15:00:37 1397/8/9

شفر: داور بازی استقلال – السد مدام جلوی ژاوی تعظیم می کرد!سرمربی استقلال در نشست خبری بازی با سایپا حضور یافت.اهم اظهارات وی را بخوانید:

موقعیت سازی: من امروز بازی سایپا با خودمان و پرسپولیس را دیدم. بازی سخت و محکمی خواهد بود. ما می‌خواهیم بهتر عمل کنیم و صعود کنیم و برای این کار باید در زدن ضربه آخر دقت کنیم. بازی با سپاهان را بار دیگر دیدم و باید موقعیت‌های بیشتر و بهتری ایجاد کنیم. باید برای هر گل، سه موقعیت خوب ایجاد کنیم تا بتوانیم در گلزنی موفق باشیم و بازی را ببریم.

وقت اضافه: ما از نظر آمادگی جسمانی مشکلی نداریم اما دوست دارم در ۹۰ دقیقه به برتری برسیم. از لحاظ آمادگی جسمانی شرایط خوبی داریم و حتی پنالتی‌زن‌های خوبی داریم اما مطلوب برای ما صعود در ۹۰ دقیقه است.

مصدومان: وریا بعد از بازی قبل، دو جلسه مصدوم است. محمدی‌مهر را داریم که می‌تواند جایگزین وریا شود. تکلیف کریمی امروز مشخص می‌شود و پژمان منتظری هم به بازی نمی‌رسد.

داوری ها: در دیدار قبل برای اولین بار درباره داوری صحبت کردم. من رسانه‌ها را نمی‌توانم بخوانم اما در تلویزیون دیدم که دو پنالتی برای ما گرفته نشد. یک بار روی دانشگر و یک بار دیگر روی فرشید باقری. بازیکن سپاهان که شیرجه زد، پنالتی گرفتند اما کمک داور شجاعت و شخصیتش را نشان داد و تصمیم را برگرداند. وقتی داور ندیده، چه کار می‌توان انجام داد؟ امیدوارم در بازی‌های ما داوران خطاهایی که روی ما انجام می‌شوند را ببینند. دوخطا روی بازیکنان ما انجام شد، یکی روی باقری و دیگری روی دانشگر. داور  می‌توانست هر کدام را پنالتی بگیرد.

تیام و جوانان: در بازی آخر سه مهاجم یعنی صیادمنش، تبریزی و قائدی را داشتیم و طارق و باقری یا مارکوس در دو سمت بود. در ضد حملات هم خوب بودیم. اگر بازیکن جوان اشتباه نکند، بزرگ نمی‌شود. ما جلسه آنالیز داشتیم و فیلم‌ها را نشان دادیم و بازیکنان هر روز بهتر خواهند شد. درباره بازیکن خارجی، تیام یاد همه مانده است. وی از نظر اماراتی‌ها از بدترین بازیکنان بود. او آخرین نفر به تیم آماده ما اضافه شد و عملکرد خوبی داشت.

بازی با سپاهان: در دیدار با سپاهان خوب بودیم و اگر داور پنالتی را نمی‌گرفت، شاید ما حتی گل‌های اول و دوم را هم می‌زدیم. بازیکنان ما نیاز به فرصت دارند تا هماهنگ شوند و روز به روز بهتر می‌شوند. در دیدار با سپاهان ۴-۴-۲ بازی کردیم و عملکرد خوبی داشتیم. اگر در یکی از صحنه‌ها پاس به جای پشت دانشگر، مقابل پای او قرار می‌گرفت ما زودتر به گل می‌رسیدیم.

آینده استقلال: این نکته راجع بازی قبل و بعد نیست. من چندین بار با مدیرعامل درباره مسائل باشگاه صحبت کردم. آینده‌نگری خوبی نسبت به استقلال دارد و تفاهم زیادی داریم. وقتی جوانانی مثل صیادمنش، آقایی و آذری را داریم باید فرصت داده شود تا روز به روز بهتر شوند. بهتر است بازیکن جوان در زمان اضافه شود تا بهترین عملکرد را داشته باشند.

آینده:  استقلال و پرسپولیس بهترین تیم‌های ایران هستند و من به جوانانم اعتماد دارم. دو راه داریم که یکی مربوط به دو، سه سال قبل می‌شود و یکی به آینده باشگاه. کار ما برای یک ماه، دو ماه یا شش ماه نیست بلکه برای چهار سال است. شاید چهار سال دیگر همین حرف‌ها را برای من یادآوری کنید. برای اولین بار نیست که این کار را می‌کنم. بازیکنان جوان به حمایت هواداران نیاز دارند و این آینده فوتبال ایران و استقلال است و بازیکنان بزرگ زیادی از جوانان به رده‌های بالاتر راه یافته‌اند و مطمئنا این‌ کار بهترین راه برای مردم و فوتبال ایران خواهد بود.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها