10:01:29 1399/4/6

طلسم 30 ساله شکست / لیورپول چگونه فاتح قاطع لیگ برتر شدبا توجه به شکست 2-1 منچسترسیتی مقابل چلسی، قهرمانی لیورپول در فصل 2019/20 لیگ برتر قطعی شد.

شاگردان یورگن کلوپ پس از سپری کردن یک فصل رویایی، در فاصله 7 هفته تا پایان رقابت ها، قهرمانی خود در لیگ برتر را مسجل کردند.

طلسم 30 سال ناکامی لیورپول شکسته شد. پیش از این، آخرین قهرمانی قرمزهای آنفیلد در لیگ سطح اول انگلستان به فصل 1989/90 برمی گشت. تیم کنی دالگلیش در آن فصل مقتدرانه، قهرمان شد اما لیورپولی ها برای تکرار این قهرمانی 30 سال صبر کردند. سرانجام لیورپول، این طلسم را شکست و برای نوزدهمین بار فاتح لیگ سطح اول انگلستان شد. این عنوان، اولین قهرمانی لیورپول از زمان آغاز لیگ برتر است.

شاگردان کلوپ از همان ابتدای فصل ثابت کردند که از اتفاقات فصل گذشته، تجربه کسب کرده اند. لیورپول از هفته های ابتدایی از سایر رقبا و مشخصا منچسترسیتی فاصله معناداری گرفت. لیورپول از هفته دوم که به رتبه اول صعود کرد، در ادامه هرگز صدرنشینی را از دست نداد. این تیم در 27 هفته ابتدایی، رکورد عجیب 26 برد و یک تساوی را به ثبت رساند. به عبارتی تا پایان هفته سی و یکم، لیورپول فقط در سه بازی با برد از زمین خارج نشده است: (کسب 86 امتیاز از 93 امتیاز ممکن)

لیورپول در این فصل، رکوردهای متعددی را به نام خود ثبت کرد. هدف قرمزهای آنفیلد تا پایان فصل، عبور از رکورد 100 امتیاز منچسترسیتی (فصل 2017/18) است. شاید تنها حسرت شاگردان کلوپ، شکست مقابل واتفورد و از دست رفتن جام طلایی لیگ برتر باشد.

از آغاز لیگ برتر در فصل 1992/93، لیورپول هفتمین تیم متفاوتی است که قهرمانی در این رقابت ها را تجربه می کند:

    منچستریونایتد: 13 قهرمانی در لیگ برتر

    چلسی: 5 قهرمانی در لیگ برتر

    منچسترسیتی: 4 قهرمانی در لیگ برتر

    آرسنال: 3 قهرمانی در لیگ برتر

    بلکبرن: 1 قهرمانی در لیگ برتر

    لسترسیتی: 1 قهرمانی در لیگ برتر

    لیورپول: 1 قهرمانی در لیگ برتر

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها