17:47:38 1397/8/14

باید روی مسائل تیمی کار کنیم

شفر: تساوی بدون گل برای ما بد نبودشفر پس از دیدار با ماشین سازی، عنوان کرد نتیجه تساوی چندان بد نیست.

به گزارش نوداد نیوز ، سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری گفت: در نیمه نخست می‌توانستیم بازی را یک بر صفر کنیم. صیادمنش پاس خوبی به قائدی داد اما او به تبریزی پاس نداد تا گل اول را بزنیم و با بدشانسی ضربه قائدی گل نشد.  علی کریمی، بازیکن خوب تیم‌مان مصدوم شد. امیدوارم زانوی او نشکسته باشد. در نیمه نخست موقعیتی را از دست دادیم تا حریف صاحب موقعیت شود که البته مهدی رحمتی واکنش خوبی داشت.

ابراز رضایت از نتیجه: پاس‌های آخرمان خوب نبود. ما پژمان منتظری را به عنوان یکی از لیدرهای تیم به مدت چند هفته در اختیار نداریم. با توجه به مصدومیت منتظری، کریمی و محرومیت غفوری، تساوی بدون گل رضایت بخش است.

وضعیت بازی: به آن‌ها گفته بودم که باید صبور باشند تا ماشین‌سازی از دفاع جدا شود و استقلال بتواند فوتبال خودش را بازی کند. قصدمان ارسال پاس روی زمین و ارسال توپ برای مهاجمان بود. در نیمه دوم تبریزی موقعیت خوبی داشت اما نمی‌دانم چرا صیادمنش در مسیر او قرار گرفت. صیادمنش بازیکن جوانی است، تمرینات خوبی داشته و باید تجربه بیشتری پیدا کند. امیدوارم در ادامه خوب کار کند تا در جدول رتبه خوبی داشته باشیم. تاکتیک حریف این بود که در فاز دفاعی تمرکز داشته باشند تا در ضدحمله به گل برسند. ما هم نمی‌توانستیم از توپ‌های بلند استفاده کنیم، چون دروازه‌بان حریف قد بلند بود و پرش‌های خوبی داشت. مدافعان این تیم نیز قد بلند بودند و ما باید سعی می‌کردیم با پاس‌های کوتاه، مهاجمان را صاحب توپ کرده و به گل برسیم. در باشگاه‌مان، استقلال بزرگ‌ترین مسئله است و هیچ فرد و شخصی از استقلال بزرگ‌تر نیست.

رضا آذری: رضا آذری در ۱۵ دقیقه ابتدایی مضطرب بازی کرد و بعد از آن بهتر شد و بازی بهتری انجام داد. شاید در بازی بعد از ابتدا در ترکیب قرار بگیرد.

عدم خلق موقعیت: زمانی که فوتبال بازی کنیم، شانس ساختن موقعیت را خواهیم داشت و می توانیم گل بزنیم. نیمه اول علی کریمی برای قائدی فرصت گلزنی ساخت و می‌توانستیم گل بزنیم اما قائدی بازیکن جوانی است و نتوانست گل بزند. بعد از آن او مقداری ناراحت شد و موقعیت‌های بعدی را هم از دست داد.

حضور جابر انصاری: او بازیکن خوبی است و زمانی که در شهر خودش بازی می‌کند، شرایط بهتری دارد.

وضعیت صیادمنش و قائدی: وقتی حریف با یازده بازیکن در زمین خودش بازی می‌کند، کار سخت می‌شود. در نیمه دوم فرشید باقری توپ را لو داد و بازیکن حریف با یک پاس برای مهاجم ماشین سازی فرصت گلزنی فراهم کرد اما رحمتی به خوبی فرصت را مهار کرد. ما باید بازی را مهار می‌کردیم تا تیم حریف از دفاعش جدا می‌شد. تیم ما مهاجم دو متری ندارد که بازی مستقیم انجام دهیم. صیادمنش و قائدی بازیکنان جوان هستند. هنوز باید یاد بگیرند.

غیبت بازیکنان: اگر شرایط فصل گذشته را داشتیم، می‌گفتم مساوی بدون گل خوب نیست. با توجه به شرایط امروز می‌گویم مساوی خوب بود. همه می‌گویند ما باید همه بازی‌ها را ببریم. این مطلب درست نیست چون استقلال اول باید یاد بگیرد بازی‌ها را ببرد. ما چندین بازیکن را نداشتیم. علی کریمی در اواسط بازی به بیرون رفت.

حضور رحمتی: نمی‌خواهم بگویم حسینی در بازی قبل بد بود. ما نیاز به بازیکن باتجربه داشتیم. آرمین سهرابیان و دانشگر دو بازیکن جوانی بودند که برای والین بار در پست دفاع وسط بودند. برای هر دو بازیکن سخت بود. اگر با پژمان منتظری یا روزبه چشمی بازی می‌کردند کار راحت تر بود. به همین دلیل می‌گویم تساوی بد نبود. ما باید پاسکاری می‌کردیم تا تیم حریف بالاتر بیاید و بعد بتوانیم پاس خوب بدهیم. این بازی تمام شده و باید ببینیم شرایطس علی کریمی برای بازی بعد چطور است.  شاید خیلی‌ها در تهران منظورم را متوجه نشوند اما فوتبال مثل یک فرمول ریاضی نیست. نمی‌شود چیزی را تعریف کرد و مستقیم به آن رسید. فوتبال هم جرات زیاد و مقداری شانس می‌خواهد. امروز با جرات بازی کردیم. در یک صحنه دو بازیکن دفاعی ما رد زمین حریف بودند و ناگهان بازیکن حریف با دروازه بان تک به تک شد. باز هم می‌گویم که دو بازیکن ما جوان بودند و باید روی اشتباهات‌مان کار کنیم.

دیدار با سپاهان: در این بازی، مدافع حریف خودش را به بازیکن ما زد و زمین افتاد و داور پنالتی گرفت که کمک داور با تصمیم درستی پنالتی را مردود اعلام کرد. امروز هم چنین اتفاقی در زمین افتاد اما داور در تصمیم خوبی اعتقاد داشت بازیکن حریف خودش را زمین زده و خطایی صورت نگرفته است.

نحوه بازی استقلال: روش کارمان این است که توپ را از حریف بگیریم و به سرعت به مهاجمان برسانیم. امروز برای اولین بار این یازده بازیکن کنار هم بازی کردند. میثم تیموری بازیکن جدیدمان بازی کرد. رضا آذری در اواسط بازی وارد زمین شد. سهرابیان و دانشگر برای نخستین‌بار به عنوان مدافع کنار هم بازی کردند. باید با هر دو پا روی فرش باشیم، صبر داشته باشیم و روی این تیم و بازیکنان آینده‌دارمان کار کنیم.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها