16:17:31 1398/7/15

رفیعی: در فیلمم با مدرک ثابت کردم پرسپولیس به دسته سه سقوط کرده استاز اوایل مهرماه فیلمی تحت عنوان آبی به رنگ آسمان در سینماها اکران شده که روایتی مستند از تاریخ باشگاه استقلال با نگاه پررنگ به چهار فینال آسیایی این تیم است.

به گزارش نوداد نیوز، این فیلم حاشیه هایی در فضای مجازی نیز راه انداخته است.امیر رفیعی کارگردان این فیلم که پیش تر مستند من ناصر حجازی هستم را کارگردانی کرده در این خصوص می گوید: هواداران استقلال به جای فضای مجازی، فیلم را باید در سینماها تماشا کنند و فراموش نکنند شکست این فیلم یعنی شکست استقلال. بنابراین باید به طور جدی تری پای کار بیایند. الان در تهران 13 ، 14 سالن داریم ولی چون در گروه سینمای آزاد اکران می شود،این طوری نیست که همه این سینماها هر روز به طور کامل ۵ سانس به ما بدهند. روزی چند سانس به ما می دهند. تنها راه این است که مردم بیشتر بیایند. البته استقبال خوب بوده ولی من توقع به مراتب بیشتری دارم.

وی ادامه می دهد: غیر از تهران، در هیچ شهر دیگری به ما سالن نداده اند. فقط در شهرستان یزد الان ۲ روز است یک سالن داده اند.اکران در شهرستان حق قانونی ماست. تمام مجوزهای لازم را داریم و از مسئولان امر تقاضا می کنم کمک حال مان شوند. این فیلم یک ریال بودجه دولتی نگرفته و در چنین فضایی نیازمند حمایت است. استقلال میلیون ها هوادار در خارج از تهران دارد که حق دارند فیلم تاریخچه باشگاه خودشان را ببینند.در فیلم من یک جام جدید هم برای استقلال پیدا شد که مربوط به سال 1336 است. مسابقاتی که حکم قهرمانی کشور را داشت. استقلال در این سال قهرمان شد اما چیزی در کارنامه اش ثبت نشده است.برای پیدا کردن چنین اسنادی من و گروهم بالغ بر سه سال خون دل خوردیم.

رفیعی افزود: ما در بخشی از فیلم به دسته سومی شدن پرسپولیس اشاره کردیم که البته هدفمان کوبیدن پرسپولیس و هواداران محترمش نیست، بلکه فقط راوی حقیقت بوده ایم. ما با سند و مدرک در فیلم ثابت کرده ایم پرسپولیس در سال های 44-45 راهی دسته دوم شده و حتی مقطعی در دسته سوم هم حضور داشته است اما سال 47 پس از انحلال شاهین شرایط جدیدی برایش ایجاد شد. ما این را با سند و مدرک در فیلم ثابت کرده ایم.

وی در پایان گفت:استراماچونی گفته که اگر باشگاه اجازه دهد می آید و فیلم را می بیند.هر وقت بیاید به گرمی از او استقبال می کنیم. قدمش روی چشم ما. هر شبی که بیاید به احترامش نسخه ای از فیلم را که زیرنویس انگلیسی دارد اکران می کنیم.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها