22:52:42 1397/11/11

دفاع کیومرث پوراحمد از "تیغ و ترمه" در نشست خبریمنتقدان از فیلم "تیغ و ترمه" کیومرث پوراحمد چندان استقبال نکردند.

به گزارش نوداد نیوز، نشست خبری این فیلم امشب در سینمای رسانه ها برگزار شد.

حاشیه نشست

رضا یزدانی که تیتراژ این فیلم را خوانده است، در مورد همکاری با کیومرث پور احمد گفت: من خوشبختانه با بسیاری از کارگردان‌های بزرگ سینمای ایران کار کردم و برایشان تیتراژ خواندم اما باید بگویم که در کارنامه کاری‌ام کیومرث پور احمد را کم داشتم که توانستم با ایشان کار کنم.

حرفهای کارگردان

کیومرث پوراحمد:نمی‌دانم تاکنون چند فیلم ساخته‌ام. شاید بیش از 50 فیلم باشد اما هر بار که می‌خواهم فیلم بسازم، به اندازه ساخت اولین فیلم خود، استرس دارم و نگران هستم.

شب‌های تصویربرداری بسیار سخت و پر استرس است اما باید بگویم که در این فیلم، هر جا که احساس می‌کردم به بن‌بست رسیده‌ام، یک دلگرمی داشتم و آن هم علیرضا زرین دست بود.

این فیلم در فیلم‌نامه خود پایان دیگری داشت و در پایان، دو سکانس دیگر نیز فیلم‌برداری کرده بودیم. در یکی از این سکانس‌ها امیر را می‌دیدیم که می‌آید و از ترمه خداحافظی می‌کند. از آن جا که این سکانس‌ها بنا به نظر خودمان حذف شد، امیر(پژمان بازغی) هم به صورت ناگهانی حذف شد. البته باید بعد از جشنواره یک فکر اساسی، راجع به این دو سکانس بکنیم.

این فیلم بی‌هویت نیست. وسواس من برای ساخت این فیلم به اندازه وسواسم برای ساخت فیلم‌های قبلی‌ام بود. دقت کنید که فیلم‌نامه این فیلم سینمایی به مدت یک سال زیر نگارش بود.

در ابتدای ساخت به من مجوز ندادند و گفتند که مگر می‌شود یک مادر این قدر بد باشد. هم‌چنین به من گفتند که تو اسطوره مادری یعنی بی‌بی را خلق کرده‌ای چگونه می‌توانی چنین مادری را بسازی؟‌ در مورد نقش مادر باید بگویم که خانم اسکندری بسیار فوق‌العاده آن را بازی کرد. بسیاری از خانم‌ها چنین نقشی را قبول نمی‌کردند اما ایشان آن را پذیرفت و به بهترین نحو اجرا کرد.

حرفهای بازیگران

پژمان بازغی: خوشحالم که یکی از بی‌نظیرترین همکاری‌هایم را در کنار یکی از بزرگ ترین کارگردانان سینمای ایران داشتم.

به نظرم، نقش امیر اصلا بی‌هویت نیست بلکه او دارد جهان یک جوان را تصویر می‌کند و یک بخش‌هایی از زندگی پدر و مادر ترمه را به تصویر می‌کشد. اتفاقاتی که پیرامون امیر رخ می‌دهد دقیقا همان اتفاقاتی است که روزگاری برای پدر و مادر ترمه رخ داده است. باید بگویم که این فیلم، یکی از بی‌نظیرترین کارهای آقای پور احمد است.

دیبا زاهدی: آقای پوراحمد کارگردان دوران کودکی من است و حس نوستالوژی نسبت به کارهای ایشان دارم. از همین منظر، کارکردن با ایشان برایم تجربه فوق‌العاده‌ای بود.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها