده و دو فرزند داشت. در آن دوران، برای طلاق گرفتن باید از واتیکان مجوز گرفته می شد اما هیچ کسی در واتیکان تمایلی به دادن مجوز طلاق به پونتی نداشت و بدین ترتیب دو عاشق مجبور به سفر شدند. این دو در سال ۱۹۵۷ به مکزیک رفتند، جایی ک پونتی از همسرش جدا شده و با لورن ازدواج کرد. به نظر می رسید که زمان شاد زیستن آن ها فرا رسیده است.

اما بعد از بازگشت به خانه (ایتالیا)، این زن و شوهر با مشکلات جدیدی روبرو شدند. در ایتالیا، ازدواج این دو قانونی شناخته نمی شد. پونتی به دو همسری و لورن نیز به داشتن رابطه همزیستی بدون ازدواج پونتی متهم شد. آن ها حتی حق ظاهر شدن در انظار عمومی در کنار هم را نیز نداشتند. اما این دو که نمی خواستند با قوانین و سنت های زمان خود زندگی کرده و به رابطه عاشقانه خود پایان دهند، کشورشان را ترک کرده و سال های زیادی در تبعیدی خودخواسته زندگی کرده و همچنان سعی داشتند عدالتی که از آن ها دریغ شده بود را به اجرا بگذارند.

تلاش هایشان برای حل این مشکل نافرجام ماند و در نهایت این دو به فرانسه رفته و شهروندی این کشور را بدست آوردند. بر طبق قوانین طلاق آن دوره، همسر سابق پونتی نیز برای این که بتواند به طور رسمی از او طلاق بگیرد باید شهروندی فرانسه را کسب می کرد. و سرانجام در سال ۱۹۶۶، سوفیا و کارلو بار دیگر ازدواج کردند و این بار ازدواجشان قانونی و بدون مشکل بود. در واقع این دو پس از ۱۰ سال از ازدواج اولشان، ازدواج دومشان را به طور رسمی به ثبت رسانده و به کابوسی یک دهه ای پایان دادند.

اما لورن نمی خواست که تنها یک زن شوهر دار باشد. او می خواست فرزند و خانواده داشته و رویای مادر شدن را در سر می پروراند. شوربختانه، برای او و شوهرش، این کار ساده ای نبود. این بازیگر زیبا و شناخته شده دو بار با سقط جنین مواجه شد و برای رفع مشکل خود به هورمون درمانی روی آورد که در نهایت موثر از آب درآمد.

سوفیا لورن در ۳۴ سالگی بار دیگر باردار شد اما پزشکان برای احتیاط به او توصیه کردند که مدت طولانی در بستر استراحت کرده و از خانه بیرون نرود. لورن نیز توصیه پزشکان را پذیرفته و برای ماه ها در اتاق هتلی در ژنو اقامت کرد. و بدین ترتیب بود که او در ۲۹ دسامبر ۱۹۶۸ اولین پرش با نام کارلو پونتی جونیور را بدنیا آورد. ۴ سال بعد و در ۶ ژانویه ۱۹۷۳، او دومین پسرش به نام ادواردو پونتی را نیز بدنیا آورد.

کارلو پونتی، همسر، دوست، پدر، تهیه کننده، مدیر برنامه ها و معشوق او بود. او کسی بود که سوفیا لورن را سوفیا لورن کرد و در کنار هم، این دو تقدیر را شکست دادند. آن ها خوشحال بودند، دیوانه وار یکدیگر را دوست داشتند و نیم قرن در کنار هم ماندند تا لحظه ای تلخ در سال ۲۰۰۷ فرا رسیدن و کارلو به دلیل مشکلات ریوی درگذشت. آن سال قرار بود سالگرد ازدواجشان به شکلی ویژه برگزار شود که این نقشه با مرگ پونتی ناکام ماند.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها