10:10:24 1399/3/31

سام درخشانی: اگر بخواهم، از صفحه اینستاگرامم دو برابر اجرا پول در می آورمسام درخشانی بازیگر سینما و تلویزیون، ضمن تأکید بر اینکه مسابقه «ایران» اولین و آخرین تجربه اجرایش بوده است، درباره میزان دستمزد دریافتی خود گفت: از نگاه یک کارگر دستمزدم بالا است.

به گزارش نوداد نیوز، عوامل مسابقه تلویزیونی «ایران» که این روزها از شبکه یک در حال پخش است، شامل سام درخشانی مجری، هاشم رضایت تهیه‌کننده و سعید رضایت کارگردان در محل لوکیشن این مسابقه به ارائه توضیحاتی درباره این برنامه تلویزیونی پرداختند.

سام درخشانی درباره اینکه چرا اجرای این مسابقه را پذیرفت و چقدر این انتخاب برایش چالش بوده است: الان چند سالی است که اجرای برنامه‌های مختلف به من پیشنهاد می‌شود اما نه قصد و انگیزه‌اش را داشتم و نه دوست داشتم خود را از طریق اجرا به چالش بکشم و فکر می‌کردم لزومی ندارد بازیگر اجرا کند بلکه باید بازیگری کند و مجری اجرا کند.

وی اضافه کرد: این چند سال به دلیل تعداد زیاد تلویزیون‌های ماهواره‌ای و حتی تعدد شبکه‌های داخلی رقابت بیشتر شد و برنامه‌ها برای اینکه بتوانند اقبال تماشاگران را به دست بیاورند از چهره‌ها استفاده کردند. این روند تقریباً عادی شد و در همین حین اجرای مسابقه «ایران» به من پیشنهاد شد. من به این دلیل که این مسابقه رویکردی کاملاً ملی داشت حس کردم فرصت خوبی است ادای دینی داشته باشم و فکر کردم این کار اجرای صرف نیست و من اگرچه خود را به چالش می‌کشم و محک می‌زنم اما همزمان در برنامه‌ای کار می‌کنم که درباره کشور و فرهنگ ماست.

درخشانی با اشاره به شروع تولید و پخش مسابقه در زمان کرونا گفت: من کمی بدشانس بودم چون بلافاصله در بدو شروع کارمان کرونا به کشور وارد شد و با چالش ضبط و حتی پخش مواجه شدیم. اکثر برنامه‌ها قطع شده بود و تلویزیون خوراک می‌خواست و در این دوران ما مجبور بودیم با سرعت برنامه را ضبط کنیم و هیچیک از ما نتوانستیم حتی یک بار ۱۲ قسمت اولیه برنامه را در زمان پخش ببینیم.

این بازیگر درباره استرس اجرای خود در مسابقه «ایران» عنوان کرد: من قسمت‌های اول این مسابقه پیر شدم (می‌خندد). حتی از شدت فشار نزدیک بود گریه کنم و اگر دست چک همراهم بود همان زمان مبلغی را که دریافت کرده بودم می‌نوشتم و خداحافظی می‌کردم!

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره دستمزد خود در این مسابقه و اینکه آیا رقم دریافتی‌اش زیادتر از معمول بوده است هم اظهار کرد: بستگی دارد به چه چیز مبلغ زیاد بگوییم، اگر از نگاه یک کارگر نگاه کنیم زیاد است اما اگر از زاویه دیگری نگاه کنیم خیر.

درخشانی همچنین در پاسخ به این سوال که مبالغ بالا چقدر می‌تواند بازیگران را برای اجرا در تلویزیون وسوسه کند گفت: این مبلغ به تنهایی نمی‌تواند چنین کارکردی داشته باشد چون بازیگران الان از صفحات مجازی خودشان هم می‌توانند پول دربیاورند. من الان اگر بخواهم در صفحه اینستاگرام خود فعالیت کنم دو برابر آنچه را که در این مسابقه دریافت می‌کنم می‌توانم درآمد کسب کنم. بیشتر احساسی است که دارید و کاری انجام می‌دهید که فکر می‌کنید مثبت است باعث این اجرا می‌شود.

بازیگر سریال «پژمان» درباره انتقادهای اولیه به نحوه اجرای خود بیان کرد: انتقادها اذیتم نکرد چون من ادعایی ندارم و از همین جا اعلام می‌کنم این مسابقه اولین و آخرین اجرای من خواهد بود. من بعد از این دیگر نه اجرا خواهم کرد و نه علاقه‌ای به این کار دارم. هر آنچه انرژی دارم در همین مسابقه خواهم گذاشت و اگر همین برنامه ادامه‌دار باشد، شاید من هم باشم.

درخشانی همچنین درباره اینکه چقدر با دیگر مجریان و همکارانش برای پذیرفتن اجرای مسابقه مشورت کرده است، گفت: متأسفانه به دلیل شرایطی که در کل اجتماع ما وجود دارد نمی‌توان مشورت درستی گرفت و نمی‌فهمیم چه کسی کمک می‌کند یا برعکس. خیلی از کسانی که مشورت می‌دهند حتی تشویق می‌کنند که راهی نادرست را بروید! من گاهی گیج می‌شوم که بین مشورت دلسوزانه و غیر دلسوزانه تشخیص دهم. واقعیت این است که مشورت نکردم، اگر هم سراغ کسانی می‌رفتم که تخصصی در اجرا داشته‌اند قطعاً خوشحال نمی‌شدند که یک مجری دارد اضافه می‌شود.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها