15:13:14 1398/9/12

باید به بازيكن سازی فکر کنیم

عابدینی: زنده ماندن فوتبال منوط به خصوصی سازی استایرج عرب مدیرعامل وقت پرسپولیس، جونيور براندائو را با رقمي باورنكردنی به پرسپولیس آورد اما حالا به خاطر كيفيت بسيار پايين از اين تيم جدا شد.

به گزارش نوداد نیوز، امیر عابدینی مدیرعامل سابق سرخپوشان و رییس اسبق فدراسیون فوتبال در این خصوص می گوید: باشگاه قصد داشته يك مهاجم خارجی جذب كند و مديران سراغ يك مهاجم ارزان قيمت رفتند. دليلش هم مشخص است،شرايط ارز در ايران با ساير نقاط جهان متفاوت است اما اتفاقی كه افتاده برای همه عجيب بود. جونيور را با ۵۷۰ هزار دلار آورده اند و با ۲۵۰هزار دلار قراردادش را فسخ كردند.

باید بگویم از اين مدل خريدها در فوتبال مان زياد داشتيم و يك روز بايد جلوی آن را گرفت. من نمی خواهم دنبال مقصر بگردم چون شخص مربي خارجي تيم خواستار جذب مهاجم خارجي شده؛هرچند گفته اين مهاجم نهمين فرد در ليست من بود. همين حرف ها و مسائل آدم را بيشتر مشكوك می كند. شايد بهتر باشد با توجه به نوسان ارز در ایران، از این اتفاق به عنوان يك فرصت استفاده كنيم و رو به بازيكن سازی بياوريم چون خريد هر بازيكن غيرايرانی، حاشيه و شايعه در پي دارد. من اصلاً كاری به جونيور ندارم ولی اين را شنيده ام كه برخی در باشگاه ها هستند که از قرارداد با بازيكنان خارجی در ليگ ايران منفعت مي برند و حضور بازيكن خارجی به سودشان است.

رئيس اسبق فدراسيون فوتبال اضافه كرد: همه باشگاه های ايران در شرايط سخت مديريتی هستند و دورنمای خوبی در مديريت فوتبال وجود ندارد.مگر اینکه شرایط اقتصادی برای همه تیم ها تغییر کند. من معتقدم همچنان پرسپوليس و ساير باشگاه های ايران نیاز به صبوری در برابر مشکلات مالی دارند. 

وی در پایان گفت: اگر شرایط برای خصوصی سازی باشگاه های دولتی و افزایش تعداد اسپانسرها روشن شود و تکلیف حق پخش را روشن كنند، در آن صورت مي توانيم در مورد مديريت در فوتبال صحبت كنيم.فوتبال اگر می خواهد زنده بماند باید هر چه زودتر به بخش خصوصی واگذار شود. دولتی ها نمی توانند فوتبال را به خوبی مديريت كنند.مدیری اگه از جيبش می خواست بازيكن خارجي جذب كند، يا سراغ جونيور نمی رفت يا جونيور را با قيمتی بسيار پايين تر می گرفت.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها