13:22:13 1398/6/3

"شیر شاه" دومین فیلم پرفروش سالفیلم ابرقهرمانی «مرد عنکبوتی: دور از خانه» با فروش ۳.۱ میلیون دلاری در بیش از ۳ هزار سالن سینمایی ۶۴ کشور، فروش بین‌المللی خود را به ۷۳۳ میلیون دلار رساند و به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای کمپانی سونی تبدیل شد. 

فیلم اکشن و هیجانی «هابز و شاو» از سری فیلم‌های «سریع و خشن» هم با فروش ۴۵.۹ میلیون دلار در ۶۷ بازار خارجی، فروش جهانی خود را به بیش از ۴۰۰ میلیون دلار ارتقاء داد و فیلم انیمیشن «شیر شاه» با اضافه کردن ۳۳.۸ میلیون دلار از محل سینماهای ۵۴ کشور جهان، فروش کل خود را به ۱.۴۳ میلیارد دلار رساند تا با عبور از «انتقام جویان: عصر اولتران»، رتبه نهم پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما را به خود اختصاص دهد و دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ نیز بشود. 

«داستان اسباب بازی ۴» که هفته گذشته به جمع فیلم‌های میلیارد دلاری سینما پیوست، ۸.۶ میلیون دلار در ۳۶ کشور به فروش خود اضافه کرد و به پنجمین فیلم میلیارد دلاری کمپانی دیزنی در سال ۲۰۱۹ تبدیل شد.

فیلم ترسناک «آنابل به خانه می‌آید» نیز تاکنون نزدیک به ۱۵۰ میلیون دلار در گیشه بین‌الملل فروخته و مکزیک با ۱۶.۵ میلیون دلار، بهترین بازار آن بوده است. 

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها