01:39:15 1398/2/22

صحبت های سرمربیان پس از هفته بیست و نهم لیگ برترسرمربیان لیگ برتری پس از دیدارهای هفته بیست و نهم صحبت های مختلفی را مطرح کردند.

جلالی: این مسابقه برای سپیدرود مرگ و زندگی بود

ما در  فشردترین روز لیگ به رشت آمدیم. سخت و پر فشار بود. این مسابقه برای سپیدرود مرگ و زندگی بود و به بچه ها گفتم که بازی شان و منزلت است و شما نسبت به فوتبال تعهد دارید و باید از صداقت و پاکی دفاع کنید. فکر می‌کنم چیزی که همه از نساجی توقع داشتند همین بود که با اصالت بازی کند.

* مایلم این برد را به هواداران تیم مان تقدیم کنم که منتظر موفقیت ما بودند.
* آنها به مراتب بیشتر از ما زیر فشار بودند و استرس عملکردشان را با نقصان مواجه کرده بود تمام موقعیت هایی که آنها داشتند روی ضربات آزاد مانند کرنر و خطا بوده اما در جریان بازی ما توپ را بهتر چرخاندیم.

* همانطور که دوست داشتم تیمی از بوشهر کرمان و حتی شیراز در لیگ برتر حضور داشته باشند دوست دارم نماینده رشت هم در لیگ برتر باشد و خوشحال می‌شوم.
* نباید مشکلات تیم‌های ریشه دار و پرهوادار را به گردن فدراسیون بیندازیم خودم در شمال کشور مربیگری می‌کنم و به وضح می‌بینم که آینده برای این تیم‌ها نیست چون هیچ ساختاری ندارند. باشگاه نساجی و سپیدرود حدود 60 سال قدمت دارند، اما ساختار ندارند. امکان دارد یک سال خوب نتیجه بگیرند و در لیگ باشند، اما همیشگی نیست. باید ساختار وجود داشته باشد.
سرمربی نساجی گفت: منابع مالی باید مشخص باشد. کلا در نیم فصل دوم 10 درصد به ما دادند، آن هم 5 درصد به خاطر شکست مقابل نفت آبادان جریمه مان کردند. در مجموع به هیچ وجه در کشور ما فوتبال نمی‌تواند خصوصی باشد.

فرکی: در یک بازی سخت پیروز شدیم

*این بازی بازی ماقبل آخر ما بود. در شرایط بسیار حساسی برگزار شد. قبل از این بازی خیلی‌ها اظهارنظر می‌کردند، خیلی‌ها منتظر بودند ببینند نتیجه این بازی چه می‌شود، خیلی‌ها به دنبال این بودند که ببینند پیکان با چه شکل و شمایلی در این بازی قرار می‌گیرد و تأکید ما هم بر این بود ما هم برای بهتر شدن موقعیت‌مان در جدول تمام تلاش‌مان را بکنیم تا در این بازی خانگی به پیروزی برسیم. امروز کاملاً تیم برتر میدان بودیم. مالکیت توپ بیشتر در اختیار ما بود. برای پیروزی کار سختی را در پیش داشتیم. مقابل تیمی که شرایط بحرانی داشت و یک بازی بسته را در دستور کارش داشت.

* در این شرایط باید خیلی تلاش می‌کردیم و در نهایت دیدیم علی‌رغم تمام تلاشی که انجام دادیم ضمن اینکه من به تیمم کاملاً حق می‌دهم با توجه به شناختی که از تیمم داشتم می‌دانستم که اگر این بازی در شرایط عادی برگزار می‌شد شاید ما خیلی راحت‌تر به پیروزی می‌رسیدیم اما پیروز شدن در این شرایط کار ساده‌ای نیست و حریف روی بخش دفاعی تمرکز داشت. آنها منتظر بودند تا از کوچکترین اشتباه ما استفاده کنند و بتوانند خیال‌شان را تا قبل از هفته پایانی راحت بکنند اما در نهایت ما با همه تلاشی که کردیم زمانی به گل رسیدیم که به نظرم حق ما بود که در این بازی پیروز شویم.

* در این بازی سخت، در این بازی پرفشار و در بازی که استرس روی بازیکنان ما حاکم شده بود و همین استرس باعث شده بود که نتوانند آن کیفیت لازم را داشته باشند ولی به هر حال آن چیزی که به نظر ما بود و ما دوست داشتیم به آن دست پیدا کنیم و می‌خواستیم تیم‌مان را تا قبل از هفته آخر در یک جایگاه خوب قرار بگیریم به آن رسیدیم و سه امتیاز بازی را گرفتیم البته برای تیم مقابل هم آرزوی موفقیت می‌کنیم. برای تیم نفت مسجدسلیمان که در شرایط سختی قرار دارد که به همراه سپیدرود رشت در انتهای جدول قرار دارند. آنها مدت‌ها است تلاش می‌کنند که سقوط نکنند. من به همه بازیکنان خسته‌نباشید می‌گویم. حتی به تیم حریف هم خسته‌نباشید می‌گویم و امیدوار هستم هفته پایانی هفته خوبی برای تیم ما باشد. ما فرازونشیب‌های زیادی داشتیم و امیدوار هستم که فصل برای ما به خوبی به پایان برسد. 

* به هر حال ما هم دل‌مان می‌خواهد که از شرایط میزبانی‌مان با حضور تماشاگران استفاده کنیم و لذت ببریم. شما دو بازی ما مقابل استقلال و پرسپولیس را در این ورزشگاه دیدید که به هر حال وقتی تماشاگر می‌آید چه در ورزشگاه شهرقدس و چه در ورزشگاه دیگری فوتبال یک کیفیت و جذابیت خاص دیگری پیدا می‌کند. ما از این موضوع محروم هستیم. البته ما تقصیری هم نداریم و این چیزی است که دو تیم تهرانی پیکان و سایپا شرایط یکسانی دارند. در گذشته شرایط کمی بهتر بود. برای جذب تماشاگر باشگاه حرکت‌هایی را انجام می‌داد که الان هم فکر می‌کنم با وضعیت موجود باشگاه شاید دلش بخواهد که این کارها را انجام بدهد اما واقعیت این است که شاید هزینه‌هایی که این کار داشته باشد باعث شود که این اتفاق نیافتد چون ما در شرایط اقتصادی خوبی نیستیم اما ما هم دوست داریم که این اتفاق بیافتد و ان‌شاءالله باشگاه تدابیری برای این موضوع بیندیشد.

* مردم شهرقدس کسانی هستند که به فوتبال علاقه‌مند هستند. ما آنها را به استادیوم شهدای شهرقدس دعوت می‌کنیم. آنها باید حامی ما باشند. ما دوست دارم از وجود نعمت آنها برخوردار باشیم و امیدوارم در آینده باشگاه این موضوع را به شکلی دنبال کند که ما بتوانیم از حمایت تماشاگر برخوردار باشیم چون همین اندک تماشاگری هم که امروز به ورزشگاه آمده بودند آدم احساس می‌کند که برای آنها می‌تواند خیلی مفید باشد و با پیروزی می‌تواند آنها را خوشحال کند. البته این اتفاق، اتفاقی است که نمی‌توان آن را با پول، آمپول و این چیزها به وجود آورد و امیدوارم شرایط بهتر شود.

منصوریان: جوانان ما به یک بلوغ تاکتیکی رسیدند

*خدا رو شکر می‌کنیم. توانستیم پله به پله برویم جلو بازی خوبی را انجام دادیم. جوانان ما به یک بلوغ تاکتیکی رسیدند. کارهایی که در تمرین می‌خواهیم خدا رو شکر خوب انجام می‌دهند. امروز روزی بود که شکل بازی ما مثل بازی مقابل الوصل بودن. ما مالکیت توپ بودیم با احترام به تیم مقابل، امروز با دوست خوبم که در حوزه مربیگیری ایده‌های من را عوض کرد، من مدیون افشین قطبی هستم او در تفکرات من خیلی تغییرات ایجاد کرد. امروز با تمام احترام به او نگاه می‌کنم. تیم او در بازی قبل خیلی خوب بازی کردند. امروز بچه‌های ما به بلوغ فکری رسیده بودن.

* از گلر خوب تیم تشکر می‌کنم، از مربی گلرها تشکر می‌کنم، از بدنساز تیم که در این مسیر به ما کمک می‌کند تشکر می‌کنم، همه ما یک تیم هستیم. همه ما می‌جنگیم که 11 بازیکن داخل زمین بروند و بهترین نتیجه را بگیرند. من از عملکرد بچه‌ها فوق‌العاده زیاد راضی هستم.

* خدا را شکر می‌کنم، احساس می‌کنم سر آن تایمی که لحظه آن بود به این تیم آمدم، من خیلی از نمازی دوست عزیزم که برای این تیم تلاش کرد تشکر می‌کنم، برخی مواقع در متأسفانه روی یک پاشنه نمی‌چرخد انشاءالله او در ادامه مسیر موفق باشد. من به موقع به ذوب‌آهن آمدم و به خاطر حاشیه دیگر به پشتم نگاه نکردم. از سعید آذری هیأت مدیره و مدیران کارخانه تشکر می‌کنم خوشبختانه امروز یک جلسه خوب و فوق‌العاده‌ای با حضور آذری، یزدی‌زاده برگزار شد. این جلسه برای ‌آینده باشگاه بود. من را نیز به این جلسه دعوت کردند. بچه‌های ما امروز یک اتحاد خوبی با هم داشتند. آذری و مدیرعامل کارخانه به موقع دستشان را به دست هم دادند و من با یک انرژی بسیار زیادی به بازی آمدم و نتیجه جلسه باعث شد روحیه تیم عوض شود. بچه‌ها وقتی متوجه شدند حمایت آذری و بزرگان این باشگاه را دارند خیلی خوب، پرانرژی وارد زمین شدند، ذوب آهن پرچمدار کشور ما شده و همه ما باید پشت پرچم بمانیم و این تیم را حمایت کنیم، من به بزرگترهای تیم افتخار می‌کنم.

* امروز جلسه هیأت مدیره خیلی خوب بود، آنها از 8 صبح تا 8 صبح فردا مثل پدر از تیم حمایت می‌کنند. آذری تیم را خیلی خوب حمایت می‌کند، آذری ورزش تک‌نفره کرده است آنها در رفاقت سر خود را می‌دهند. استان اصفهان باید به همچنین مدیرعاملی افتخار کند، یزدی‌زاده پدر تیم است، خسته نباشید جانانه به شهنازی می‌گویم او پدر معنوی ذوب‌آهن بوده است. در سخت‌ترین شرایط همیشه یک اتحاد عجیبی پشت این دو تیم خوابیده است. من به موقع تشکر می‌کنم و به موقع وقتی بحثی را باید بگویم می‌گویم. شما هر هفته پشت تیم‌تان می‌مانید و به همه شما به خاطر این تلاش خسته نباشید می‌گویم. فکر می‌کنم این آخرین کنفرانس است امیدوارم با تمام توان مقابل مسجد سلیمان بازی کنیم انشاءالله خدا کمک کند در بازی مقابل الوصل نتیجه خوبی کسب کنیم. ما زحمت خیلی می‌کشیم و توکل بر خدا می‌کنیم. شما باید تیم‌تان را یکدست کنید همه چیز روی اصول می‌رود. 

*با توجه به اینکه رشید مظاهر و محمدباقر به هم نزدیک شدند باید شرایط را طوری در نظر بگیریم که اگر رشید یک روز بالانس نبود محمدباقر را داشته باشیم. به او مثل رشید اعتماد داریم. در مورد پستی که او گذاشته بود من با او صحبت کردم. ما خیلی اذیت شدیم. صحنه میلاد را آنها 20 بار نشان دادند اما صحنه‌های عقب‌تر را نشان ندادند که شیشه نوشابه‌ها به سر بچه‌های ما می‌زدند من اگر می‌خواستم از عراق سوغاتی بیاورم کلی صندل می‌توانستم بیاورم. آنها با صندل بچه‌های ما را می‌زدند، بچه‌ای ما اذیت شدند و همچنان اذیت می‌شوند، ما هیچ گاه به عراق توهین نمی‌کنیم ما برادر و همجنس هستیم آما آنها در فضای مجازی عکس ضربه زدن به بچه‌ها را منتشر کردند و این افتخار نیست. آن روز شما یک بخش را دیدید، کار را تأیید نمی‌کنم به لحاظ حرفه‌ای اما تک‌تک شما خودتان را جای رشید بگذارید قاسم حدادی‌فر برای من یک الگو است به نظرم خدا عنایت کرد چون چند نفر با شیشه به او حمله کردند، تعدادی از آنها پشت دروازه ما نشسته بودند که فارسی بلد بودند و  90 دقیقه به ما فحاشی می‌کردند. کار آنها را به لحاظ حرفه‌ای تأیید نمی‌کنم، ما با یک پرچم ایران وارد زمین شدیم اینها برای کشورشان جان می‌دهند اما وقتی خانواده و کشورشان مورد توهین قرار می‌گیرد احساساتی می‌شوند. خطه لرها امید است و آنها باغیرت هستند و شوخی‌بردار نیستند آنها در جنگ خیلی تلاش کردند. من کار بچه‌ها را از لحاظ حرفه‌ای تأیید نمی‌کنم اما بچه‌های ما را در آن بازی خیلی اذیت کردند.

* در آن بازی کار بچه‌های ما تدافعی بود، ما مهمان امام حسین بودیم، ما به اندازه آن کشور در ماه محرم به احترام امام حسین (ع) خرج می‌دهیم. کاش آن چند دقیقه اتفاق رخ نمی‌داد، بحث کمیته اخلاق هم بحث ترسناکی نیست، یک توضیحاتی در آن جلسه ارائه می‌شود من فکر می‌کنم سعید آذری مرد روزهای سخت است شاید می‌خواهد او را توجیه کند، بچه‌های ما به نفع پرچم کشورمان احساساتی شدند، باز هم می‌گویم من از لحاظ حرفه‌ای کار آنها را نمی‌پسندم اما آنها کار تدافعی انجام دادند.

تارتار: مقابل پرسپولیس با تمام توان بازی می‌کنیم

* بابت دیروز عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم به کنفرانس برسم. امروز بازی دو نیمه متفاوت داشت. نیمه اول تراکتورسازی خیلی خوب بود و به گل رسید، اما در نیمه دوم تغییراتی ایجاد کردیم که منجر به خلق چند موقعیت شد. اگر دقت می‌کردیم باید برنده می‌شدیم. از بازیکنانم تشکر می‌کنم که در جو سنگین تبریز جنگنده بازی کردند. از داوران هم تشکر می‌کنم که قضاوت بی‌نقصی داشتند.

* ما شناخت خیلی خوبی از تراکتور داشتیم. تراکتوری‌ها در سمت چپ و راست و خط حمله بازیکنان تاثیرگذاری دارند و ما به خوبی آنها را کنترل کردیم و از نقاط ضعف آنها استفاده کردیم. اگر بازیکنانم کمی دقت می‌کردند شرایط فرق می‌کرد. تراکتورسازی تیم بزرگ و قابل احترامی است و کسب یک امتیاز هم در تبریز ارزشمند است.

* ما در نیم فصل 30 تا 35 درصد پرداختی داشتیم و کل قراردادهای تیم ما زیر 10 میلیارد است که به اندازه یک یا دو بازیکن تیم‌های مدعی است و با این شرایط چنین نتایجی کسب کردیم. هفته گذشته بقای ما در لیگ قطعی شد. به هر حال بازیکنان زندگی دارند و با توجه به شرایط اقتصادی نیاز است که پول به موقع به بازیکنان برسد. با سختی زیاد توانستیم در بازی‌های آخر تیم را جمع کنیم. هدف ما این است که بازی شرافتمندانه‌ای انجام دهیم، چون سرنوشت زیادی روی قهرمان و کسب سهمیه آسیایی داریم. قول می‌دهم بازی خوب شرافتمندانه‌‌ای ارائه دهیم. از هواداران هم تشکر می‌کنم که هیچگاه ما را تنها نگذاشتند.

* تراکتورسازی یک بازی دیگر دارد و می‌تواند سهمیه آسیا کسب کند. درست نیست که من نقاط ضعف این تیم را بیان کنم. امروز تیم برتر میدان بودیم.

* آنهایی که از من شناخت دارند می‌دانند من در تبریز بازی کرده‌ام و هم مربی بوده‌ام.  همه می‌دانند که من نان حلال به خانه می‌برم و شک نکنید مقابل پرسپولیس هم با تمام توان بازی خواهیم کرد.

* این خیلی بد است که چندین ماه تیم ملی سرمربی مانده است. می‌دانم مشکلات زیاد است، اما مسئولان باید به فکر این موضوع باشند. فکر می‌کنم در کشورمان مربیان خیلی خوبی داریم که می‌توانند به تیم ملی کمک کنند، اما از طرفی توقعات هم بالا رفته است.

علوی: روحیه و تمرکز کافی را نداشتیم

*بازی را خوب شروع نکردیم و روی ۲ اشتباه فردی ۲ گل خوردیم هر چند در ادامه روی بازی مسلط شدیم. نیمه دوم را خوب شروع کردیم اما متاسفانه روحیه و تمرکز کافی نداشتیم.

* تعدادی از بازیکنان ما اولین حضور خود را در لیگ برتر تجربه می‌کردند و تعدادی از لیگ 2 به تیم آمدند. بضاعت تیم ما همین است که چهار نفر را به دلیل بی انضباطی کنار گذاشتیم.

* باید ببینیم هفته آینده مقابل سپاهان چه می‌شود. امیدوارم مسئولان تیم‌داری کنند ما هم تلاش می‌کنیم سال آینده تیم را به لیگ برتر برگردانیم. جوانان خوبی داریم، افتخار می کنم ۹۰ درصد تیم ما بومی است.

*روی ضربات آخر بی‌دقت بودیم که منجر به باختمان شد. 

* کیانی بازیکن خوبی است از لیگ اندونزی پیشنهاد دارد اگر باشگاه صلاح بداند لژیونر خواهد شد. با این بضاعت و داشته‌ها عملکرد خوبی داشتیم و بازی خوبی به نمایش گذاشتیم

قطبی: قلباً دوست دارم پرسپولیس قهرمان شود

* خیلی خوشحالم همه را از نزدیک می‌بینم بازی عجیب و غریبی بود . باید از مهمان نوازی اصفهانی ها تشکر کنم. کیفیت این زمین هشت سال پیش اینجا بودم، خیلی بهتر شده و به تیم ذوب آهن تبریک می‌گیویم. رختکن خیلی خوبی داشت. به منصوریان و تیم شان تبریک می‌گویم. من احساس کردم در بازی اتفاقاتی رخ داد که می‌توانست نتیجه بهتر باشد.

* احساس می‌کنم باید دو پنالتی بگیریم. این اتفاقات می‌تواند اثر گذار باشد. ذوب آهن توانست سه گل بزند.. ما تلاش کردیم. دفاع وسط تیم آنها خوب کار کرد. گلر آن ها سیو خوبی داشت. نتیجه سه  بریک عادلانه نبود. ما باید یاد بگیریم از این تجربه ها و تیم مان را بهتر کنیم. وقتی یک تصمیمی که واقعا صددرصد پنالتی است و گرفته نمی‌شود و یک دقیقه بعد وارد دروازه خودتان می‌شود برای بازیکنان تیم سخت می‌شود. در اصفهان اگر یک یا دو هیچ عقب بیافتیم کار سخت می‌شود. از بازیکنان تیم تشکر می‌کنم در این 94 دقیقه خیلی تلاش کردند. از خوزستانی ها تشکر می‌کنم آمدند و ما را حمایت کردند.

* نظر من این بود که بعضی از صحنه‌ها مخصوصاً وقتی آمدیم بیرون خانه بازی می‌کنیم و پنالتی با تصمیم داوری گرفته نمی‌شود اثر روحی بدی روی بازیکنان می‌گذارد. ما هیچ وقت نتیجه را روی دوش داوری نمی‌گذاریم. فکر می‌کنم داور اولین بازی بود که قضاوت می‌کرد. من متوجه نمی‌شوم که چرا همیشه برای فولاد داوری را می‌گذارند که اولین قضاوتش است. هواداران و بازیکنان ما تلاش می‌کنند. ما دو روز برای این بازی صبر کردیم و فکر می‌کنم  این قضاوت‌ها عادلانه و درست نیست.

وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: ذوب‌آهن و سپاهان حتی در جام آسیا بازی می‌کنند و آنها همیشه موفق هستند، یکی از دلایلی که تیم‌های غرب آسیا می‌آیند اینجا بازی می‌کنند و خوب نمی‌توانند تلاش کنند ارتفاع برای آنها خیلی سخت است. این دو تیم باشگاه‌های بزرگی هستند که شرکت‌های بزرگ پشت آنها هستند. این دو تیم مدیران خوبی دارند. بازیکنان خوب و بزرگی داریم، ذوب آهن خیلی بد نتیجه می‌گرفت اما آنها حالا با یک اعتماد به نفس بالایی بازی می‌کنند. آنها آینده بسیار روشنی در جام باشگاه‌های آسیا دارند. در لیگ برتر بهترین بازی‌ها را می‌کنند. البته برای قهرمان شدن باید 30 بازی خوب انجام داد، همه باید کمک کنند تا یک تیم بتواند 30 بازی خوب را در لیگ برتر داشته باشد. 

* من نتیجه بازی‌ها را نمی‌دانم اما قلباً دوست دارم پرسپولیس قهرمان شود اما همانطور که می‌بینیم هر اتفاقی ممکن است در فوتبال رخ دهد و در دقیقه 97 یک نتیجه در جام اروپا بازی را تغییر داد این جذابیت فوتبال است، این نشان می‌دهد که هیچگاه نباید تسلیم شویم و همیشه باید برای رسیدن به هدف تلاش کنیم. پرسپولیس به نظرم در تمام  فصل از تمام تیم‌ها توانسته یک سطح بالاتر باشد. آنها یک باخت داشتند و این نشان می‌دهد در 29 بازی یک تیم خوبی بودند. 

* صحبت‌هایی شده، ما منتظر هفته آینده و بازی آخر هستیم و تصمیم می‌گیریم که چه آینده‌ای داشته باشیم.

صادقی: استقلال خوزستان سقوط کرده مثل قهرمانان بازی کرد

* از بازیکنانم تشکر می‌کنم که با تمام وجود بازی کردند در این یک هفته خیلی با انگیزه تمرین کردند و من را به آینده خیلی امیدوار کرد. بازی های ما تاثیری در سرنوشت لیگ ندارد که فرصت بهتری است به جوانان بیشتر میدان بدهیم. چند بازیکن اصلی را امروز همراه خود نیاوردیم مصدومیت جزئی داشتند که به آنها استراحت دادیم. 

* شرایط بازیکنان را برای فصل بعد بررسی می‌کنیم. استقلال خوزستان امشب فوق العاده بازی کرد. جوانان خوب و آینده داری دارد که اگر نمی‌دانستیم سقوط کرده اند فکر می‌کردیم برای قهرمانی یا کسب سهمیه می ‌جنگند.  اینکه یک تیم سقوط کرده با این انگیزه می‌جنگد جای تقدیر دارد حیف است فوتبال خوزستان با این پتانسیل فصل آینده تنها یک نماینده در لیگ دارد. 

* در نیمه اول می توانستیم بازی را ۳ بر صفر کنیم اما در انتهای مسابقه هم استقلال فشار زیادی روی دروازه ما آورد. 

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها