14:55:25 1397/6/21

ما خوبیم چون 7 ملی پوش داریم

طارق: توپ به ژاوی نرسد 90 درصد السد فلج می شودهمام طارق در فاصله كمتر از نصف روز پس از حضور 90 دقيق هاي در ديدار با تيم ملي كويت به تهران برگشت.

به گزارش نوداد نیوز، هافبك تهاجمي استقلال كه در ديدار رفت با السد هم در تركيب تيمش به ميدان رفته بود، روز گذشته پس از ورود به تهران در گفت وگويي با ما درباره ديدار دوستانه با تيم ملي كويت،آخرين وضعيت جسماني خودش و ديدار برگشت با السد حرف زد.

چه زماني متوجه شدي بازي تان با نفت مسجد سليمان لغو شده؟

روز قبل از بازي با كويت متوجه شدم. در روزهاي پيش از آن خبر نداشتم ولي در اخبار ليگ ايران كه در سايت نگاه مي كردم ديدم بازي ما )استقلال ( با نفت كنسل شده است.

اين اتفاق خوب بود؟

قطعا! اگر اين طور نبود، ما بايد بدون استراحت ملي پوش ها در اين ديدار بازي مي كرديم. كارمان سخت مي شد و ممكن بود باز هم در ليگ امتياز از دست بدهيم. اين فرصت خوبي است كه بتوانيم با آرامش به بازي برگشت با السد تمركز كنيم.

وضعيت استقلال در ليگ را چطور ارزيابي مي كني؟

هنوز ابتداي فصل است و ما در حال شكل گرفتن هستيم. خود من و تعدادي از بازيكنان تازه به تركيب راه پيدا كرده ايم و كم كم همه چيز روي غلتك مي افتد.آنوقت است كه تيمي جلودارمان نيست.

چرا اين حرف را مي زني؟

خب تيم ما چندين ملي پوش دارد. 6 تا ايراني و خود من )خنده(! اين براي تيم ما يك امتياز محسوب مي شود و قطعاً دليلي داشته كه اين تعداد بازيكن در تيم ما در تيم ملي توپ مي زنند. البته من فكر مي كنم بازيكنان باتجربه خوب ديگري هم در تيم داريم كه همگي شايستگي هاي زيادي دارند. فرشيد اسماعيلي جزو همان دسته بازيكنان است. او فوتباليستي باهوش است كه من بازي اش را دوست دارم و مي تواند در ليگ به تيم ما كمك كند.

فكر مي كني بتوانيد در ليگ به صدر برسيد؟

اين مسائل يكي يكي اتفاق مي افتد. فعلاً چيزي كه مهم است بازي با السد است.

هنوز به صعود اميد داريد؟

متأسفانه نتيجه بدي در ديدار رفت برايمان رقم خورد.البته اين نتيجه را هم مي توان جبران كرد ولي خب خيلي دشوار است. من در اين مدت در اردوي تيم ملي كشورم بودم و نمي دانم در استقلال چه اتفاقاتي رخ داده است ولي آنچه مي دانم، اين است كه استقلال بازيكنان بزرگي دارد.

چطور؟

وقتي در پايان جام جهاني 2بازيكن اين تيم راهي ليگ هاي خارج مي شوند و باز هم استقلال بيشترين سهم را در بين تيم هاي ليگ برتري در تيم ملي دارد، يعني هنوز استعدادهاي زيادي در اين تيم هستند.

اما مي توان استقلال را با السد مقايسه كرد؟

قطعاً السد تيمی پرمهره و حرفه اي است. در اين شكي نيست.استقلال براي شكست دادن السد در خانه اش كار دشواري در پيش دارد ولي ما هنوز حذف نشده ايم و اين مي تواند بهترين انگيزه براي ما باشد.

از وضعيت روحي شفر خبر داري؟

او را در شهر جم ديدم. وقتي بازي با پارس را باختيم، خيلي عصباني و البته بيشتر ناراحت بود. در ديدار با السد هم بارها از داخل زمين او را مي ديدم كه لب خط چقدر عصباني است.

چه شد كه 3 گل خورديد؟

تمركز تيم مان برهم ريخت. شرايط در چند دقيقه براي مان برگشت.اين شكل كار را در تيم نيروي هوايي عراق هم تجربه كرده بودم ولي نه به اين شكل. گاهي اين اتفاقات رخ مي دهد كه با يك گل انضباط تيمي برهم مي ريزد. بونجاح بازيكن فرصت طلبي است و حضور او در نوك حمله السد كار را براي ما دشوارتر كرد.

ژاوي چطور؟

او بازيكن فوق العاده اي است. فكر مي كنم هر تيمي رو به روي او مي ايستد،بايد راه حركتش را ببندد تا توپ به ژاوي نرسد در آن صورت نصف برنامه هاي السد از بين مي رود و عملاً تيم شان فلج مي شود.البته مهار كردنش هم كار راحتي نيست و فقط چند لحظه براي او كافي است تا يك پاس دقيق خطرناك بدهد.

پيش بيني ات از مسابقه برگشت در دوحه چيست؟

كار سختي براي هر دو تيم در پيش است.قطعا اگر بازي براي ما سخت است، با توجه به تلاشي كه مي كنيم تا نتيجه را برگردانيم، كار السد هم سخت مي شود.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها