12:06:29 1398/9/9

رئیس جمهور برزیل: دی کاپریو برای آتش زدن جنگلهای آمازون پول داده است!«ژائیر بولسونارو» رئیس جمهور برزیل که قول داده سازمان‌های مردم نهاد فعال محیط زیستی را از این کشور بیرون کند در میان حامیان خود مدعی شد که «لئوناردو دی‌کاپریو» بازیگر هالیوودی و فعال محیط زیست برای به آتش کشیدن جنگل‌های آمازون پول داده است.

رئیس جمهور برزیل در حالی برای ادعای خود هیچ مدرک و شواهدی ارائه نداده است که ۲۴ سال قبل از آن نیز در اظهارنظری مشابه در صفحه اجتماعی خود با متهم کردن «دی‌کاپریو» در همکاری برای به آتش کشیدن جنگل آمازون، وی را بخشی از کمپین بین‌المللی علیه برزیل دانست.

صحبت‌های «بولسونارو» مرتبط با خبر دستگیری چهار آتش‌نشان داوطلب است که ظاهرا بدون هیچ مدرکی از سوی پلیس محلی برای به آتش کشیدن جنگل آمازون با هدف افزایش جمع آوری کمک‌های مردمی برای یک سازمان مردم‌نهاد (NGO) بین‌المللی متهم شده‌اند.

این چهار آتش‌نشان روز پنجشنبه هفته گذشته در میان خشم عمومی از نحوه برخورد و بازجویی از آنها آزاد شدند.

«ادواردو» فرزند رئیس جمهور برزیل نیز در صفحه توئیتر خود «دی‌کاپریو» را به پرداخت ۳۰۰ هزار دلار به یک ان‌جی‌اُ (NGO) برای به آتش‌کشیدن آمازون متهم کرد.

در ماه اوت امسال آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های آمازون تبدیل به یک بحران بین‌المللی شد و «دی‌کاپریو» قول داد ۵ میلیون دلار برای کمک به حفاظت از این جنگل‌های بارانی کمک کند.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها