13:19:41 1398/6/3

«روزی روزگاری در هالیوود» ۲۰۰ میلیون دلاری شدجدیدترین ساخته «کوئنتین تارانتینو» در ادامه اکران موفق بین‌المللی خود مجموع فروش جهانی‌اش را از مرز ۲۰۰ میلیون دلار عبور داد.

«روزی روزگاری در هالیوود» با فروش ۵۳.۷ میلیون دلاری در بیش از ۱۱ هزار سالن سینمایی در ۴۶ کشور، ضمن تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم این هفته سینمای جهان فروش کل خود را نیز به بیش از ۲۰۰ میلیون دلار رساند. 

نهمین فیلم بلند «تارانتینو» در سینماهای آمریکا نیز از فروش ۱۲۰ میلیون دلاری «حرامزاده‌های لعنتی» پیشی گرفته و پس از «جانگوی آزاد شده» (۱۶۲.۸ میلیون دلار)، در رتبه دوم پرفروش‌ترین ساخته‌های «تارانتینو» در گیشه آمریکا قرار دارد. 

این فیلم همچنین پس از «لالا لند» و «آرگو» از موفق‌ترین فیلم‌های ساخته شده درباره هالیوود در گیشه است و پیش‌بینی می‌شود در انتهای اکران به فروش جهانی ۳۷۵ تا ۴۰۰ میلیون دلار (بالاتر از فروش ۳۱۷ میلیون دلاری حرامزاده‌های لعنتی) دست پیدا کند.

«جانگوی آزاد شده» با فروشی بالغ بر ۴۲۵ میلیون دلار، پرفروش‌ترین فیلم کارنامه سینمایی «تارانتینو» است.

«روزی روزگاری در هالیوود» با نقش‌آفرینی «لئوناردو دی‌کاپریو» و «برد پیت» درباره گروه تبهکار «منسون» به سرکردگی «چارلز منسون» است که در اوت ۱۹۶۹ در یک شب چندین نفر را در یک سکونت‌گاه هالیوودی متعلق به «رومن پولانسکی» کارگردان مطرح لهستانی- فرانسوی سلاخی کردند که یکی از این افراد «شارون تیت» همسر باردار «پولانسکی» بود. «پولانسکی» برای مدتی به اشتباه تصور می‌کرد که احتمالا «بروس لی» قاتل همسرش بوده است.

«آل پاچینو»، «مارگو روبی»، «کرت راسل»، «داکوتا فانینگ»، «تیم راس» و «بروس درن» ترکیب بازیگران مطرح این فیلم را در کنار «دی‌کاپریو» و «برد پیت» تشکیل می‌دهند.

این فیلم که با هزینه تولید ۹۰ میلیون دلاری ساخته شده، پرهزینه‌ترین ساخته این «تارانتینو» است که گسترده‌ترین اکران عمومی را نیز در مقایسه با سایر آثارش تجربه می‌کند. 

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها