12:17:32 1397/8/15

عابدزاده:دو ستاره آسیایی استقلال را قبول دارم/شاید فینال آسیا به پنالتی بکشداحمدرضا عابدزاده می گوید که پرسپولیس توانایی شکست کاشیما در ورزشگاه آزادی را دارد.مصاحبه او را با روزنامه خبر ورزشی در ادامه بخوانید:

بازی ماریتیمو را مقابل پورتو تماشا کردید؟

همین الان که داریم صحبت می کنیم، دارم برای چندمین بار فیلم بازی را می بینم.

لذت بخش است؟

خیلی زیاد.

نمایش امیر شما را یاد جوانی و اوج خودتان می اندازد؟

به نظرم این امیر خیلی بهتر از زمان بازیگری من است. خیلی حرفه ای تر است و در سطح بالایی بازی می کند. ما در فوتبال نه چندان سرعتی و تاکتیکی آسیا بازی می کردیم و او در فوتبال روز دنیا مشغول است.

اما مردم شما را طور دیگری در ذهن دارند.

لطف مردم است. شاید هم احساسات پدری باعث می شود این طور قضاوت کنم اما نظرم همان است که گفتم.

یادمان هست امیر از کودکی لالیگا را می دید و علاقه زیادی هم به کاسیاس داشت، تقابل با او برایش جذاب نبود؟

اکثر فیلم بازی های کاسیاس در رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا را تماشا می کرد. در ۵ هفته اول لیگ پرتغال امیر با ارزش ترین گلر لیگ بود اما از دو هفته قبل کاسیاس به صدر این جدول رفته است. همین رقابت خیلی به امیر کمک می کند.اینکه در تقابل با کاسیاس چه احساسی داشته را خودش می داند و باید بگوید اما به طور قطع برای یک فوتبالیست این لحظات جذاب است.مثلاً بازیکنان ما یک عمر ژاوی را در بارسلونا و تیم ملی اسپانیا دیده بودند ولی در ۲ فصل گذشته شرایطی ایجاد شد که مقابلش بازی کنند. جذابیت فوتبال به همین چیزهاست.

حرف ژاوی و لیگ قهرمانان شد، بازی رفت پرسپولیس را مقابل کاشیما آنتلرز تماشا کردید؟

نه به صورت کامل.

چرا؟

نمی دانم صبح شنبه چه اتفاقی افتاده بود که تلویزیون منزل و مغازه شبکه سوم را نمی گرفت. خواستم اینترنتی از طریق گوشی موبایل بازی را ببینم ولی وصل نمی شد و به نظرم حجم دانلود اینترنتی بازی باعث اختلال در شبکه شده بود. رفتم بانک  کاری انجام بدهم، دیدم تلویزیون بانک بازی را نشان می دهد، حدود نیم ساعتی از شروع مسابقه گذشته بود و مدیر و کارمندان بانک هم فوتبالی بودند. خلاصه همه نشستیم کنار مردم بازی را از تلویزیون بانک تماشا کردیم.

به نظر شما چرا پرسپولیس ناگهان ۲ گل خورد؟

بازیکنان ما چند دقیقه از قالب حرفه ای خارج شدند. مسئولیت شان را برای لحظاتی گم کردند و تا به خودشان بیایند ۲ گل خوردیم و یک اخراجی دادیم که بد شد.

پرسپولیس می تواند در تهران نتیجه بازی رفت را جبران کند؟

مگر همین پرسپولیس در تهران تیم پرمهره الدحیل را ۳ بر یک شکست نداد یا السد را در قطر یک بر صفر شکست نداد؟ من معتقدم پرسپولیس توان این را دارد که در تهران ۲ بر صفر کاشیما آنتلرز را شکست دهد و چه بسا احتمال دارد کار به ضربات پنالتی بکشد و باید برای آن شرایط هم تمرین کرد. باید از هر روشی برای موفقیت کمک گرفت.بازی آخر است و خلاصه جنگ است.

نقش تماشاگران چیست؟

تماشاگران ما از هر لحاظ عالی هستند اما یک اشکال به آنها وارد است؛از صبح با شعارها انرژی شان را صرف می کنند و هنگام برگزاری مسابقه نیم ساعت توان فریاد زدن برایشان می ماند.بهترین کار این است که همه جا ساکت باشد تا وقتی داور به علامت شروع بازی در سوت خود دمید، با فریادها و شعارهای بلند و ناگهانی به تیم حریف و به داور داخل زمین شوک بدهند. وقتی در حال گرم کردن تیم خودی را هم تشویق می کنند، گوش و ذهن بازیکن حریف به شرایط استادیوم عادت می کند. بقیه اش می ماند به تلاش بازیکنان و شانس های مسابقه.

شما قهرمانی های استقلال و پاس را در آسیا قبول دارید؟

چرا قبول نداشته باشم؟ تیم های ما ۴ قهرمانی در آسیا داشته اند؛ دو بار استقلال، یک بار پاس و یک بار پرسپولیس در پاییز 1370 قهرمان آسیا شده اند و انشاالله شنبه پنجمین قهرمانی برای کشورمان به دست بیاید. من ۲ ستاره آسیایی استقلال را هم قبول دارم.

چرا در فضای مجازی می بینیم هواداران ۲ طرف دوست ندارند دیگری در بازی های بین المللی موفق باشد؟

فضای مجازی اسمش رویش است. در فضای مجازی یک آقای 50 ساله با اسم یک بچه یا نوجوان دنبال مسخره بازی و وقت گذرانی می رود. خواهش می کنم حواسمان به ذهن نوجوان ها و جوان هایمان باشد تا در رقابت های بین المللی راضی به باخت تیم ایرانی به حریف خارجی نباشند.می گویند تخم مرغ دزد شتردزد می شود. به هموطنان خودمان یاد ندهیم از بازی فوتبال،برادر کشی را یاد بگیرند.دلخوشی اکثر جوان های ما به همین فوتبال است. من خودم با استقلال یک مرتبه قهرمان، با پرسپولیس هم سال 74 سوم آسیا شدم. مصدوم شدم و پرسپولیس و آقای عابدینی تنهایم نگذاشتند، دوباره برگشتم و با تعهد برای پرسپولیس بازی کردم و با افتخار با پیراهن این تیم در یک بازی باشکوه مقابل بایرن مونیخ از بازیگری خداحافظی کردم و خودم طرفدار پرسپولیس هستم اما در بازی شطرنج ایران با هر کشوری سرسختانه طرفدار تیم ایران هستم.

صحبت خاصی مانده؟

دومین زمستان سخت برای ایرانیان مقیم منطقه کرمانشاه در راه است. امیدوارم مسئولان و مردم در نظر داشته باشند چه سرمای دیگری دارد به سراغ جسم و روح ایرانیان کرمانشاه می آید.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها